Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
  1. #1
    Novi član Avatar korisnika Airborn
    Član od
    23.8.2009.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    11
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    Zdravo bavim se apnejom tj. slobodnim stilom ronjenja i sportsko ronjenje.
    interesuje me da li je neko imao iskustva sa ova dva sata imam namjeru da kupim jedan od njih ali kad sam istrazio na kraju shvatam da dobijem samo razliku u tome da IWC Aquatimer je 2000 m, a Breitling Avenger Seawolf 3000 m , te u cijeni i etiketi proizvodjaca, ono oko cega se kolebam jeste da su oba sata bazirana na ETA mehanizmima tuniranim od strane proizvodjaca, IWC je IWC ali isto tako i Breitling je Breitling, pa bio bih jako zahvalan ukoliko je neko imao iskustva sa ovim urama, shvatam tehnologije ulozene u ove ure helijumsko punjenje radi balans unutrasnjeg i vanjskog balansa pritiska na sat, jednosmjerni rotirajuci prsten sa zakljucavanjem, takodjer da je Breitling kao inace chronometre ali i IWC se ne bavi samo urarstvom kao haute horlogerie vec i kao inzinjerstvom vrhunskih instrumenata za mjerenje ne samo vremena vec i drugih mjernih jedinica........itd....itd.....Gledajuci na velicinu jedne i druge manufakture realno to je tu negdje u 5 deka pa me zato interesuju iskustva sa ova dva sata kao sto sam naveo ranije.
    unaprijed hvala

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    Ako želiš PRAVI ronilački sat a da te pritom ne "odere" neki od svetski poznatih proizvođača kao što su ova dva koja si naveo, onda sam ubeđen da želiš sledeće:

    Sinn U2 S (EZM 5) - 2175 EUR



    Specifikacija:

    Automatic winding mechanical watch with two time zones
    • Case diameter (mm): 44.0
    • Case thickness (mm): 15.4
    • Case metal: Black PVD Submarine steel
    • Case back: Solid
    • Tegimented: Fully
    • Movement: Automatic ETA-2893-2
    • Inert gases: Filled
    • Copper sulphate: Capsule
    • Manufacturers limited warranty: 3 years

    Detaljna specifikacija: (preuzeto sa: http://www.watchbuys.com/)

    All Tegimented

    This watch is far more than simply a black version of the standard Sinn U2. When Sinn first introduced the U Diver's Series several years ago, the most requested feature was an all Tegimented watch (the standard U models feature a Tegimented bezel).

    After the initial U Series was released, Sinn began development of two watches that featured a Tegimented bezel, case, crown and case back, the first of which is the Sinn U1000 and the second this watch.

    The Sinn U2 Black is constructed from the same steel that is used on the outer hull of submarines. The steel was procured by Sinn from a steel supplier to Emden GmbH, one of Germany’s North Sea shipbuilding yards who construct submarines from the very same steel. This special steel is also amagnetic which means that is does not have magnetic properties and cannot itself become magnetized. The watch movement itself is protected from magnetic fields up to 4,800 A/m.

    Next, the Sinn U2 Black features a completely Tegimented case, bezel, crown and case back. Standard steel used by most watch companies has a hardness of between 200 and 240 HV (Hardness Vickers is a common scale used to measure material hardness). The Tegiment layer on this watch in combination with the PVD coating has a hardness in excess of 2,000 Vickers which is more than nine times harder than standard steel.

    The Tegiment layer is not a coating consisting of a foreign material, instead the steel itself that has been hardened using a special engineering process that creates a hardened barrier. This process increases the submarine steel's resistance to corrosion, as well as provides extreme protection from scratches and other damage to the case.


    Engineering and Technology

    The technology and design elements used to create the new Sinn U2 Black go far beyond standards used at most watch companies.

    The Sinn U2 Black contains features you won't find in other watches:

    Full Tegiment construction
    Bracelet is black PVD and Tegimented
    Case constructed of submarine steel for superior resistance to corrosion and scratches
    Double Viton® seals
    Sinn special oil for operation in extreme temperatures
    Two Sinn copper sulphate capsules to absorb moisture and humidity
    Inert gasses have been inserted into the case to promote a dry and stable environment
    Bezel is screwed to the case using an exclusive Sinn design
    Built to the standards of the German special forces - EZM 5
    Second time zone complication indicated by a red tipped hour hand
    Double coated anti-reflective sapphire crystal hardened with Tegiment process
    In house case construction from Sinn's Glashutte case manufacture SUG
    Increased water resistance to 2,000 meters
    4.6 mm thick sapphire crystal

    The uni-directional ratchet operated rotating bezel is also milled from this submarine steel. The indices are machined directly into the bezel without the use of bezel inserts, which can corrode or come loose at deep depths. The international testing lab of Germanischen Lloyd has tested the Sinn U2 Black, and determined that the watch can be certified as water resistant to 2,000 meters. This same firm tests submarines for their ability to withstand the effects of underwater use.

    The watch operates in temperatures between -45° Celsius to +80° Celsius due to the special lubricants in the movement applied in the Sinn laboratory.


    Bold New Look

    This is a watch with "attitude". The new black case design and black bezel are all Sinn, and present an almost "stealth" appearance.

    And this watch has to perform - it's part of the EZM family of watches.

    Sinn is known for their professional special forces watches, called the Einsatzzeitmesser (EZM - in English "Mission Timer") series. Sinn has long been a supplier of watches to various divisions of the German special forces, including the GSG-9, border protection, customs, military and special police divisions. Designing watches for these units carries a number of requirements, including resistance to shocks, water, magnetism and temperature changes among others.
    Zvanični sajt proizvođača: http://www.sinn.de/Modell/U2_S.htm

    Što se tiče dva sata koja si naveo, zaista su kvalitetni, ali su po mom mišljenju više za poziranje nego za ronjenje. Sinn U2 S je daleko superiorniji sat u pogledu korišćene tehnologije, u šta se možeš i sam uveriti čitajući ovu detaljnu specifikaciju. Ako imaš neko dodatno pitanje u vezi ove specifikacije slobodno ga napiši i ja ću ti drage volje odgovoriti.



    Pozdrav,
    V.S.
    Priložene slike Priložene slike IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf-sinn_u2-s.jpg  

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    Vladan ne odustaje od Sinn satova!
    U svakom slučaju, mislim da bi trebao da razmotriš satove i sledećih firmi:
    Sinn UX
    Bell & Ross Hydromax 11000M
    Doxa
    Nije deklarisan na 1000+ m, samo na 600m, ali je pravi lepotan Ball Trieste Chronograph



    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Novi član Avatar korisnika Airborn
    Član od
    23.8.2009.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    11
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom hvala........

    Hvala ti puno na preporuci ovo je jako dobar sat, ma ne dobar ovo je perverzija, znam jer moj prijatelj ima U1000 (EZM6) mada ja nesto ne gotivim Sinn-ov dizajn sto se tice tehnologija koje ulazu mislim da s njima ne moze nitko.
    Ja trenutno koristim ORIS Titan Chronograph 100bar. i ne da sam prezadovoljan vec ga zelim ponijeti sa sobom "na onaj svijet", toliko sam prezadovoljan da ga u zadnje vrijeme nosam svkodnevno jedino sto ja sam slabe gradje pa mi na goloj ruci izgleda kao "zidni sat", to mi ne smeta jer jadnostavno obozavam ovu uru.
    pored IWC-a i Breitlinga gledao sam ORIS Pro Diver ali ne da mi je ogroman cak sam se zezao sa prodavcem da ga probam na nozni zglob i posteno bio sam musterija za ovu uru ali jedino ga mogu nositi na bicepsu , pa sam se iz tog razloga odlucio za IWC ili Breitling i apsolutno si u pravu za njih da su sminka zbog toga se i dvoumim jer zelim da sa svojim satom poslije treninga mogu otici i u restoran da a da ne izgledam kao vojnik(G-Shock stile),jer i ORIS ne zaostaje u ljepoti cak sta vise meni je i ljepsi od IWC i od Breitling-a.
    Posteno da ti kazem velika mi je zelja IWC jos dok sam bio mladji sanjao sam ingenieur, za mene IWC je vise od ure zajedno sa JLC, AP, A.Longe & Sohne i Breguet jednostavno to su umjetnici sa drugog svijeta, stoga trenutno mogu da izdvojim za IWC pa mi je ostvarenje pred ocima,a sa druge strane veliki sam fan Breitlinga zbog njihove filozofije i cinjenica da svaki breitling ja COSC.
    Izvini ako sam te davio i peglao ali jednako mi je bitno da sat je pouzdan, kvalitetan za ronjenje ali i da je lijep ustvari prelijep. Stoga sam iskljucivo zainteresiran za jedan od ova dva pa sam se zato javio ukoliko je neko imao iskustva sa jednim ili oba ova sata.
    Jos jednom ti hvala mnogo jer se uistinu bezprijekorno trudis i jako si susretljiv hvala ti jos jednom
    sve najbolje
    Sanin

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika Airborn
    Član od
    23.8.2009.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    11
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    Momci puno vam hvala na prijedlozima i savjetima ipak sam se odlucio i kupio IWC Aquatimer saznao sam neke detalje vezano za kalibar 30110 - ETA 2892-A2, i mislim da ono sto IWC radi sa ovim mehanizmom nije normalno ljudi su fenomeni.
    Sat je prelijep pogotovo sam ocaran safirnim staklom na rotirajucem prstenu koje omogucuje bolju preglednost prstena, npr. pod vodom radi manje kretanja i potrosnje kisika oznake se cak vide i kad gledam pod uglom i definitivno je bolje uradjen od prijasnje serije. Ono sto sam jos pronasao jeste da IWC koristi ETA i Valjoux mehanizme ali samo Chronometre tj. one najbolje, tako da sto se tice mehanizma naisao sam da je ovaj 30110 tj, ETA 2892-A2 u klasi Rolex in House Movment, stoga definitivno sam ovo zelio i prezadovoljan sam, testiran je na 25m i 50m dubine i ne pokazuje nikakve promjene u radu jednostavno savrsen jasno citljiv itd....itd......
    sve najljepse i najbolje za ovu uru, definitivno preporuka za sve koji traze sat za ronjenje , ali i da je prelijep.
    IWC Aquatimer bog i batina za sve ostale s namjenom za ronjenje.
    Jos jednom vam hvala zelim vam sve najbolje u radu
    super ste

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    cudi me da te forumasi nisu nagovorili da kupis seiko, sinn ili citizen salu na stranu, IWC je aqua je jedan od najtrazenijih satova na trzistu, i sjajan je sat, imao sam prilike da ga vidim i stavim na ruku. definitivno jedan on najboljih ronilacnih satova!

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    Uvijek ostvari svoje snove,pusti sto drugi misle.Ako si IWC sanjao onda nema dileme koji uzeti.
    PS.nadam se slikama

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    Bravo..iako imam Superocean i ja razmisljam da ga menjam za Aquatimera i tu sam blizu...Galapagos limited uhh

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika complication
    Član od
    15.6.2009.
    Poruke
    68
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    evo da se i ja ukljucim, (posle duzeg vremena, pritisle druge obaveze...)

    Ja sam ozbiljno razmisljao (ima u nekoj drugoj temi) o IWC aqua (titanium i oranz naravno ) i skoro pa nabavio...medjutim nesto ima kod tog sata sto me ''odbija'' , mada mi se opet i svidja...

    tako da sam resio da jurim za povoljnom prilikom...moj 'tip' je Doxa diver (...steta sto se tesko nabavlja, odn. bukvalno nema gde da se vidi/ proba u zivo= da li ima neko?)

    ...tako me nesto asocira na Ursulu Anders kad izlazi iz mora, da ne mogu prosto da odolim...definitivno ima nesto u tom budz al retro look-u

  10. #10
    Mlađi član Avatar korisnika complication
    Član od
    15.6.2009.
    Poruke
    68
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: IWC Aquatimer ili Breitling Avenger Seawolf

    Inace da ne zaboravim, ja sam se jedno vreme dvoumio oko Breitling-a SO sa onom retro narukvicom (jedini Br koji mi se dopadao- naravno stvar licnog ukusa, bez ljutnje molim), sad mi je drago sto sam odustao...

    Medjutim ovi novi Brajtlinzi su skroz okej, cak fenomenalni...mada mislim da su bas bas precenjeni, kao i novi Roleksi (isto fenomenalni)- to je valjda marketinska fora, vidi se da su ubacili dodatnu lovu u reklamu (na pr. Federer je bio u ''naponu'' prosle godine pa to valja iskoristiti...)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cene breitling satova kod nas?
    By Wildboar in forum Breitling
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.8.2021., 18:39
  2. Breitling satovi - info
    By Shmizla in forum Breitling
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.11.2014., 13:10
  3. Eterna i Breitling
    By Saleni in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.2.2010., 11:28
  4. Breitling kopije / replike satova ?
    By Corsair in forum Breitling
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 20:51
  5. Breitling Chronomat
    By markan in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.6.2009., 13:10

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •