Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 16 od ukupno 16
  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Test GMT satova by WatchTime

    Da,ima IWC Portuguese 7 days,sto je za dan manje od Panerai-a

    Milose ne shvatas da indikator nema veze sa mogucnoscu tolikog rada bez navijanja (ili ti sa jednim navijanjem) on je tu samo da pokaze koliko jos vremenski ili procentualno (zavisi od vrste indikatora) moze da radi sat.






    A evo i ''malo" skupljeg modela...


    http://www.worldwatchreview.com/wp-c...k-red-gold.jpg
    Poslednja ispravka: Marko 5 (30.10.2010. u 18:32)

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Test GMT satova by WatchTime

    cale mi nosi na ruci izmedjuostalog omega de ville co-axial power reserve i sad ja kao ne znam sta je powe reserve kazem samo da pretpostavljam je uzrok cene od 15000$ rezerva snage od 8 dana a ne to sto ima power reserve jer je ova omega placena nesto preko 4 soma eura.

  3. #13
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Test GMT satova by WatchTime

    I ja se često pitam kako pojedini elitni proizvođači formiraju cijene pojedinih modala sata u odnosti na druge proizvođače kada se uzmu modeli napravljeni od istih materijala i sličnog proja dijelova i komplikacija. Smatram da cijenu čini makar 50 % ime i ime firme, a ostalo uloženi rad za istraživanje i samu izradu pojedinih dijelova. Zbog toga mislim da je 15000 $ previše, ali kad se uzme u obzir popularnost modela na filmskom platnu i važnost imidža koji prestavlja posjedovanje takvog sata na ruci, te činjenicu da ljudi koji kupuju satove tog cjenovnog ranga, možda je i realna cijena, jer mogli su staviti i 30000$ ,a opet bi imali sigurne kupce koji ne bi žalili pare da svima dugima pokažu koliko su bolji od drugih kada im nije žao dati toliku lovu za uređaj čija funkcija nije ništa drugo osim što pokazuje protek vremena. Šta mislite koliko pravih ljubitelja urarske umjetnosti shvaća trud i ljubav pravih majstora, a kojiko sat kupuju samo kao nakit?

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Test GMT satova by WatchTime

    Citat vrhovac kaže: Pregled poruke
    I ja se često pitam kako pojedini elitni proizvođači formiraju cijene pojedinih modala sata u odnosti na druge proizvođače kada se uzmu modeli napravljeni od istih materijala i sličnog proja dijelova i komplikacija. Smatram da cijenu čini makar 50 % ime i ime firme, a ostalo uloženi rad za istraživanje i samu izradu pojedinih dijelova. Zbog toga mislim da je 15000 $ previše, ali kad se uzme u obzir popularnost modela na filmskom platnu i važnost imidža koji prestavlja posjedovanje takvog sata na ruci, te činjenicu da ljudi koji kupuju satove tog cjenovnog ranga, možda je i realna cijena, jer mogli su staviti i 30000$ ,a opet bi imali sigurne kupce koji ne bi žalili pare da svima dugima pokažu koliko su bolji od drugih kada im nije žao dati toliku lovu za uređaj čija funkcija nije ništa drugo osim što pokazuje protek vremena. Šta mislite koliko pravih ljubitelja urarske umjetnosti shvaća trud i ljubav pravih majstora, a kojiko sat kupuju samo kao nakit?
    80% njih kupuju kao nakit a 20% iz ljubavi prema casovnicasrtvu. i u pravu si skroz za formiranje cene. ne 50% nego vise od 50% utice sam BRAND na cenu

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Test GMT satova by WatchTime

    Pa narode,naravno da je na ovu cijenu Panerai sata uticala rezarva snage od 8 dana! Za 1 mehanički mehanizam to je vrhunsko dostignuće!
    E sad,da pošteno naplaćuju ime brenda - naplaćuju!!! Posebno "made in swiss" firme ali na sreću ogromne većine kupaca postoje i Nijemci i Japanci!!!

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Test GMT satova by WatchTime

    Citat milospinkfloyd kaže:
    zanima me samo otkud penaraju ideja da stave 15000$ cenu? zbog 8 dnevne rezerve snage i komlikacije pokazivaca snage? pokazivac snage "kosta" ~1000e kao i stoperica...
    Razlog je in-house mehanizam sa nekoliko interesantnih komplikacija koje recimo pojedini proizvođači na testu nemaju a da li je precenjen ili ne ostaje na tržištu da odluči.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Uporedni test avijaticarskih satova (Pilots’ Watches)
    By Amikica in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22.1.2011., 4:45
  2. Rolex Sea-Dweller WR test
    By dragon in forum Rolex
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.6.2010., 10:43
  3. Uporedni test ronilačkih satova
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 6.6.2010., 19:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •