Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 42
Like Tree53Likes

tema: Pravljenje "B-Uhr" sata

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Pravljenje "B-Uhr" sata

    Vec neko vreme imam ideju za ovo, a Vukas me je sa svojim projektom podstakao, tako da se upustam u pricu. Ovo nek bude zvanicna tema projekta

    Sto se tice mehanizma, najjednostavniji izbor bio bi Unitas 6497. Pratim oglase u potrazi za nekim dzepnim satom, koji ima mehanizam sa Incabloc-om. Ako neko sa foruma ima 6497, ili je video negde neki dobar primerak, nek se javi.

    Posto "B Uhr" treba da ima centralnu sekundaru, razmisljao sam i o odstranjivanju sekundare sa 6497, tako da sat ima samo satnu i minutnu kazaljku. Ali bi onda problem bio sto cifer sa centralnom sekundarom ne bi pasovao na mehanizam kako treba, pa bi moralo nesto da se budzi.

    Ako nekome padne na pamet neki drugi mehanizam navijac sa centralnom sekundarom, neka da ideju. ETA 2801 bi bila super, ali pitanje gde je naci za neku ok lovu.

    Sto se tice kucista, jos nisam siguran. Ovo je neka skuplja varijanta: 45mm Bead blasted silver grey Watch Case Hamilton 917 921 Unitas 6497

    Mada sa 45mm preveliko za moj ukus. Ja bih najradije 42mm, ali vecina kucista je 44mm.

    Ovo mi takodje izgleda ok, a dosta je jeftinije:
    B-Uhr Pilot Flieger Brushed Stainless steel Watch Case fr ETA Unitas 6497 6498

    Pa da cujem ostale predloge i savete...
    RUS, bezbi, VLADAN P and 2 others like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Postujem ovakve projekte.

    Sto se tice mehanizma, ako ne uspes da nadjes unitas ili bude preskup, mozes da razmislis i o molnija 3602 mehanizmu. Ni on nema centralno postavljenu sekundaru, ali se bar moze dosta lako naci, i jeftin je.
    Poslednja ispravka: RUS (16.8.2013. u 15:11)
    krstin likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Ima tih ruskih navijaca i sa centralnom sekundarom, Raketa 2609. Ali pitanje kako naci odgovarajuce kazaljke i cifer. Ili neki nemacki Durowe navijac npr. Ali da se dobar 6497 naci za ok novac u dzepnom satu, 30-40 evra.

    Uglavnom prvo trazim mehanizam, a onda cu da odlucim koliko cu novca da potrosim na kuciste i ostalo. Ako uzmem neki bas dobar mehanizam, trazio bih neko nemacko kuciste.

  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    a je l se moze negde kojim slucajem kupiti novi svajcarski mehanizam, sumnjam za etu, ali mislim pre svega na one ostale proizvodjace, ili pak neki nemacki mehanizam

  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Raketa 2609 je dosta mali mehanizam(fizicki). Iskreno ne znam koji cifer i kazaljke bi tu odgovarali, ali ako se odlucis za njega, doniracu ti ja sat sa tim mehanizmom, pa se igraj.
    molnja likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    a je l se moze negde kojim slucajem kupiti novi svajcarski mehanizam, sumnjam za etu, ali mislim pre svega na one ostale proizvodjace, ili pak neki nemacki mehanizam
    Mislim da se na ovom sajtu mogu kupiti novi svajcarski mehanizmi Otto Frei Call 1-510-832-0355 For Watch Parts ima i ETA mehanizama

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Mozda mogu i ja malko da pomognem, zato sto sam i ja radio nesto slicno.

    Sto se tice mehanizma, umesto 2801 mozda ti je blizi 2824 pa da mu skines ili prosto da ne koristis komplikacije datuma i dana na ciferu, odnosno da cifer nema otvore. Najbrzi nacin da dodjes do ovog mehanizma je da "lovis" Swatcha plastikanera automatica, mogli su se naci i za 20tak evra polovni na kp. To je u slucaju da hoces ovaj mehanizam.

    Sto se tice ete6497/8 to je po meni najbolji mehanizam za taj sat, originalnost na stranu, stvarno po meni pilotu najbolje pristaje taj mehanizam. Ukoliko bi koristio taj mehanizam, onda je po meni najbolja kombinacija uraditi ono sto sam ja- kupis Parnisa bez logoa i to na sajtu Parnis Marina Militare watch (kada se registrujes imas 30%popusta), mene je takva kupovina izasla manje od 70e. Na tebi je samo da izbacis njihov klon 6498 i ubacis tvoj original mehanizam 6498/7, moze da se ubaci mehanizmi su skoro indeticni, sve ostale delove sata imas. Da ti skrenem paznju, taj link koji si ti gore postavio za kuciste od 44mm, samo kuciste ti kosta 40$, dok pokupujes sve ostalo izacice ti preko 100$ a to kuciste je u stvari UPRAVO Parnisovo. Znaci bolje je kupiti ceo sat i baciti mehanizam, nego kupovati sve pojedninacno, jeftinije ce ti izaci. Nesto vise o ovome mozes pogledati u temi Parnis PILOT i mene pitati sve sto zelis ukoliko se odlucis za ovu soluciju.

    Sto se tice Molnie 3602, ono sto ti ja mogu reci je da je istih dimenzija kao i Unitas,sekundara je na istom rastojanju kao i kod Unitasa, ali za osovine kazalji i karakteristike kljuca ne znam da li su iste kao na 6498, mozda jesu mozda nisu. Ukolilo bi se odlucio sa ovaj mehanizam, mislim da neces naci pilotske kazaljke ukoliko su osovine razlicite u odnosu na Unitasa.

    I na kraju da ti rezimiram, zadatak koji si stavio pred sebe nije nimalo lak. Potrebno ti je naci kuciste, cifer za isto, mehanizam koji ce se moci spakovati u to kuciste i drzace za mehanizam, kazaljke za mehanizam, krunicu za mehanizam. Dodatni uslov je da ti visina kljuca mora biti pogodjena sa visinom otvora na kucistu. U sustini, ako ne kupis sve namensko nego krenes da budzis nesto, nema sanse da sve ispadne dobro.
    poz i srecno!
    Poslednja ispravka: bezbi (16.8.2013. u 19:33)

  8. #8
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Hvala na savetima bezbi! Dobro si mi skrenuo paznju na kuciste... Mislim da cu probati da nabavim Kemmner-ovo kuciste od 42mm u koje staje 6497. Ako ne, razmislicu o ovom skupljem, koje bih uzeo isprva da nije 45mm. Kad ga vec pravim, da bude sto bolji. Ali svakako prvo trazim dobar 6497

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Nadam se da gresim ali to zvuci premalo za Unitasa. Kada krenes da pravis, Slike svakog koraka, obavezno!

    Postoje ovi clanovi, znas vec, sto samo skupljaju dzepne satove, mozes nekoga kontaktirati, ako nista, da ti kazu gde i kako nabavljaju te satove, posto se to tesko nalazi na oglasima. Skoro je imao jedan Unitas na oglasima za 90e, to je puno.

  10. #10
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    To je neka najmanja dimenzija u koju moze da se smesti, ali staje taman Ima sad jedan dzepni sa odlicnim unitasom za 3800 din, ali bez incabloca nazalost. A za slike se podrazumeva

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •