Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 23
Like Tree23Likes

tema: Restauracija Seika 5

  1. #11
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Hvala ti puno,spasao si me silnog lutanja... Nema veze za kazaljke,ovaj moj vec ima kazaljke u super stanju,samo je cifrar problem da bih mogao da ga kompletiram.Hvala ti jos jednom i javi na PP kada budes skinuo cifer da se dogovorimo...

  2. #12
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Zavrsetak pocetnog poliranja,kojim nisam zadovoljan,i dalje ima jedva vidljivih riseva sto je dovoljan razlog za ponovno matiranje smirglama granulacije od 1000 do 2500 mikrona.Nakon toga,bi trebalo da bude cisto kao suza...Evo par slika...

    Restauracija Seika 5-photo-0167.jpgRestauracija Seika 5-photo-0168.jpg
    RUS, VLADAN P, Neša and 2 others like this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Nadjoh par snimaka na Jutjub, ne deluje previse tesko promenit cifer i kazaljke, jos samo da mi stignu delovi i alat



    ovo je vec malo kompleksnije

    Dulan_88 likes this.

  4. #14
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Cifrar drze dve stopice pricvrcene sa dva horizontalna srafa na stranama mehanizma...Ali bez odgovarajuceg alata je problem skinuti kazalje,ne samo zbog mogucnosti ostecenja istih vec zbog mogucnosti da se polomi osivina zupcanika koji pokrece sekundaru.I da,uvek pri skudanju ispod kazaljki ide neki tanji papirc ili folija da se zastiti cifer... Ali mirna ruka i odgovarajuce alatike resavaju sve... Inace,kuciste sam konacno ispolirao tako da budem zadovoljan.U kakvom je stanju bilo,sad je gotovo pa ne prepoznatljivo...Sad sledi poklopac koji je urnisan,moracu da pocnem sa granulacijom 500,pa tek sve ostalo.A slike ce uslediti sutra...
    Neša and somy like this.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Obicno ne volim kada mi neko zaposedne temu bez moje dozvole Zadnjem koji je to uradio sam nabacio crnu mađiju, pa mu je na jednom satu pukla narukvica, na drugom mehanizam odlepio pa je sat radio unazad, a treći sat mu je pas na ulici otrgnuo sa ruke, on potrča za psom i satom i podlete pod cisternu.... al u ovom slučaju ću napraviti izuzetak jer imaš skoro pa isti model sata ko i ja

  6. #16
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Citat Prolaznik kaže: Pregled poruke
    Obicno ne volim kada mi neko zaposedne temu bez moje dozvole Zadnjem koji je to uradio sam nabacio crnu mađiju, pa mu je na jednom satu pukla narukvica, na drugom mehanizam odlepio pa je sat radio unazad, a treći sat mu je pas na ulici otrgnuo sa ruke, on potrča za psom i satom i podlete pod cisternu.... al u ovom slučaju ću napraviti izuzetak jer imaš skoro pa isti model sata ko i ja
    Heh,hvala druze...jos mi samo fali da me neka od navedenih globa spopadne,pored svih ostalih muka... Saradjujemo da dve legende ponovo ozivimo u novom ruhu i to je za svaku pohvalu.Ali i pored toga,primi moje izvinjenje,nije zaista u redu bilo s moje strane...

  7. #17
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    ovaj drugi video je primjer kako se NE SKLAPA sat
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    imam jedno malo glupo pitanje... kad stavlja na kraju balans, jel treba da se opruga navije malo prvi put da bi imala prvi zalet, ili je samo sidro dovede u odgovarajuci polozaj cim se sat navije i sidro se prvi put pokrene?

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    imam jedno malo glupo pitanje... kad stavlja na kraju balans, jel treba da se opruga navije malo prvi put da bi imala prvi zalet, ili je samo sidro dovede u odgovarajuci polozaj cim se sat navije i sidro se prvi put pokrene?

    Svejedno kako napravis, navijes pre ili posljie stavis balanc,. Ako je sve sastavljeno kako treba onda nema veze .

  10. #20
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Restauracija Seika 5

    dobro je poslje svakog postupka slaganja provjeriti dali si dobro napravil do tada . Tima skraćuješ vreme provjere kad napraviš gršku gdje si je napravio. tj.
    kad složiš strojne kotače lagano naviješ da vidiš dali se okreću pravilno ili negdje zastajkuje
    kad staviš anker naviješ lagano da vidiš dali pravilno propušta zupčanike
    ujedno aker stoji čvrsto na jednu stranu ,poželjno prema vanjskoj strani tako da ti je lakše stavitibalans odnosno lakše postaviti rolo kamen u vilicu ankera.Najlakše na način da prilokom postavljanja mostića balance isti zakreneš u suprotnom smjeru od kretanja skazaljki postaviš donji vrh osovine balance u ležaj i spuštajući mostić zakrećeš ga u smjeru kretanja kazaljki taako će rolo kamen sam doći u vilicu ankera. i neće trabati dodatno nišaniti a sat će odma proraditi
    GURANJE SA PRSTOM I POKRETANJE BALANCE SE NE RADI!!!!!
    UDARANJE SATA U PODLOGU DA SE POKRENE SE NE RADI!!!!
    možete lagano zakrenuti ljevo desno mehanizam da krene.
    RUS, vladas, HADzI DALIBOR and 5 others like this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •