Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Vladan Stevanovic
  • 1 Post By ANGEL II
  • 1 Post By sima hrabri

tema: Zeitwinkel satovi

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Post Zeitwinkel satovi

    Kompanija Zeitwinkel Montres SA se još 2006. godine pridružuje klubu nezavisnih proizvođača satova. Međutim, oni su tek na sajmu BaselWorld (2010) predstavili sebe i svoje impresivne modele satova.

    Firma je osnovana od strane profesora Ivice Maksimovića i Petera Nikolausa 2006 godine. Njihova filozofija je jednostavna, ali briljantna: stvaranje visoko kvalitetnih satova koji ne bi bili pod uticajem marketinških kampanja i modnih hirova. Zeitwinkelu je bilo potrebno nekoliko godina kako bi svojim satovima dali bezvremenski dizajn i kreirali sopstveni (in-house) mehanizam za njih. Nakon što je proces izrade prototipova satova završen, proizvodnja je započeta u 2009 godini kako bi bili u mogućnosti da ih predstave na sajmu BaselWorld 2010.

    Rezultat je izvanredan i jako puno u skladu sa filozofije kompanije. Čist i jednostavan ali i elegantan izgled sata sa in-house mehanizmom. Cene kreću od 4900 EUR, što se čini dosta puno za jedan brend bez istorije, ali elegantan dizajn, kvalitet izrade kućišta i in-house mehanizam opravdavaju ovakvu cenu. Možemo reći i da postoji dosta primera u kojima novi, neafirmisani brendovi traže više a nude mnogo manje.

    Zeitwinkel je razvio dva različita mehanizma, kalibar ZW 0102 i ZW 0103. Oba mehanizma imaju sledeće funkcije: mala sekundara, datum, sati i minuti, rezerva snage od 3 dana (72 sata). ZW 0103 ima mogućnost prikaza rezerve snage putem indikatora na brojčaniku.

    Trenutno, Zeitwinkel nudi četiri različita modela: 312 °, 032 °, 181 ° i 273 °. Svi se može videti na zvaničnoj Zeitwinkel web stranici, uključujući specifikacije svakog modela. Sa Zeitwinkel 3D konfiguratorom, možete zapravo uraditi prototip postojećeg modela prema vlastitim željama. To znači da možete birati između boje brojčanika (srebrna ili crna) i kaiša (crna guma, smeđa aligator i aligator crna).

    Model 273°:



    Model 181°:



    Prodaja Zeitwinkel satova je već počela 2010 godine u Nemačkoj, Austriji i Švajcarskoj, a proširiće se i u ostale evropske zemlje tokom 2011 godine.

    Specifikacije ZW 0103 mehanizma (korišćenog u ZW 273° modelu):

    Diameter 13½ lines, 30.40 mm
    Height 8.00 mm
    Winding Rotor, bidirectional winding
    Reserve >72h
    Bridge and plate material German silver
    Bearing jewels 49
    Balance Glucydur
    - spiral Straumann
    - frequency (4Hz) 28,800 alternations/hour
    - impact resistance Incabloc
    Adjustment Regulated in five stages
    Decoration:
    Screws chamfered and polished
    ¾ plate and balance cock with Geneva
    stripes (Côtes de Genève)
    Pearlage on interior surfaces of plates and
    bridges
    Lining on wheel bridge and rotor
    Edges of ¾ plate and bridges
    chamfered and polished
    Priložene slike Priložene slike Zeitwinkel satovi-zeitwinkel-model-181.jpg   Zeitwinkel satovi-zeitwinkel-model-273.jpg  

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zeitwinkel satovi

    Dopadljivi su mi satovi, volim ja mlade perspektivne brendove ali sa malo nižom cenom.
    Model 273°: još kada bi postojao sa crnim ciferom čisto da bi bio malo čitljiviji. Sve u svemu dopadljivo, jel profesor iz naših krajeva?

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Zeitwinkel satovi

    model 273 je neverovatno dobro uradjen!
    Bubbles likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Zeitwinkel satovi

    Meni se jako sviđa dizajn satova, a moram reći da i mehanizam izgleda izuzetno robusno. Sledi i slika:



    Inače Ivica jeste iz naših krajeva, a evo i tekst na koji sam naleteo: Google Translate

    Pozdrav.
    Priložene slike Priložene slike Zeitwinkel satovi-zeitwinkel-movement.jpg  

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Zeitwinkel satovi

    Inače model 273° je i moj favorit i to baš ovaj sa belim ciferom. Da im je cena u rangu do 3K EUR pa da i razmislim, a ovako mogu samo da im poželim puno sreće na tržištu.

    Pozdrav.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Zeitwinkel satovi

    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Da im je cena u rangu do 3K EUR pa da i razmislim, a ovako mogu samo da im poželim puno sreće na tržištu.

    Pozdrav.
    Satovi nisu loši, mehanizam deluje odlično ali mislim da je u celoj priči ključna citirana rečenica. Jednostavno, u ovom cenovnom segmentu imaju preveliku konkurenciju kako među već afirmisanim proizvođačima satova tako i među malim nezavisnim manufakturama koje za manje para nude podjednak kvalitet izrade, odličan dizajn i in-house mehanizme. Zaista će im trebati mnogo sreće i rada da bi se probili i što je još bitnije, da bi opstali na tržištu high-end satova.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Zeitwinkel satovi

    Slazem se i sa Vladanom i dragonom - cini se da im je cena jaca, mada je pitanje i da li je moguce za mnogo manje prava napraviti serijsku proizvodnju satova sa in-house mehanizmom?

    273° je i moj kandidat! Odlican dizajn, jos bolji mehanizam... definitivno nije lose.
    No time to lose

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Zeitwinkel satovi

    Satovi su odlicni, ali su krenuli bas sa visokom cenom. E sada, ima tu jos necega. Ovakve satove prvo kupuju kolekcionari. Oni vec u svojim vitrinama imaju sve od nama poznatih brendova, i bas im nedostaje ovakav novi mladi proizvodjac. Sa te strane ova cena i jeste dobro odmerena, jer da je niza verovatno ne bi bila interesantna takvim kupcima. Drugo @vladas je u pravu, tesko je pokrenuti serijsku proizvodnju sa in-house menizmom po nizoj ceni od ove. Treba platiti sve troskove istrazivanja i razvoja, dizajnere, vrhunske majstore i td.. a po konacnom proizvodu se vrlo dobro vidi da ih je bilo i te kako puno. I meni je 273 favorit. Ne lici puno, ali me malo podsetio da neki Glashutte, mozda zbog ukupnog dizajna i elegancije.

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    9.5.2012.
    Poruke
    46
    Lajkovi
    70
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Zeitwinkel satovi

    Prelep sat. Power reserve kazaljka je od najlepsih koje sam video. Nesto slicno Credor- u.
    Pozdrav.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •