Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree11Likes

tema: Ingersoll Caliber 620

  1. #11
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    ma jok, ne ćutim nego sam bio u gradu

    svašta nešto Mario ti znaš, nema šta, nisi ti ovde džabe najstariji hehe

  2. #12
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Na fotografiji u prvoj poruci je sat koji nema dan u nedelji i nema mesec komplikaciju (nisam siguran sta si pod tim podrazumevao ) i koji ima neki hronograf. Dakle opis tvog sata i slika koju si postavio ne odgovaraju.
    Vrlo je optimisticko misljenje da je unutra Seiko. Po mom misljenju u pitanju je kineski mehanizam. Ne mora biti Seagull.
    Pominjani 6R20 ima sasvim druge funkcije tako da otpada u startu. To vazi i za 4R35.
    Da je Seiko unutra proizvodjac bi to naglasio jer je to veliki plus (kao sto to naglase svi ili ogromna vecina mikro proizvodjaca ) a ne bi se krio iza "brendiranog" imena.
    Naravno da ima, male kazaljke pokazuju dan u nedelji i mesec. Leva pokazuje dan, ali nije imenovan već obeležen brojem, a desna pokazuje mesec, takođe obeležen brojem. Ovo nije chronometer.

    Ja sam i napisao u prvom postu da me izgled mehanizma podseća na Seiko, ali da me buni jer ima manju rezervu snage, 20 rubina i da je ovo GMT, što se ne slaže sa NH35A i 6R20. Ono što se ne slaže sa kineskim mehanizmima je da navija u oba smera i ima izglea identično kao Seiko, a koliko znam ne postoje Seiko kineski klonovi, zato sam i pitao šta to može biti.

    Kako rekoh, ne smatram kineske mehanizme lošim po automatizmu, za mene kao početnika su dovoljno dobri, samo sam hteo da znam šta je u pitanju. A što se tiče hvaljenja time da je unutra Seiko, neka me neko ispravi, ali Breitling koristi ETA mehanizme ali ih imenuje na svoj način.

  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    Kineski je mehanizam. Nije samo Seagull proizvodjac kineskih mehanizama. DG,Shanghai,Beijing...
    Citat sin.er kaže: Pregled poruke

    Ovo gore je dekorirani DG. Nista ne fali mehanizmu. Iz mog osobnog iskustva sa kinezima rade bez problema.

    Inace i Zodiac je trpao u svoje satove Claro Sebag mehanizme.

    sent from my LV using Gucci
    Pogledao sam sve DG mehanizme, nijedan ne izgleda kao ovaj. Ako se pogleda kako izgleda most koji drži spiralu, kao i zupčanici za navijanje i mala polugica za otpuštanje osovine krunice, izgledaju sasvim drugačije i gotovo identično kao NH35A, mada Seiko uglavnom izgleda slično.

    Ingersoll Caliber 620-1.jpg

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Citat Милан Милановић kaže: Pregled poruke
    ma jok, ne ćutim nego sam bio u gradu

    svašta nešto Mario ti znaš, nema šta, nisi ti ovde džabe najstariji hehe
    ..nisam ja najstariji....moderatori su najstariji
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #15
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Moja greska, nisam dobro video sta oznacavaju male kazaljke a i kada si rekao mesec komplikacija pomislio sam na meseceve mene. Bilo kako bilo unutra nije Seiko mehanizam niti je kineska kopija Seiko mehanizma jer nema Seiko mehanizma sa takvim funkcijama i rasporedom kazaljki. Takav Gmt mehanizam Seiko nema a koliko znam nije ni imao pa nema ni kopije. To sto neki delovi mozda lice i sto se navija u oba smera nema veze.
    Kada sam rekao da mikro proizvodjaci isticu cinjenicu da imaju Seiko,Eta,Miyota itd.mehanizam ,mislio sam na mikro proizvodjace (Armida, Boschett,Steinhart itd ) a ne na Breitling, Longines... Jedno su veliki igraci a drugo je Ingersoll.
    Da zakljucim, mehanizam je kineski a ko je tacno proizvodjac, ne znam. Sinner je nabrojao nekoliko kineskih proizvodjaca pa eto polazne osnove za istrazivanje.
    Uzivaj u satu.
    Poslednja ispravka: skydrummer (10.3.2017. u 16:23)
    alfaholic likes this.

  6. #16
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Mario, ovaj forum nema admine već jedno dve godine
    MMario likes this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Kako nema? A ti i ja?

    sent from my Gant fashionphone
    MMario likes this.

  8. #18
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Ponašao sam koji je mehanizam u pitanju, klon starog Seiko 7009 sa bi-direkcionim navijanjem, samo je nejasno je li Hangzhou 2350, 2521 ili 2540, najverovatnije jedan od ova dva poslednja jer oni imaju dual time, ali sva tri su dostupni ekskluzivno kod PTS Resources.

    Ovo je 2350:

    Ingersoll Caliber 620-3-hangzhou-2350-3rd-crown-position.jpg.jpg

    Potpuna mutnina kod Koneza, ne zna se ni ko, ni šta, kako ni kada, potpuno odsustvo bilo kakvih inforamcija i kategorizacije...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •