Strana 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 128
Like Tree93Likes

tema: Kvalitet satova i mehanizama

  1. #41
    Mlađi član
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    71
    Lajkovi
    164
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Da li neko moze da mi kaze kako da znam koji je moj mehanizam Eta 2824-2, Standard, Elabore ili Top? Hvala. Milos(fabia)

  2. #42
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Na isto pitanje na jednom drugom forumu je odgovoreno ovako-
    ...Lako:
    Elabore ima KIF shock protection (trokutasti osigurač na pokrovnom kamenu nemirnice) a TOP i CHRONOMETER imaju Incabloc.
    _________________
    Standard:
    2 positions (CH, 6H)
    daily rate: +/-12 sec/day
    Maximum positional variation: 30 sec
    Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 20 sec

    Elabore:
    3 positions (CH, 6H, 9H)
    daily rate: +/-7 sec/day
    Maximum positional variation: 20 sec
    Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 15 sec

    Top:
    5 positions (CH, FH, 6H, 9H, 3H)
    daily rate: +/-4 sec/day
    Maximum positional variation: 15 sec
    Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 10 sec

    Chronometre:
    Standard COSC specifications
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #43
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Uobicajeni automatski mehanizmi su manje vise poznati, a i navode se u specifikaciji sata, Seiko 7s26,7s36,6r15, Eta 2824, 2892..., 7750.
    Ali kvarcni, a narocito Eta su kao spansko selo!
    Osim sto se obicno navodi samo quartz pod movement, i recimo da znamo da postoje Fashionline, Trendline, Normaline.. to nam ne govori gotovo nista o tome kakav mehanizam odredjeni model ima!

  4. #44
    Novi član
    Član od
    16.11.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    25
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Evo da i ja nesto zborim
    imam nekoliko komada swatch satova i radim u prodavnici istih
    nemam automatike ali sto se tacnosti i pouzdanosti tice zadovoljan sam.
    nijedan nije pustio vodu i ako su redovno kvaseni a sa nekima je cak i plivano
    svi moji modeli imaju stopericu i sve su u funkciji
    dosta moje okoline poseduje swatch i niko nije imao problema osim menjanja baterije i to na 2 do 3 godine.
    chrono automatici koji su oko 300 evra imaju safirno staklo i kako je vec pisano na ovom forumu imaju ETA C01.211 sa 15 rubina. nisu se pokazali kao dobri, pricam iz iskustva naseg servisera. Ljudima se ne dopada cena za swatch ,misle da je preskupo, a u starim automaticima je ETA 2841-1 sa 21 rubinom i oni su mnogo kvalitetniji. Tako je vreme pokazalo.
    Kod plastikanera, kvarcnih, je mehanizam lepo radio ali je problem u kucistu, dolazi do pucanja, vremenom ume i da pozuti.
    Mehanizmi imaju plasticnih delova pa su zato i slabijeg kvaliteta.
    Kuciste su livena pa se satovi nakon kvara ne popravljaju, ali se menjaju ako se kvar desi u garatnom roku od 2 godine.
    Sve u svemu, kao radnik swatcha, nosim swatch i zadovoljan sam njime, ali kada bih kupovao sat, trazio bih nesto kvalitetnije i trajnije, jer ja to volim.
    Swatch ima ime i ima interesantnih i modernih modela
    Ovu marku obicno kupuju zaljubljenici u ove satove
    Problem je sto cete isto platiti model iz najnovije sezone i onaj od pre 10 godina jer se cene formiraju po grupama
    jeftino cete proci samo ako se sat koji vam se svidja lose prodaje pa ga stave na specijalnu ponudu sto znaci da ce biti jeftiniji oko 20%, ili ako ga pazarite kada je shopping night gde cete najverovatnije sat koji nije na specijalnoj ponudi dobiti sa 20% popusta
    Sve u svemu, ako trazite sat od koga ne ocekujete previse, a trazite dopadljiv dizajn, i sat koji ce u 90% slucajeva istrajati do isteka garancije od 2 godine a verovatno i duze onda je Swatch prava marka za vas, ali ako trazite sat koji cete nostiti dugo, i koji ce jednog dana mozda neko posle vas naslediti onda ovo nije brend za vas.
    Djordje, vladas, DrAgod and 1 others like this.

  5. #45
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Darmarko prvo nadam se da te nece gazde prpoznati, salim se naravno.Kao bivsi vlasnik dva Swatch-a apsolutno se slazem sa tobom. Po meni najveca mana je ta sto nema popravke a licno mislim da je onda u toj varijanti cena preskupa. Jedan od ta dva sata je imao kvar da je zurio i to po pet-deset minuta dnevno (govorim o kvarcnom mehanizmu) i naravno ja ne bih bio ja da ne vidim sta ima unutra i "otvorim" ga. Ono sto sam video od mehanizma nije me odusevilo jednostavno posto nisam casovnicar, izgled i sta ja znam drugo, mi ne govori mnogo ali mehanizam je bio no name. Sto mislim da za sat koji je placen 1999 130dem mnogo a za sam brend Swatch losa reklama. A da radio je do 2008g sasvim dobro i tacno, sa tri promene baterije u vasoj radnji u Knezu.

  6. #46
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Darmarko kaže: Pregled poruke
    Evo da i ja nesto zborim
    imam nekoliko komada swatch satova i radim u prodavnici istih
    nemam automatike ali sto se tacnosti i pouzdanosti tice zadovoljan sam.
    nijedan nije pustio vodu i ako su redovno kvaseni a sa nekima je cak i plivano
    svi moji modeli imaju stopericu i sve su u funkciji
    dosta moje okoline poseduje swatch i niko nije imao problema osim menjanja baterije i to na 2 do 3 godine.
    chrono automatici koji su oko 300 evra imaju safirno staklo i kako je vec pisano na ovom forumu imaju ETA C01.211 sa 15 rubina. nisu se pokazali kao dobri, pricam iz iskustva naseg servisera. Ljudima se ne dopada cena za swatch ,misle da je preskupo, a u starim automaticima je ETA 2841-1 sa 21 rubinom i oni su mnogo kvalitetniji. Tako je vreme pokazalo.
    Kod plastikanera, kvarcnih, je mehanizam lepo radio ali je problem u kucistu, dolazi do pucanja, vremenom ume i da pozuti.
    Mehanizmi imaju plasticnih delova pa su zato i slabijeg kvaliteta.
    Kuciste su livena pa se satovi nakon kvara ne popravljaju, ali se menjaju ako se kvar desi u garatnom roku od 2 godine.
    Sve u svemu, kao radnik swatcha, nosim swatch i zadovoljan sam njime, ali kada bih kupovao sat, trazio bih nesto kvalitetnije i trajnije, jer ja to volim.
    Swatch ima ime i ima interesantnih i modernih modela
    Ovu marku obicno kupuju zaljubljenici u ove satove
    Problem je sto cete isto platiti model iz najnovije sezone i onaj od pre 10 godina jer se cene formiraju po grupama
    jeftino cete proci samo ako se sat koji vam se svidja lose prodaje pa ga stave na specijalnu ponudu sto znaci da ce biti jeftiniji oko 20%, ili ako ga pazarite kada je shopping night gde cete najverovatnije sat koji nije na specijalnoj ponudi dobiti sa 20% popusta
    Sve u svemu, ako trazite sat od koga ne ocekujete previse, a trazite dopadljiv dizajn, i sat koji ce u 90% slucajeva istrajati do isteka garancije od 2 godine a verovatno i duze onda je Swatch prava marka za vas, ali ako trazite sat koji cete nostiti dugo, i koji ce jednog dana mozda neko posle vas naslediti onda ovo nije brend za vas.
    Realno, nepristrasno i iskreno, posebno ako se uzmu u obzir okolnosti.

  7. #47
    Mlađi član Avatar korisnika Oliver M
    Član od
    20.2.2011.
    Poruke
    65
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Imam par pitanja a tiču se Quartz mehanzama,
    a to je da li imaju rok trajanja i
    da li im je potrebno "održavanje" osim zamene baterije,
    takođe zanima me kako mogu da saznam koji Quartz mehanizam je u ovom satu, obzirom da ne piše na zvaničnom sajtu RELOJES SUIZOS CANDINO
    Kakva je razlika između Ronda i ETA Quartz mehanizama, odnosno koji je bolji?
    Hvala.

  8. #48
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Rok trajanja -nepoznat.Ima primeraka iz '70-ih koji i dalje rade.
    Opet,kad ''rikne'' najčešće sledi zamena mehanizma.Srećom,većina ovih mehanizama nije skupa.
    Servisiranje-poželjno.Znatno je jeftinije nego kod mehaničkih satova( obično samo par zupčanika,ponekad neki rubin)Dobro je i menjati dihtung-gumice.
    I Ronda i ETA su O.K.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    @Oliver M
    Za neke modele pojedinih proizvođača možeš da saznaš koji je mehanizam samo ako otvoriš sat!

    Što se tiče servisiranja kvarcnih mehanizama,pa,moj je stav: ne diraj dok radi!
    Zupčanici kvarcnog mehanizma se neuporedivo manje troše od automatika ili manuelca i mada određen broj poznavaoca govori kako ga treba servisirati skoro kao i mehaničke mehanizme,ipak je više onih koji su zagovornici "politike" da si ništa ne pipka!
    U prilog im ide činjenica da ima gomila kvarcnih satova iz '70-tih koji rade potpuno normalno bez ikakvog servisa za sve ove godine!

  10. #50
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Apsolutno razumem Daliborov stav samo mislim da argumentacija nije savršena.
    Takođe ima i dosta mehaničkih satova iz '70-ih ,nikada servisiranih,koji i danas ferceraju.
    Moj osećaj je da servis na ,recimo,7-8 godina ne može da škodi.
    Svemu što je čovek napravio povremeni stručni servisi mogu samo da produže život.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (25.12.2011. u 22:46)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. ETA 2824-2 vs Miyota 8215 mehanizam - poređenje
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.2.2010., 14:55
  2. Sector Ocean Master - kvalitet mehanizma?
    By ivan niksa in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 1.12.2009., 23:02
  3. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •