Strana 22 od 33 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 211 do 220 od ukupno 329
Like Tree240Likes

tema: Poliranje sata

  1. #211
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Odlican posao .
    Cisto da probas a neces znati da li moze bolje dok ne probas, ako vec nemas finiju probaj sa 2000 ali sa vodom i cesto spiraj i nanosi novu vodu. Dobices jos veci sjaj nego sto imas sada. Mozda nema potrebe i mozda se nece ni videti ali ne kosta da probas .

  2. #212
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Cisto da smo na istoj strani, ovo je pleksiglas staklo?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #213
    Novi član
    Član od
    7.6.2014.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Koliko se ja razumem trebalo bi da bude mineralno staklo.

  4. #214
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    I ja mislim da bi trebalo, ali mi je iznenadjujuce da si uspeo da ispoliras mineralno staklo... to je dosta ozbiljan posao, nisam znao da moze da se odradi obicnom smirglom....
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #215
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    ....ne bih da trujem temu, ali čisto sumljam da se na mineralu može odraditi finiš sa 2000 . Sa 2000 mineralno staklo dobija mat , a ne kristal završnicu. Dijamantska pasta za finiš koju si spomenuo u postu, pegla riseve i od 3000 granulacije. Ne shati pogrešno .... jeste dobro ispalo, već sumljam da se radi o mineralnom prozoru
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  6. #216
    Novi član
    Član od
    7.6.2014.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Staklo je hladno na dodir i voda se po njemu razliva zato mislim da je mineralno. Sto se tice finisa mat je bilo sa 500 i donekle sa 800 od kad sam krenuo da koristim 1000 izbistrilo se.
    Sto se finisa tice i mene je iznenadilo koliko je dobro ispalo.

  7. #217
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Ovo je Seiko 5 u stvarno ocajnom stanju (mada ispravan) koji je trebalo da bude potpuno rasturen kod casovnicara koji bi uradio servis i zamenio staklo a ja bih uradio poliranje dok je sat rasturen. Ali kao sto to obicno biva, tastu se nesto zuri pa sam ga na brzinu ispolirao i popodne ide kod casovnicara na servis i zamenu stakla. Narukvicu nisam stigao da uradim, bice ovih dana.

    Ispalo je kako je ispalo. Nije savrseno jer ima stvarno dubokih ostecenja koja ne mogu da se skinu a nisam ni imao nesto previse vremena za ceo posao.
    Sad vidim da sam preskocio prsten u nivou stakla .
    Priložene slike Priložene slike Poliranje sata-img_1308-.jpg   Poliranje sata-img_1309-.jpg   Poliranje sata-img_1311-.jpg   Poliranje sata-img_1319-.jpg   Poliranje sata-img_1320-.jpg   Poliranje sata-img_1321-.jpg   Poliranje sata-img_1327-.jpg   Poliranje sata-img_1330-.jpg  
    RUS and VLADAN P like this.

  8. #218
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Sredi ovaj prsten. Po meni je ovo sasvim solidno, ne kao da je nov ali... Vidi se patina neka, deluje kao sat koji je nosen neko vreme ali nije unisten, sija se lepo a opet ima patinu. Po meni je ovo super, kad se zameni staklo izgledace odlicno

    Nego, sta si sve koristio?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #219
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    nije to tako lose odradjeno kako je izgledao,mene samo interesuje sta je taj radio kad ga je ovako demolirao?!

  10. #220
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Vodena smirgla bez vode 1000 pa 2000 pa Turtlewax Safe Cut mleko za poliranje. Pastu sam radio "masinski", aku busilica i filc. Videcu ako stignem kasnije da uradim jos finiju pastu.

    Ovaj sat ne moze obicnim poliranjem da se napravi da bude kao nov, ima previse dubokih ostecenja koja se ne mogu sanirati smirglom. Uzivo se od svega loseg sa slika vidi max 10%.

    Tastu je taj sat neko dao jer mu nije trebao, on inace ima drugu peticu. I mene zivo interesuje sta je ovaj sat sve preziveo. Ocigledno da se neko prema njemu ponasao kao da ne postoji...
    Poslednja ispravka: zarekg (22.10.2014. u 13:01)

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •