Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 42
Like Tree53Likes

tema: Pravljenje "B-Uhr" sata

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Malko je veliko za dress gledao sam i ja to, ima i od 41mm ali je pilot kuciste pa ne ide...a i za dress ne mogu da nadjem cifer i kazaljke za 6498.

  2. #22
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Malko je veliko za dress gledao sam i ja to, ima i od 41mm ali je pilot kuciste pa ne ide...a i za dress ne mogu da nadjem cifer i kazaljke za 6498.
    Istina da ce biti problem naci kuciste jer ipak dress watch ne sme prelaziti 42 mm u precniku po nekim modernim standardima,ali malo ekstremizma nece skoditi.Npr meni se licno jako svidja ova kombinacija koja dolazi u paketu...

    Cadran Aiguilles Montre 6498 Unitas ETA Watch Dial Hands Set Zifferblatt Exclu G | eBay

    Odgovarajuce kuciste ce uz malo opsirniju potragu vec naleteti...
    bezbi likes this.

  3. #23
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Danas je bio nesvakidasnji dan.Dan kada sam od srece vristao poput curice... Nerado to priznajem,ali efekat soka( da li je moguce da je stvarno stiglo) u sprezi sa srecom koja je nastupila otvaranjem posiljke je ucionio svoje... Ovom prilikom,bez mnogo reci,bar dok ne dodjem sebi,prilazem vam uzroke...
    Pravljenje "B-Uhr" sata-photo-0303.jpgPravljenje "B-Uhr" sata-photo-0304.jpgPravljenje "B-Uhr" sata-photo-0305.jpgPravljenje "B-Uhr" sata-photo-0306.jpgPravljenje "B-Uhr" sata-photo-0307.jpgPravljenje "B-Uhr" sata-photo-0310.jpgPravljenje "B-Uhr" sata-photo-0309.jpgPravljenje "B-Uhr" sata-photo-0308.jpg
    Poslednja ispravka: Dulan_88 (25.11.2013. u 12:33)

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Banzai!

    Bice to jedan lep lakovan, fino spakovan sat.



    Neka te u zdravlje sluzi, i uzivaj u njemu iz sve snage.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (25.11.2013. u 13:00)
    Vladan Stevanovic likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  5. #25
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Citat SHIBUMI kaže: Pregled poruke
    Banzai!

    Bice to jedan lep lakovan, fino spakovan sat.



    Neka te u zdravlje sluzi, i uzivaj u njemu iz sve snage.


    Pozz
    Zahvaljujem na podrsci Shibumi.Mislim da cu to uraditi sam.Do sad sam se dosta ispraktikovao restaurirajuci satove,pre svega mislim na poliranje kucista,stakala i ciscenje prostijih mehanizama.A s obzirom da je u pitanju dobri stari Unitas 6497,mislim da nece biti problema.Uz to,da se ne bih kao dosad mucio prirucnim alatima,narucio sam iz inostranstva dobar deo alata kojim bi se i jedna casovnicarska radionica mogla ponositi,tako da dok ne stigne moracu biti strpljiv.A kada dodje taj cas,bice ovekovecen slikama ili video snimkom koji cu naravno podeliti sa svim clanovima foruma...

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Lepo kuciste i sjajne si slike napravio! Mogu mislit kako si nestrpljiv da ga sastavis.

  7. #27
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Citat Dulan_88 kaže: Pregled poruke
    A kada dodje taj cas,bice ovekovecen slikama ili video snimkom koji cu naravno podeliti sa svim clanovima foruma...
    Držimo te za reč i strpljivo čekamo zajedno sa tobom.

  8. #28
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Veberz,kuciste sam iskreno zamisljao drugacije,zapravo,prsten oko stakla je u mojim mislima bio zaobljen ka spolja.Kada sam otvorio kutiju i video da je u stvari obrnuto,prosto sam povilenio... Takodje,iako sam bio skeptican,prezadovoljan sam kvalitetom,merio sam ga do malopre sublerom iz svih uglova i mere su identicne... Nestprljiv jesam,ali s obzirom da o ovome sanjam vec poslednjih nekoliko godina,ostvarenje sna se blizi.No kada sam se raspitivao o tome ko moze da mi sastavi sat,bio sam iznenadjen da niko od Beogradskih sajdzija koji me bar nisu gledali bledo na samu napomenu sta zelim,nema presu sa postavljanje kazaljki vec svi rade pincetama i cetkicom kako mi je jedan majstor objasnjavao.To mi se nikako ne svidja,zato sam odlucio da ulozim jos "malo" vise novca i konacno kupim alat koji mi je oduvek trebao.Zato Vladane,obecanje stoji,cim stigne alat,bacamo se na rad i belezenje svega...
    Vladan Stevanovic likes this.

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Svaka cast! Ti si strpljiv covek. Cuj godinama ... A imas i hrabrosti posto se upustas u nesto sto jos nisi radio. Video sam vec takvu presu, ali nisam video kako se sa tim radi. Super bi bilo kada bi napravio snimak o tome.
    Na kraju krajeva, ostro oko, sigurna ruka i cepaj miki!

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pravljenje "B-Uhr" sata

    Ukoliko budes sve radio sam, obavezno slikaj projekat u vise faza i kaci slike. Daa, i meni je poznat taj osecaj kad te sajdjije gledaju kao da si im dao na sklope iwc completiciona i niko ne sme da uradi posao koji je mogla da uradi moja baba da je imala alat. Na kraju sam ja moje kuciste koje je isto kao tvoje, odneo kod Kostica na zeleni venac, covek mi uradio servis starog Unitasa mehanizma za 2000 dinara a sklapanje sata sam dobio gratis. Ne znam pravila foruma, ali covek je zasluzio reklamu i ocenio sam ga u delu sajta namenjenom za servise.
    Mene zanima kako si dosao do mehanizma?

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •