Strana 19 od 33 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 190 od ukupno 329
Like Tree240Likes

tema: Poliranje sata

  1. #181
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Poliranje kucista - brazetli satova

    Ovaj Longines si odlicno uradio. I svaki koristan savet o poliranju ce dobro doci svima koji krenu i ovakve poduhvate. Mene bas interesuje kako ces ovaj IWC da uradis.
    pripijat likes this.

  2. #182
    Mlađi član Avatar korisnika pripijat
    Član od
    22.6.2013.
    Lokacija
    Zajecar
    Poruke
    56
    Lajkovi
    278
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje kucista - brazetli satova

    Hvala,mislim da su oba ispala super. Uzivo gledati ih je sasvim druga prica ,trudio sam se da uslikam ova dva lepa komada sto sam bolje mogao.Iskren da budem ovaj IWC je zasluzeno mocan sat svaka im cast kako ga napravise.

    evo slika

    Poliranje sata-img_2670.jpgPoliranje sata-img_2681.jpgPoliranje sata-img_2680.jpgPoliranje sata-img_2682.jpgPoliranje sata-img_2684.jpg

    i da vas podsetim kako je bilo pre

    Poliranje sata-img_2665.jpgPoliranje sata-longi-1.jpg



    sve slike su u makro modu napravljene pa je akcenat na detalje. Poliram metal odavno,niklujem oruzija i bavim se iz hobija proizvodnjom nozeva od alatnog celika. Iz licnog iskustva vam mogu reci da je sve moguce ako se covek istinski potrudi i pomuci.al pre toga obratite paznju na rizik i posledice i sagledajte celu situaciju.zastite delove koje ne polirate (staklo,kopca ukoliko je logo laserskim putem utisnut) izolir trakom (ne braon) vec onom crnom za struju . i krenite lagano,paste za metal, krpe vunene carape filcevi itd.

    Srecno i hvala
    milan zmaj, vladas, jagos and 5 others like this.

  3. #183
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Sat koji je fabricki imao bruseni finis si pretvorio u visoki sjaj?! I to IWC

  4. #184
    Mlađi član Avatar korisnika pripijat
    Član od
    22.6.2013.
    Lokacija
    Zajecar
    Poruke
    56
    Lajkovi
    278
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    hahaha e nasmejao si me lepo. sta da ti kazem,covek je tako hteo,p.s nemam ja ove satove hehe

  5. #185
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Njegov sat, njegove pare, ali ja se sa takvim satom ne bih igrao
    vladas, DrAgod and pripijat like this.

  6. #186
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Ovo nikako nije dobro! Ja sam ocekivao da ces izvuci bas tu mat strukturu, zato sam se pitao kako ce izgledati, jer znam da je vrlo tesko doci do tih "cetkica" za te mat povrsine koje su na IWC satovima. Nije nista tragicno, ali sada treba vratiti one povrsine koje su bile mat. Dakle sat uvek mora da bude identican fabrickom izdanju. Inace u suprotnom sat mnogo gubi na vrednosti. Ovo samo shvati kao savet, a posto volis da radis poliranje, samo se potrudi da nadjes i alate za izvlacenje tih mat povrsina i bice posla za tebe i od ljudi sa foruma.

  7. #187
    Mlađi član Avatar korisnika pripijat
    Član od
    22.6.2013.
    Lokacija
    Zajecar
    Poruke
    56
    Lajkovi
    278
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Polako ljudi, ne sekirajte se sve je ok. covek je zeleo da mu sat sija nije ovo Moje.ja isprva nisam zeleo da prihvatim posao skup sat,mat finis hmmm, medjutim prihvatio sam.Razmisljao sam isto kao i svi vi,sto bre da poliram ovo kad ono nisu tamo u shafhauzenu al eto... Sto je bilo do mene ja sam uradio. sto se tice matiranja,imam i za to tehniku koju cu da primenim na nekom komadu pa cu dati ovde neku fotku na razmatranje.
    VLADAN P likes this.

  8. #188
    Novi član
    Član od
    17.4.2014.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Poštovanje svima, interesuje me da li može neko da mi da informaciju o poliranju titanijuma, reč je o Tissot časovniku. Kome bih mogao da se obratim, značio bi mi savet...

    Hvala unapred

  9. #189
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Otidji ko nekog zlatara, zamoli ga da ti proda krpicu za poliranje zlata, i onda u kucnoj radinosti poliraj sat kad god hoćeš. Samo pazi, većina satova nema visoki sjaj nego mat finiš, što znači da se oni ne poliraju (tako lako).

  10. #190
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Sto se tice onog Schaffhausena, narukvica na mom satu ima slican finis, usmerene linije, ne bas klasican mat. Sundjer, pa odsecnim ali neznim pokretima niz narukvicu (najbolje je skinuti sa sata) sve dok se ne dobije zeljena povrsina. Ja sam ovako uspeo da izuzetno verno vratim originalni izgled. Bezel isto ovaj fazon, samo mali deo sundjera, i polako u krug. A da taj covek nije trebao da polira sat za visoki sjaj, nije...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •