Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree1Likes

tema: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

  1. #1
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    Interesujeme me neka okvirna vrednost ovakvih satova koji na poledjini imaju posvetu od tita.Njih su uglavnom dobijali zasluzni sportisti ili pak titovi odani generali.Ovde ne mislim na satove koje je tito licno koristio pa poklanjao vec o satovima koji su ciljano kupovani za poklon.

  2. #2
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    Evo primera prodaje:
    Portal Satova - Forum - Pogledaj temu - IWC - poklon Josipa Broza JNA oficirima

    Na kraju nije prodat na forumu vec van njega. Realno, bilo koja gravura umanjuje vrednost sata, a verujem da tako politicki obojena to jos dodatno cini.

  3. #3
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    Hvala za info u svakom slucaju,citao sam ranije taj deo foruma.Licno mislim da ako samo pise tito a ne i kome je poklonjem da to moze samo uvecati vrednost jer je Tito svakim danom sve veci u nasim ocima za one koji pamte mnogo bolje dane od ovih koje trenutno prozivljavamo.Naravno uslov je da je potencijalni kupac sa ex-yu prostora i da bi mu taj sat bio drag recimo i iz tog razloga.Pokrenuo sam ovo pitanje iz razloga sto je sve vise ljudi spremno da zarad enormno povecane cene otkupa starog zlata da prodaju iste samo po vrednosti tezine samog zlata na satu pa me zanima da li takvi satovi imaju i neku vrednost van same vrednosti zlata.Konkretno mislim na samog proizvodjaca i na mehanizam .Citam da je dosta sportista izmedju ostalih dobijalo takve satove i da danas ima dosta onih koji su u penziji a poseduju takve satove zele da ih prodaju samo kao lomljeno zlato bez ikakve druge vrednosti,pa me zanima da li je isplativo kupiti takve satove samo po vrednosti zlata na samom satu.
    Poslednja ispravka: Sky-Balkan (2.5.2012. u 0:13)
    Walter likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    pa po ceni zlata je isplativo.mada mozda i zlato bude padalo skupo je mnogo.

  5. #5
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    Licno verujem da je zlato trenutno precenjeno i da je samo spekulativno povecana vrednost. Ako bih razmisljao o investiciji, zlato mi ne bi bilo na vrh prioriteta vec kvalitetna zemlja.
    Sto se tice natpisa, u navedenom slucaju nije rec o titovom licnom potpisu ili njegovom licnom satu (to je odavno otudjeno, a ono malo sto je ostalo je odneto iz muzeja pre par godina), vec o genericki utisnutom potpisu. U takvom obliku verujem da smanjuje cenu jer oni koji cene tita nece tu naci neki izvor zadovoljstva, a oni kojima ne znaci mnogo samo dobijaju problem pri prodaji jer svaki natpis umanjuje cenu preko. A prave cene takvih satova i postizu vrednost preko, jer je to kolekcionarska stvar za za kolekcionarstvo treba novca. Ovde onaj i ko ima novca sigurno da nece hteti da nosi 50 godina star sat vec ce pre uzeti nekog npr. breitlinga.
    Oko vremena i nevremena ne bih mnogo i ugledima u necijim ocima ne bih da se raspravljam, nije politicki forum, znam samo da za svaku posledicu postoji i uzrok a mi uzivamo u posledicama. I to sa punim pravom.

  6. #6
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    Napisao sam ispod naslova da ne mislim na njegove licne satove vec one koje je on darivao drugima.

    Znacilo bi mi ako ima ovde nekoga ko je dolazio u posed takvih satova da nam kaze kako su se kretale vrednosti takvih satova.

    Evo jednog malog primera ko je recimo od sportista dobijao takve satove:

    1.Stonoteniser Dragutin Surbek

    2.Bokserski sampion Zvonko Vujin

    3.Sahovski velemajstor Svetozar Gligoric

    Sto se tice cene zlata situaciaja je bila od vajkda ista i zlatarama donisila ogromne prihode jer uvek prodajna cena zlata bila duplo veca od otkupne cene,pa tako zlatare imaju jedine takvu mogucnost da potpuno legalno dolaze u polozaj da mogu ostvarivati ekstra prihode otkupljujuci danas recimo gram zlata za 20 eura a takav isti gram kada pretope prodaju na tom istom salteru za 40 do 60 eura i pri tome zlato bez ikakvog papirnatog porekla pecaturaju svojim pecatom i legalizuju i pri tome ostvaraju ogroman profit.Ja ovde vrednujem sat po ceni zlata od 20 eura za gram.

    Da ovo nije politicki forum i tako treba da bude ali sam ja ziveo u njegovo vreme i vrlo dobro znam kako je bilo i sta je bilo bar u domenu iz ne materijalnih i ne politickih aspekata kao sto su moralne vrednosti jednog drustva kao i u samoj cinjenici da je jedan takav rezim iznedrio najvece vrednosti u nasoj umetnosti kako likovnoj,filmskoj,knjizevnoj i svakoj drugoj a danas o stvaranju takvih vrednosti mozemo nazalost samo mastati.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    Konkretno takav potpis ne znaci nista i ne moze da utice na cenu sata vec eventualno da je obori.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    Sto se tice zlata.ne daj boze da kupci koji su u zadnje vreme investirali u zlato a svajcarske i austrijske banke kao lagerovale kod sebe zatraze svoje zlato da ga fizcki preuzmu.e to bi bio cirkus.procena je da banke realno imaju oko 10 procenata zlata koje su prodavale i prodaju.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    Evo da dam svoje mišljenje.
    Inače nisam politički simpatizer,al kao kolekcionar razmišljam tako da sat s nekim povjesnim potpisom vrijedi više nego takav sat bez potpisa.Inače ludujem za đepnim vojnim satovima među koje spadaju i njemački i za primjer jedan takav vojni sat s oznakom postiže puno veću cijenu u prodaji od istog sata s običnim kućištem.To znači da taj potpis vojni na satu nešto vrijedi i znači.
    Takvi satovi nisu za nošenje ali nit za svakoga oni su za izbirljive kolekcionare koji skupljaju takvu vrstu satova i za nju su spremni dati dosta ponekad i više nego što vrijedi sat.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Vrednost Titovih zlatnih svajcarskih satova koje su dobijali zasluzni pojedincii

    fotopetar veruj mi da sa ovim potpisom to nije slucaj.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koje automobile voze ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 1072
    Poslednja poruka: 16.4.2024., 9:38
  2. Koje kompanije poseduju poznate proizvođače satova?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.4.2017., 11:38
  3. Koje još predmete obožavaju ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 207
    Poslednja poruka: 29.10.2015., 16:25
  4. Otkup svajcarskih satova!
    By sima hrabri in forum Opšti forum
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 11.12.2010., 20:43
  5. Vrednost Lamborghini satova u Srbiji
    By ivanbjelic in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.4.2010., 20:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •