Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.12.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Mehanizam u Baume & Mercier Classima Executives ref.8659

    zanima me koji je mehanizam u satu Baume&Mercier ref 8659. Na razlicitim stranicama na internetu nailazim na razlicite informacije. spominju se dva mehanizma, Valjoux 7750 i ETA 2824. koja je informacija tocna i sta mislite o tom mehanizmu? unaprijed hvala.

    LM

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: mehanizam

    Verovatno gledaš dva sata iz iste kolekcije, hronograf sa Valjoux 7750 i klasičan sat sa centralnom sekundarom sa ETA 2824 mehanizmom. Postavi sliku svima će biti lakše!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    20.12.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: mehanizam

    Mehanizam u Baume & Mercier Classima Executives ref.8659-baume-mercier-8659-classima-e1288136396291.jpg
    evo samo vam prenosim dio teksta na koji sam naisao:

    I’m not totally sure because I couldn’t find it on Baume and mercier’s site or Google, but I’m fairly certain that there’s a Valjoux 7750 automatic movement inside this particular watch. The other one it could be is an ETA 2824.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: mehanizam

    Verovatno se radi o dva različita sata, čak se i u tekstu navodi. Aj ako se niko ne oglasi videću sutra u katalogu šta piše, možeš i njiih preko njihovog zvaničnog sajta da pitaš za info ali do tada će se neko već javiti odavde.

    Inače radi se o dva dobra mehanizma!

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Mehanizam u Baume & Mercier Classima Executives ref.8659

    ETA 2892-A2, nešto više o njemu možeš da pronađeš na priloženom linku...
    http://www.svetsatova.com/forum/show...ull=1#post6502

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Novi član
    Član od
    20.12.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mehanizam u Baume & Mercier Classima Executives ref.8659

    ANGEL II i dragon, hvala Vam na trudu! Proucio sam malo one linkove koji su predlozeni na forumu, iako ne znam puno o satovima i mehanizmima, cini mi se da su ova dva mehanizma zaista kvalitetna.
    Dobio sam katalog BM prije nekoliko dana ali tamo na zalost ne pise nista. Ako nesto saznate, molim vas da mi posaljete. hvala jos jednom. pozdrav

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Mehanizam u Baume & Mercier Classima Executives ref.8659

    Luka, u tom satu koji gledaš, Baume & Mercier Classima Executives ref.8659, nalazi se ETA 2892-a2 mehanizam na automatsko navijanje. Dakle, nije reč ni o eta 7750 ni o eta 2824-2, već o eta 2892. Na linku koji sam ti postavio imaš detaljan opis za ovaj mehanizam ali ukratko, to je nešto najbolje što ETA u ovom trenutku ima u svojoj ponudi.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Mehanizam u Baume & Mercier Classima Executives ref.8659

    Samo da prosirim dragonov i Angelov odgovor, (mada vise o mehanizmima mozes videti ovde):
    ETA 2892-a2 (ili krace samo 2892) i 2824-2 (krace 2824) su automatski mehanizmi koji imaju relativno mali broj "komplikacija" - imaju centralnu sekundaru i prikaz datuma.
    - ETA 2892 se smatra jednim od najprestiznijih mehanizama koje proizvodi ETA, ugradjuje se najcesce u skuplje satove, postoji nekoliko nadogradjenih verzija (2893 - GMT komplikacija, 2895 - sekundara u podbrojcaniku, 2897 - rezerva snage i dr.)
    - ETA 2824 predstavlja masovno proizvodjen mehanizam, ali i dalje vrlo robusan i kvalitetan, koji se upotrebljava u sirokom spektru od najjeftinijih do skupljih satova.

    ETA/Valjoux (cita se Valžu ) 7750 je jedan od najrasprostranjenijih hronograf mehanizama a casovnik sa ovakvim mehanizmom se lako vizuelno raspoznaje jer ima 3 podbrojcanika, najcesce u rasporedu 6-9-12
    No time to lose

  9. #9
    Novi član
    Član od
    20.12.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mehanizam u Baume & Mercier Classima Executives ref.8659

    dragon ne znam sta da kazem, puno vam hvala na informacijama i pomoci! Pozdrav

  10. #10
    Novi član
    Član od
    20.12.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mehanizam u Baume & Mercier Classima Executives ref.8659

    vladas puno puno hvala! Mislim da sam pronasao svoj sat

Slične teme

  1. Satni mehanizam - gde kupiti
    By markomadrid in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 2.1.2014., 19:42
  2. Baume & Mercier satovi - Mišljenje/Iskustva
    By milan zmaj in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.3.2012., 10:02
  3. Baume & Mercier - Goodies
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 9.9.2009., 17:38
  4. baume & mercier satovi
    By keko in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 20.2.2009., 18:32

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •