Strana 21 od 33 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 201 do 210 od ukupno 329
Like Tree240Likes

tema: Poliranje sata

  1. #201
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Izmatiraj malo te ''nove'' linkove pa će biti sličniji.
    himmelstrider likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #202
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Ouch...

    Uzmi sundjer za sudove i zelenom (grubom) stranom trljaj ove dodatne linkove. Tako ces ih matirati, i ako je slika verna bice daleko blizi teksturi i boji titanijumskih delova.

    EDIT: Prestize me Vladan
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #203
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Matirao sam ih vodenom smirglom 3000 ali je "sara" bila dosta drugacija pa sam opet probao nekom polir pastom pa opet nisam bio zadovoljan. Na slikama se razlika vidi mnogo vise nego u prirodi kao i neka ostecenja koja nisam ispolirao. Inace ta 2 linka su sa donje strane kopce tako da se realno vrlo retko i vide. Ali probacu i njih malo da ujednacim sa ostatkom samo sto nisam mogao da cekam pa sam ih jutros odmah montirao kod casovnicara a juce sam ih dobio .

  4. #204
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Ja sam na aluminijumu vodenom smirglom 800 uspeo da dobijem sjaj. Tako da ces ih smirglom od 3000 samo jos vise usijati. Eventualno, ali samo eventualno 300-600 bi mogla nesto da uradi. Sundjer ti je najbolja opcija, provereno od strane vise clanova foruma i licno. Dobije se povrsina koja neodoljivo podseca na tvoj titanijum.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #205
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Probao sam sundjer na drugom satu i odlicno radi posao ali na ovom nisam probao. Narednih par dana kada uhvatim malo vise vremena pa cu se pozabaviti time.
    himmelstrider likes this.

  6. #206
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    zare iz mog iskustva

    pleksi mozes rukom polirati smirglom 1500 i 2000 jer je mekan, ali kad je metal u pitanju, tu nema kvalitetnog rucnog poliranja, samo masina sa odredjenim brojem obrtaja

    rukom mozes samo nesto korigovati, uglavnom jako plitke riseve, gotovo mikro ogrebotine
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (23.7.2014. u 21:21)

  7. #207
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Ma sve ja to znam. Ali ovo radim iz licnog zadovoljstva a i zbog toga sto se uz malo truda nesto moze obnoviti i dovesti u vise nego pristojno stanje. Ne radim zbog novca i kao uslugu pa da sve mora da bude savrseno .

  8. #208
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Zarekg,ti si ga doveo u stanje pred samo poliranje i to vrhunski...Svaka cast na trudu i zalaganju... Inace,mozes polirati satove u kucnoj radinosti i kada se uhodas moze ispasti bolje nego da to drugi radi.Nisu neka velika ulaganja.Za pocetak kupi malu rucnu polirku,nema veze sto su mahom sve kineske ali rade posao i sto je najbitnije povoljne su.U Uradi sam mozes ih naci za 2000-2500 din a mislim da ima verzija i sa potenciometrom tako da mozes uskradjivati broj obrtaja.Tipa za grublju plavu pastu koje skida risove od pripreme do 1000 obrtaja,a zatim zelenu za visoki sjaj do 2000 obrtaja.Kada se zarazis,svaki ces sredjivati i izgledace kao preporodjeni... Za titanijum,mrka kapa,jedino matiranje ili jos bolje peskarenje da ga vrati u prvobitno stanje,ali to je vec druga prica...
    MMario likes this.

  9. #209
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Festinu nisam mogao bolje od ovoga. Ima tu na par mesta sto je moglo bolje, na nekim slikama ima i prasine pa se ona vidi kao ogrebotina.
    Posle smirgle sam koristio one male filcane "diskove" za poliranje i polir pastu. Koristio sam akumulatorsku busilicu koja nema regulaciju broja obrtaja vec konstantno vrti 550 obr/min. Nije mi palo na pamet da probam klasicnu busilicu koja 1500-2000 obr/min. Probao sam 2 fine polir paste i nije bilo neke razlike.
    Shvatio sam da ide tesko sa titanijumom. Da sam sve ovo uradio na celiku sijao bi kao reflektor .

    @ Dulan_88 Daj neki link za tu polirku o kojoj pricas, nisam siguran da znam na sta mislis...

  10. #210
    Novi član
    Član od
    7.6.2014.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Imam zanmljivo iskustvo sa poliranjem stakla.
    Sat koji nosim vec nekoliko godina je na sebi imao solidnu ogrebotinu na staklu sa gornje strane koja se vidi i na slici.
    Poliranje sata-sam_0205.jpg

    Posto ga sad vec slabije nosim odlucio sam se da eksperimentisem sa njim da u domacoj radinosti ispoliram staklo. Nasao sam par upustava na netu koji su predlagali vodenu smirglu i dijamantsku pastu za poliranje. Posto mi se nije cekalo mesec dana da narucim dijamantsku pastu krenuo sam na posao sa onim sto ima da se nadje kod nas.
    Prvo sam pokusao sa vodenom smirglom postavljenom na dremel i to jeste pocelo da uklanja ogrebotine ali nije bolo ravnomerno tako da sam na kraju operacije ostao sa smanjenom ogrebotinom i jednim poljem zamucenog stakla kao posledica dremela.
    Probao sam rucno sa vlaznom vodenom smirglom ali to nije davalo nikakav efekat.
    Zadnja solucija iz mi je bilo da probam suvom smirglom.
    Postavio sam je na veci komad stakla posto je staklo na ovom satu pljosnato i bila mi je potrebna ravna povrsina za rad.
    Prvo sam koristio 500 pa 800, 1000, 1500 i za finis 2000 (to sam imao kuci nisam trazio finije ali znam da im).
    Konacan rezultat ocenite sami ali ja sam zadovoljan. Mozda nije procedura koju bi radio na nekom skupljem satu ali je ovde dala odlicne rezultate.
    Poliranje sata-sam_0280.jpg
    VLADAN P, skydrummer and Zagor like this.

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •