Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 42
Like Tree53Likes

tema: Pravljenje "B-Uhr" sata

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Nema presu sa postavljanje kazaljki vec svi rade pincetama i cetkicom kako mi je jedan majstor objasnjavao.To mi se nikako ne svidja...

    Ni meni se to uopste ne svidja.

    Prosto neverovatno, zar je toliko tesko da kupe bar ovakvu stvarcicu...



    Za samo $ 98.10 Horotec hand setter- model:MSA05.015

    Ako vec nece...

    Top of the line, absolute best available, this is it:



    Hand, Removers & Setting Tools

    Pozz
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  2. #32
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Shibumi ovu prvu,crvenu sam narucio,jes da kosta,ali kada se radi,volim da se radi kako treba... Bezbi,mehanizam odnosno sat sam kupio na nasem vocnom satu.Tacnije,prvobitno je bio na aukciji a s obzirom da sam bio zauzet izigravajuci stolara propustio sam da licitiram.Ali igrom slucaja,manijacki ukucavajuci u pretrazivac ETA/Unitas 6497 pojavio se opet on ali sada na Kupindu.Nisam postavljao pitanja,vec odmah kupio a i cena je manje vise bila pristojna... Mehanizam je ukrasen hammer pattern dekoracijom i uz to ima incablock zastitu.Takodje,nema ni jednu ogrebotinu na srafovima pa izgleda da nikad nije ni ciscen.Zato sam ga navio samo jednom i odstupanje je nekih 5 sec na 24H a rezerva snage okruglo 38 H...

    Sto se celog projekta tice,tu nema dileme,svaki deo postupka bice zabelezen jer potadaka o tome na netu bas i nema,pa ce biti edukativno i korisno ne samo za mene vec i za druge,a pre svega clanove foruma koji planiraju da urade nesto slicno...
    Poslednja ispravka: Dulan_88 (25.11.2013. u 16:45)

  3. #33
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Krstin, Dulan_88, da li ste završili tj. sastavili satove?

    I meni je palo na pamet da bih mogao da se igram malo, te sam donekle osmislio svoj projekat. Zamišljam titanijumsko kućište, safirno staklo, 6497...

    Kad sam već pomenuo mehanizam, da li možda neko zna gde bih mogao da nabavim nov 6497 top grade, po mogućstvu c.o.s.c. sertifikovan? Našao sam jedan na ebay-u, ali je firmiran (Walthman). Hteo bih ipak da bude "clean", jer sam zamislio da sat ima providan poklopac, ali ne bih da mehanizam ima obeležje neke firme, i da se dovodi u neku vezu sa istom.

  4. #34
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Srdjane postavio si visoke standarde,sto je lepo ali tesko druze... Ako si upoznat sa ponudom na E bay-u,znas da jedva ima pozeljnih celicnih kucista a kamo li titanijumskih dok staklo opciono mozes da biras sto nije problem.Mada i celik,posebno kada je peskaren ume da izgleda jakooo opasno... Elem sto se mehanizma tice,imas na E bay-u nove unamed 6497 ali su po 300 dolara i vise.Zato ti predlazem da ako ces se igrati,pretrazi malo oglase,pijace,buvljak u potrazi za dzepnim satom sa 6497 po mogucstvu sa incablok zastitom.Ima ih,ja sam prosle sedmice slucajno naleteo i pazario 6498 za smesne pare.. Eh kada skupis materijal,krece zurka...Moja jos nije pocela ali trebalo bi uskoro cim pristigne naruceni alat...

  5. #35
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Polako razrađujem projekat, podložan je promenama, pa ćemo videti šta će na kraju biti. Svakako da će dostupnost delova imati značajan uticaj. Verovatnu ću kupovati deo po deo, kada nađem nešto što mi se svidi...

    Što se tiče peskarenje, jako zanimljiva ideja! Da li znaš gde bi isto moglo da se lepo uradi?

  6. #36
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Samo budi istrajan,to je najvaznije... E vidi,to sam nesto istrazivao poslednjih dana i mislim da uz odredjena ulaganja to moze da se uradi u "kucnoj" varijanti.Trebace pre svega kompresor koji moze da radi na 6 bara i pistolj koji inace ima da se kupi za 20 e.Naravno ide najfiniji kvarcni pesak a jos bolje bi bilo mlevene ljuske oraha.Iskreno ne znam koliko bi to bilo isplativo,ali informisacu se u buduce pa cu javiti sta sam saznao.U svakom slucaju,mos misliti koliko bi bilo qool da svaki sat koji je u celiku mozes transformisati u nesto WOW,pre svega mislim na amfibije sto se inace radi u svetu...

  7. #37
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Sigurno gledaš Rick's restorations čim znaš za ovu foru sa mlevenom ljuskom oraha!

    Inače, ne verujem da bih išao toliko daleko... Ali svakako javi šta si saznao.

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Šteta što je ova tema pomalo zamrla, s obzirom da je više nego interesantna i inspirativna.
    Nadam se da će drugovi forumaši krstin i dulan uskoro raportirati kako napreduju projekti.

    Elem i sam sam se zainteresovao za sličan projekat čitajući postove pojedinih istaknutih članova ovog foruma, pre svih vukasove. Ali kako to obično biva želje su jedno, a mogućnosti sasvim drugo. Izgleda da će nedostatak svi potrebnih delova "slagalice", manjak teorijskog znanja, dve leve ruke i kuburenje sa alatom biti nepremostiva prepreka da se isti realizuje lično i personalno, ali ne i da se isti ustupi majstoru.

    Ajde da nastavak izlaganja počnem u vedrijim tonovima:
    1. Nabavljen je super očuvan sat Molnija sa SU 3603 mehanizmom, za presmešne novce,
    2. dizajniran je cifer (tačnije bar dve verzije istog) u baumuster stilu, po uzoru na Stova i Laco pilotske cifere, i uz malo dobre volje sve će iz elektronskog oblika lako, brzo i jeftino biti pretočeno u konačan proizvod - cifer sata. Tu se još nisam odlučio za konkretan metod izvršenja, ali smatram da će bilo koji napredni oblik laserske štampe, sito i tampon štampe dati zadovoljavajuće rezultate.

    Nažalost tu "presušuju" dobre vesti, jer da bi se počelo sa štampom cifera potrebno je pre svega nabaviti odgovarajuće kućište ručnog sata u koje "pasuje" pomenuti Molnija mehanizam.
    Tu vi, ljudi dobre volje, stupate na pozornicu sa savetom koja kućišta (ukoliko je moguće od nerđajućeg čelika) bi mogla biti odgovarajuća, a da se mogu kupiti u Srbistanu...
    Moje laičke oči i u teoriju horologije neupućen mozak su zapazili brdo na oko sjajnih kandidata u čijim utrobama kucaju kineski mehanizmi od 50 para, ali nisam siguran da svako kućište odgovarajućih dimenzija može da smesti pomenuti mehanizam. Sa krunicom će biti problem, znam...

    Šta predlažete?
    Dobro došli su i saveti u pogledu štampanja cifera, ako iko ima iskustva iz prve ruke (mislim da je član ivan 87 pisao nešto o tome na temi omega sata koji je prepakovao).

    I na kraju jedna bogohulna misao, šta mislite da li bi lumino boja koju prodaje Avala Color (http://www.avalacolor.co.rs/glow_lumino_boje.htm) bila rešenje za iluminaciju cifera?

    U napred hvala.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Ja sam sve pazljivo merio i po mojim merama Unitas i Molnija imaju popuno iste dimenzije kucista pa iz toga predpostavljam da se moze iskorisiti bilo koje kuciste za unitasa, koje naravno ne mozes naci u Srbiji vec poruciti ono od Parnisa iz Kine, ili naci neko kvalitetnije na ebaju.. Mislim da problem nastaje kod kazaljki jer precnik osovinica nije isti kao na 6497/8 i ako vec nemas neke-nove kazaljke ces tesko naci.
    Da, clan Ivan je ostavio i podatke iz firme koja mi je radila, naravno jeftinija varijanta je da kupis gotov cifer.

  10. #40
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom

    Postovani prijatelji.Razlog odlaganja i mucnog gledanja delova kako nepomicno i tuzno stoje jeste nedostatak alata,koji je na moju veliku srecu konacno stigao.Nisam zeleo da ekspreimentisem i radim s onim cime raspolazem,vec sam odlucio da sacekam i da to odradim krajnje profesionalno u meri koliko se to moze ocekivati od jednog priucenog laika.I uzgred.Da mi je bio cilj da sto pre okacim sat o ruku,naravno da bih sastavljanje prepustio casovnicaru i tako postedeo sebe agonije cekanja.Ali naravno,to mi nije bio cilj,vec naprotiv,da to uradim sam,najpedantnije i najpreciznije moguce kao sto sam to cinio i na drugim satovima iz kolekcije i jos vaznije,da sve to snimim i podelim s vama.Trenutno ne mogu nista da obecam jer ne bih da ceo postupak snimam kamerom bez automatskog autofokusa ali cim se pozajmim ili kupim,pristupice se sastavljanju i objavljivanju.A verujem da ce to biti u najskorije vreme jer je strpljenje dostiglo svoj vrhunac...

    KureNS...iskreno mislim da je to previse posla,mnogo para i previse mracnih hodnika za ostvariti.Ja sam svojeveremno imao nameru da pazarim preko EBay-a masinu sa stamanje cifrara i da mi ujak na laseru odradi plocice sa otiskom.Aaaali.Ta naizgled prosta spravica sa silikonskim otiskivacem kosta 800 dolara.Zato,ukucaj na EBay-u "Molnija 3602 Dial",ako se nije prodao,izacice ti cifrar Sturmanskog za konkretan Molnijin mehanizam.Mislim da su bila dva komada u krem i crnoj boji.Takodje,od istog prodavca mozes kupiti i Sturmanski kazaljke a kuciste,kao sto Bezbi rece,kupis Parnisovo.Imas ih u raznim oblicima,od Pilotskih do omaza Panerai-a.Mehanizmi su istih dimensija i verujem da bi bez problema pasovalo...

    KureNS,evo kazaljki...New Black Set Watch Hands MOLNIJA 3602 3603 MOLNIA | eBay nema,izgleda se prodalo od poslednjeg puta kada sam kopao po EBay-u...
    Poslednja ispravka: RUS (2.4.2014. u 16:18)

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •