Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree11Likes

tema: Ingersoll Caliber 620

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Ingersoll Caliber 620

    Pozdrav svima,

    Kupio sam pre nekoliko dana Ingersoll Lawrence, izuzetno lep sat, relativno povoljan, dobio sam ga za cenu od 173 Eura.
    U pitanju je automatik sa GMT, dan, datum, mesec komplikacijama, 46mm u prečniku, ali sa 20 rubina, 30 sati rezerve, mineralnim staklom i debelom, ali ne baš u potpunoj koži narukvicom.

    Sat je stigao sa +30 sekundi dnevno, ali sam uspeo da dobijem oko +0.6 sekundi dnevno, mereno u rasponu od 4 dana i vrlo sam zadovoljan.
    Ingersoll ovaj mehanizam zove Caliber 620, ali nema drugih informacija o tome šta bi to moglo biti. Kako kompanija i brend sada imaju kineskog vlasnika, mnogi pretpostavljaju da je u pitanju Seagull, što i jeste slučaj za neke druge modele, ali ovaj Lawrence ne odgovara nijednom Seagull mehanizmu.
    Najviše liči na Seiko NH35A, mada ima manje rubina i manju rezervu snage, ali je gotovo identičan. Skidanje krunice je identično kao i NH35A ili 6R20, isti je bridge, ;ak i navija u oba smera, pretpostavljam da ima Seiko magic leaver, ali nigde ne mogu da na]em nikakvu informaciju.

    Da li je moguće da Seiko prodaje svoj stariji dizajn ili možda neki kineski clone?

    Ingersoll Caliber 620-11.jpgIngersoll Caliber 620-22.jpgIngersoll Caliber 620-33.jpg

  2. #2
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    čudi me druže da si opet omašio sa satom , doduše to je moje mišljenje

    čudi me jer si vrlo lepo pisao i nastupao ovde

    e sad ovo što pitaš, ja pojma nemam, a o ingersolu mogu šta da kažem jer sam jedan imao na popravci

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Iako je to širok pojam, ipak zašto misliš da sam omašio?

  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    pa po meni je taj ingersol nesto kao kineska replika, ovaj koji sam ja opravljao na primer ajde da ne sirim i ne komentarisem kuciste kazaljke, mehanizam, kožu, nego samo kopču jer sam nju radio, ista takva kopča na ibeju za dolar i po verovao ili ne, leptir kopča, roze zlato, potpuno ista

    ova nije radila, nov sat, ona ispada, ja uzmem vidim ista, ajde naručim da probam sa drugom, potpuno do detalja ista, stigla iz kine

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Ingersoll je staro ime, još iz devetnaestog veka, brend je nekoliko puta prolazio kroz promenu vlasnika, a uvek su pravili jeftine satove za mase. Novi vlasnici su Zeon Watches, engleski ogranak kineske kompanije i njihova ideja je takođe da ponude pristupačne satove, pa je logično da koriste povoljnu kinesku proizvodnju za delove.
    U početku su imali samo kineske mehanizme, tačnije Seagull automatic, ali su kasniji modeli dobili japanske, mada nema mnogo informacije o tome koji su i odakle, otuda moje pitanje vezano za ovaj sa slike, jer liči mnogo na Seiko, navija se u oba smera i nema nikakve sličnosti sa Seagull automatic mehanizmima.

    Ingersoll satovi nisu kopije ni homage, ali je jasno da se za tu cenu ne može dobiti safirno staklo, švajcarski mehanizam ili kopča od $50.
    Takođe, ne mislim da su sve kineske stvari loše, ali mislim da je njihov najveći problem kontrola kvaliteta i varijacija od potpuno dobrih primeraka, do baš loših, što utiče na utisak o kvalitetu.

    Mislio sam da smatraš da sam omašio zbog mehanizma ili overall kvaliteta, ali malo si me nasmejao sa tom pričom o kopči. Svakako, dobar hand made strap sa dobrom kopčom ili šnalom je 50 eura, pa je to lako rešivo, ali naravno ostaje da se vidi dugotrajnost svega, mada ako je Seiko unutra kako mi se čini, biće to ok.
    Jedino gde može biti omašaj je što se za cenu od dva ili tri jeftinija sata može kupiti jedan švajcarski, ali to je valjda individualno...

  6. #6
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Na fotografiji u prvoj poruci je sat koji nema dan u nedelji i nema mesec komplikaciju (nisam siguran sta si pod tim podrazumevao ) i koji ima neki hronograf. Dakle opis tvog sata i slika koju si postavio ne odgovaraju.
    Vrlo je optimisticko misljenje da je unutra Seiko. Po mom misljenju u pitanju je kineski mehanizam. Ne mora biti Seagull.
    Pominjani 6R20 ima sasvim druge funkcije tako da otpada u startu. To vazi i za 4R35.
    Da je Seiko unutra proizvodjac bi to naglasio jer je to veliki plus (kao sto to naglase svi ili ogromna vecina mikro proizvodjaca ) a ne bi se krio iza "brendiranog" imena.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16433
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Kineski je mehanizam. Nije samo Seagull proizvodjac kineskih mehanizama. DG,Shanghai,Beijing...

    Ovo gore je dekorirani DG. Nista ne fali mehanizmu. Iz mog osobnog iskustva sa kinezima rade bez problema.

    Inace i Zodiac je trpao u svoje satove Claro Sebag mehanizme.

    sent from my LV using Gucci
    alfaholic likes this.

  8. #8
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    nisi pažljivo čitao, ja sam kopču naveo samo, a napisao: "ajde da ne širim previše i ne govorim o kućištu, ciferu, kazaljkama, koži..."

    ako te interesuje overall utisak o kvalitetu, da isti kao i kopča, doduše eto moje mišljenje samo

    tradicija? hm pa navode oni da su iz pretproslog veka, ali ja nikad nisam video ingersoll stariji od nekoliko godina nigde, nema ih koliko ja doduse znam na horoloskoj istorijskoj mapi, nisu dali koliko znam nijedan model, mehanizam, inovaciju i slicno
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (9.3.2017. u 17:23)

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    ..evo jedan iz 1971., nije vise kod mene. Prvi u svetu su napravili lakirani cifer jos tamo ranih '50-tih godina, mada se Seiko s tim hvali ali njihov prvi lak-cifer je kasnih 60-tih...
    Imali su i svoj mehanizam, izgubio sam dosta tih podataka o njima kada mi je laptop riknio

    Naziv: 20140831_092632.jpg, pregleda: 697, veličina: 387,7 KB
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Ingersoll Caliber 620

    Opa. Miki ćutimo a

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •