Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree3Likes
  • 1 Post By veberz
  • 2 Post By skydrummer

tema: Popravka ruskog hronografa Slava?

  1. #1
    Jtb
    Jtb je offline
    Novi član
    Član od
    30.7.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Lightbulb Popravka ruskog hronografa Slava?

    Pozdrav, ovde sam jer posedujem rusku štopericu Slava, našao je otac u nekim starim stvarima za bacenje, pa smo je sačuvali, naizgleda je očuvana, ali nešto nije bilo u redu sa mehanizmom, odneo sam kod časovničara, on je rekao da je osovina pukla i da mora da se zameni, ali nema rezevrnih delova, šta da radim? Da li neko zna kako da se popravi? Da li se negde mogu nabaviti ti rezervni delovi?Popravka ruskog hronografa Slava?-sat.jpg

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Popravka ruskog hronografa Slava?

    Ako se radi o osovini balansa - a verovatno posto sam skoro siguran da taj mehanizam nema zastitu od udara - bolje opremljena casovnicarska radnja koja ima casovnicarski strug ce ti izraditi novu osovinu. Nije to tako veliki problem.
    A rezervnih delova sumnjam da ima igde, tj videti na ebaju.
    skydrummer likes this.

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Popravka ruskog hronografa Slava?

    Jtb dobro dosao na forum. Probaj obici jos casovnicara, buvljake mozda ces naleteti na istu za male pare. Prati Limundo i KP. To su dosta retke stoperice, bar kod nas. U zadnjih nekoliko godina na Limundu sam video jednu ispravnu i jednu neispravnu Slava stopericu. Dakle pitanje je strpljenja. Puno srece u potrazi.

  4. #4
    Jtb
    Jtb je offline
    Novi član
    Član od
    30.7.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Popravka ruskog hronografa Slava?

    Hvala na odgovorima, poslušaću vaše savete, još ako znate nekog dobrog časovničara u Subotici ili Novom Sadu da preporučite bio bih zahvalan.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Popravka ruskog hronografa Slava?

    Probaj kod Simovića u Novom Sadu. On je kod Merkatora na Bulevaru Cara Lazara 39. Imaš njegova telefon u rubrici servisi. Za njega znam da ima mali strug u servisu,e sada da li će prihvatiti servis to moraš videti sa njim. Takođe obiđi celu Jevrejsku ulicu. Tu ima 5 časovničara. Svi su vidljivi jedino časovničar preko puta sinagoge, u pasažu, je malo slabije uočljiv. Obiđi ih sve, vidi koje su opcije, ne ostavljaj štopericu uz izgovor neka stoji pa kada naiđe deo ugradićemo. Mogao bi se načekati. Poseti i Šimandia(Casovnicar-usluge ) to ti je minut hoda od Jevrejske ulice. Oko časovničara u Subotici ti ne mogu pomoći.
    Ne znam koliko si upućen u SSSR štoperice ali ta Slava je uz Slavu koja merila stotinke najbolja štoperica koju je proizveo SSSR. To je kolekcionarski biser.
    Nisam siguran koliko će ti pomoći ovo što ću napisati ali ako znaš nekoga u nekom atletskom, plivačkom, kajakaškom društvu i sl. (koja su kod nas, nažalost na rubu propasti), pitaj da li imaju takvu štopericu. Takve štoperice je vreme pregazilo pa zašto da trunu u nekom magacinu.

    PS-možda ti se sreća osmehnula. Evo je jedna neispravna, ta se već duže prodaje.http://www.kupujemprodajem.com/Ruska...er_id=42321077
    Pitanje je samo da li je osovina ispravna (što reče Veberz, verovatno je časovničar mislio na osovinu balansnog točka). Nazovi, pitaj, najbolje je da prodavac odnese štopericu kod časovničara koji će mu potvrditi ispravnsot ili neispravnsot balansnog točka.
    Poslednja ispravka: skydrummer (30.7.2015. u 22:40)
    veberz and nokru like this.

  6. #6
    Jtb
    Jtb je offline
    Novi član
    Član od
    30.7.2015.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Popravka ruskog hronografa Slava?

    Puno Vam hvala na ovim savetima i što se se potrudili da mi pomognete, zaista mi znači.
    S poštovanjem

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •