Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 36
Like Tree41Likes

tema: Miyota 8215 vs ETA 2824 - licna iskustva

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    @ milance. Sa drugim delom bih se slozio, a sa prvim ne bih, i ne znam iz kog dela mog prethodnog posta si to zakljucio. Znaci li to da je dnevno odstupanje jedini faktor koji je bitan? Voleo bih da mi neko da parametre po kojima ocenjuje koji je mehanizam bolji, zaista. Ok, Angel je naveo broj rubina, i frekvenciju. Visa frekvencija rada se primeti i kod hoda sekundare, ali da li to bas toliko opravdava cenu.
    Ja uopste nisam opterecen tacnoscu sata. U ta odstupanja gledam samo kada zelim da napisem svoje iskstvo na forumu, jer je mozda nekom bitno. Meni je odstupao nekih 15ak sekundi dnevno. Ovi mehanizmi su jako izdrzljivi, i to je meni bilo bitnije. Robusniji su i od seikovih entry level mehanizama mada prilikom rukovanja deluju malo grubi, tj kod prebacivanja dana i datuma, nije bas tako glatko kao kod ETE i Seika. Ako tome dodam cinjenicu da se ti mehanizmi jako retko kvare, i da su jeftini i za odrzavanje, ja se bez velikog dvoumljenja odlucujem za njih.

    ANGEL, moj naredni sat ce najverovatnije biti Laco flieger sa miyotom, kao zamena za Fortis

    edit: Da dodam samo i vidjenje naseg uvazenog clana, i casovnicara Watchmag-a po ovom pitanju.

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    ...Sa urarske strane kaj se tiče eta vs miyota izdržljivost i pouzdanos oba mehanizma je podjednaka sa tehničke strane lagana prednost eti premda ima pojedinih segmenata sata koji su bolji na miyoti, jednostavnost je jeda od njih.Sa estecke strane prednost eti zbog poliranih djelova skladnosti ,ugodnije za oko. Dizajn je generalno lošija strana ma svim japancima, premda o razlici ukusa evropljana i japanaca nebi razglabal.
    Poslednja ispravka: 23jewels (2.2.2012. u 20:04)
    bezbi and backarelli like this.

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Pozdrav društvo. Nadam se da vam ne kvarim temu. Nemam ništa pametno da napišem na temu "Miyota vs Eta" pošto nisam siguran za to poređenje ali mogu da pohvalim nemački automatski mehanizam PUW 1661 incabloc 25 jewels koji radi fantastično i kada se ne skida sa ruke ima dnevno odstupanje manje od jedne sekunde (kasni 4-5 sekundi nedeljno) a kada se skida u toku dana i noću 3-4 sekundi dnevno. Radi na 21600 bph. Lično sam ga testirao mesec dana!

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    @23jewels i ja isto tako mislim. Iz nekog mog iskustva obadva su podjednako izdrzivi i ne kvare se, mada da ponovim jos jednom, meni je eta lepsa estetski(miya nema lepu zavrsnu obradu), lepse radi kada pogledas sekundaru i mehanizam, i sto je meni mnogo bitno eta se cuje kad stoji na drugoj strani sobe a miya se skoro i ne cuje. Al to naravno ne znaci da ce eta duze trajati. Da li vredi 100$ vise je pitanje oces li da vozis toyotu avensis ili ces da da platis vise i da vozis mecanu c klasu oba su dobra
    igor bg likes this.

  4. #14
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Nisam iz tvog posta, vec sam malo googlao vezano za ovu temu
    Bernhardt Binnacle Anchor

    i uglavno nailazim na komentare da se ne moze nastelovati na manja odtupanja od nekih 10-20 sec, te da je 7S26 daleko bolji po tom pitanju.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Jeste lepsa, to stoji, i ugladjenija je, finija je. Ali ja volim metalne poklopce, tako da mi ta estetska strana i ne znaci puno. Sto se zvuka tice, Fortis mogu da cujem samo kada ga naslonim na uvo. Ni seiko, ni miyota se ne cuju, ali ni ova moja eta.

    Milance, mislim da se 82xx mehanizmi i "ne hvale" tacnoscu, vec upravo pouzdanoscu i dugovecnoscu... Meni je 15 sek potpuno prihvatljivo

  6. #16
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    To je ono sto sam hteo da cujem . Hvala drustvo. Sumirano - oba su izdrzljive mrcine, imaju preko 17 rubina sto je neki minimum, eta ima malo lepse kretanje sekundare i verovatno malo vecu preciznost. Al generalno = izdrzljivi i dokazani mehanizmi.

  7. #17
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Izvinjavam se ako produbljujem priču, ali... Zaključili smo da su oba mehanizma izdržljiva i dokazana, ali nismo zaključili da li je razlika u ceni opravdana? Iz prethodnih posteva, čini mi se da nije. Štaviše, tu myota ima svoju bitnu prednost! Naime, ne retko su satovi sa myotom duplo, a ponekad i više puta jeftiniji od satova sa etom, a i jedan i drugi mehanizam obezbedjuju lep rad, dugovečnost i jeftin servis. 23jewels je pomenuo Laco. Kada bih birao izedju dva Laco pilota od kojih je jedan sa etom a drugi sa myotom, uvek bih pre izabrao laco sa myotom.
    eee, 23jewels and backarelli like this.
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824 - licna iskustva

    Opet pisem nesto iz secanja, a jel Laco sa Miyotom nema mineralno staklo na sebi dok u onim sa Etom je postavljeno safirno?Ako poredite dva modela sata nisu samo mehanizmi u pitanju vec i specifikacije sata, koliko se secam sa Etom je veci ili deblji sat!
    Poslednja ispravka: d1d (2.2.2012. u 23:24) Razlog: naslov

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Ta verzija je jos skuplja, ta "fi" 45mm. Ona je oko 850+e, dok verzija od "samo" 42 mm, bas koliko je i ona verzija sa Miyotom, staje oko 650e. Da, ima safirno staklo, i plave kazaljke, ne prefarbane, vec termicki obradjene. Oba imaju stainless steel kuciste...cek, sad cu i linkove da postavim

    https://shop.laco.de/en/Pilot-Watches/Aachen.html

    https://shop.laco.de/en/Paderborn.html

    https://shop.laco.de/en/Friedrichshafen.html

  10. #20
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824 - licna iskustva

    @angel II dobro se sećaš, al čemu, odeš lepo na shop.laco.de i sve vidiš. Ako govorimo o Laco satovima, to su, maltene suštinski, dva različita sata, nije samo staklo u pitanju. Verovatno zato i razlika u ceni nije dupla već je etaLaco tri puta skuplji.

    preteče me 23jewels
    Poslednja ispravka: Mister No (3.2.2012. u 0:21) Razlog: dodatak
    backarelli likes this.
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

Slične teme

  1. Citizen-Miyota 8203
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 3.11.2020., 11:31
  2. Miyota, ETA mehanizmi
    By igidboj in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 7.12.2013., 0:09
  3. Miyota 8210
    By backarelli in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 8.4.2013., 23:18
  4. ETA 2824-2 vs Miyota 8215 mehanizam - poređenje
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.2.2010., 14:55
  5. Citizen-Miyota tehnička uputstva
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 15:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •