Strana 20 od 33 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 191 do 200 od ukupno 329
Like Tree240Likes

tema: Poliranje sata

  1. #191
    Mlađi član Avatar korisnika pripijat
    Član od
    22.6.2013.
    Lokacija
    Zajecar
    Poruke
    56
    Lajkovi
    278
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Paste za poliranje metala ne ostecuju metal pa mozete probati ako zelite da sija malo vise..,da bi se dobio visoki sjaj svaka neravnina se mora ukloniti. najlakse za tako nesto je brusilica . salim se naravno, mada i ona moze ali u malo drugacijem kontekstu ! fini smirgl papir 500,1000,2000 itd i voda tj puno vode na papiru i uvek. smirglama samo skidate duboke ogrebotine i idete ka sjaju a kad stignete do glatke povrsine pasta.To sa tim krpicama je ok ali samo za glanc.,skidanje vecih ostecenja i ogrebotina zahteva radikalne mere- smirgle i paste (cetke i metle). Ja sam ovaj Iwc radio 8-9h a i longines otprilike isto. Mozda nije trebalo da polira u svako slucaju sto se meni tice moze i da ga prefarba. meni drago sto jeste jer sam ja uzeo parice za taj svoj mucenicki rad.

  2. #192
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Moj Seiko 5 star nekih 25 godina u rekao bih dobrom stanju, pazen koliko je to bilo moguce. Poliran je rucno i bez ikakvog rasklapanja. Najveci problem za izgled je izgrebano staklo koje sam ne bih mogao da poliram. U sledecem postu kako izgleda posle poliranja.
    Poliranje sata-img_9560-.jpgPoliranje sata-img_9562-.jpgPoliranje sata-img_9558-.jpgPoliranje sata-img_9566-.jpg
    ************************************************** *****
    Narukvicu sam polirao kuhinjskim sundjerom a zatim Turtlewax SafeCut polir pastom za kola. Poznaju se linije od poliranja kada se dobro zagleda, na slikama se to mnogo bolje vidi nego u prirodi.
    Interesantno je da je posle sundjera narukvica izgledala odlicno ali sam ipak hteo da joj koliko toliko vratim stari sjaj.

    Bio je problem polirati kuciste jer nisam bio u mogucnosti da sat rasturim pa je poliranje potrajalo i nije moglo biti uradjeno kako bi inace moglo. Mada nije ni bio cilj dobiti vrhunski poliran sat vec obnoviti stari i vrati mu lep izgled.
    Polirao sam sa vec pomenutim Turtewax-om a za zavrsnicu sam koristio Farecla G10 finu pastu za kola.
    Ne znam koliko sam uspeo slikama da docaram sadasnji izgled sata ali u prirodi izgleda neuporedivo bolje a neki nedostaci koji se vide na slikama se u prirodi vrlo tesko uocavaju. Ostale su neke duboke ogrebotine koje nisam imao ni snage a ni zivaca da poliram .
    Uostalom, ovo se uvek moze ponoviti za mesec-dva...
    Kako Vam se cini?
    Priložene slike Priložene slike Poliranje sata-img_9559-.jpg   Poliranje sata-img_9567-.jpg   Poliranje sata-img_9569-.jpg   Poliranje sata-img_9570-.jpg   Poliranje sata-img_9574-.jpg  
    Poslednja ispravka: RUS (20.6.2014. u 6:01)
    VLADAN P, Neša, molnja and 1 others like this.

  3. #193
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Jeste da sam bio zadovoljan kako je sat ispao posle poliranja ali sam znao da to moze jos bolje. Jeste i da realno mozda za to nije bilo razloga ali luda glava cini svoje .

    Citajuci druga iskustva dosao sam na ideju da pored vec pominjane akumulatorske busilice koristim stapice za usi za poliranje polir pastom. Stapice sam sekao na 2 dela zbog montaze u busilicu. Safe Cut za prvi prolaz a ova druga pasta za finis. Pokazala se bolje nego Farecla koju sam koristi kada sam radio rucno prvi put. Mozda zato sto je bas tecna i mnogo redja nego Farecla mada je Farecla G10 zavrsna pasta za auto lak ovde je dala losije rezultate. Dobra stvar kod stapica za usi je sto su savitljivi pa sigurno necete preterati sa pritiskom i ostetiti sat.

    Kao sto se (nadam da se) vidi na slikama ipak je osetno vidljiva razlika izmedju rucnog i ovakvog (uradi sam) "masinskog" poliranja. Sat je dobio mnogo vise sjaja, skinuto je jos ogrebotina ali su ostale najvece za koje verovatno treba mnogo vise vremena koje narednih dana nemam.
    Nisam uradio narukvicu jer me izdala baterija na busilici, uradjeno je samo kuciste, zato su samo njegove slike. Narukvica neki drugi put.

    U prirodi, sat sa pola metra izgleda bukvalno kao nov a i iz blizine treba dobro zagledati da bi se videla ostecenja. Ja sam bas zadovoljan .

    Vec ranije je planirano da sat za 7-8 dana ide na kompletan servis jer je malo propustio vodu a i nije bio na servisu od 2000. godine. Ne bih ni znao da ga casovnicar nije otvorio i video kada je zadnji put radjen kompletan servis.
    Posto sam ga vec ovako sredio videcu da zamenim i staklo. Znate li da li su stakla koja koriste casovnicari originali ili kopije? Koliko kosta original za Seiko 5 kod nas, ako neko zna? Ili koliko kosta kopija ?
    Priložene slike Priložene slike Poliranje sata-img_9638-.jpg   Poliranje sata-img_9643-.jpg   Poliranje sata-img_9646-.jpg   Poliranje sata-img_9647-.jpg   Poliranje sata-img_9669-.jpg   Poliranje sata-img_9664-.jpg  

  4. #194
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Svaka čast na poslu! Stakla sam video na eBay-u, NOS su oko 25 dolara ako se dobro sećam.

  5. #195
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Zarekg
    Dobar posao.
    Preventivni savet-
    Nemoj samo preterivati u poliranju.
    Bolje je i da neko veće oštećenje ostane vidljivo nego da sat izgubi formu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #196
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Pretpostavljam da će staklo relativno lako dobiti dioptriju ako se pretera sa poliranjem, a možda se i skine neki od zaštitnih slojeva ako ih ima?

  7. #197
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat zarekg kaže: Pregled poruke
    Posto sam ga vec ovako sredio videcu da zamenim i staklo. Znate li da li su stakla koja koriste casovnicari originali ili kopije? Koliko kosta original za Seiko 5 kod nas, ako neko zna? Ili koliko kosta kopija ?
    Prošle godine sam zamenu stakla na Seiku 5 platio 600 dinara. U pitanju je mineralno staklo, ne znam da li je orginalno ali ne vidim razliku u odnosu na orginal.

  8. #198
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Prošle godine sam zamenu stakla na Seiku 5 platio 600 dinara. U pitanju je mineralno staklo, ne znam da li je orginalno ali ne vidim razliku u odnosu na orginal.
    Ja sam platio 500 din staklo, kakvo je pokazace vreme. Vidim po netu da original Seiko stakla u inostranstvu idu po 15-tak i vise evra/dolara.

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Zarekg
    Dobar posao.
    Preventivni savet-
    Nemoj samo preterivati u poliranju.
    Bolje je i da neko veće oštećenje ostane vidljivo nego da sat izgubi formu.
    Potpuno se slazem. Ima na satu par tackica koje je nemoguce skinuti, nisam se ni trudio.

    Ako stignem danas, bice jos slika ali jednog drugog sata. Sta cu kada sam se navukao pa slajfujem sve sto stignem .

  9. #199
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Zarekg
    Dobar posao.
    Preventivni savet-
    Nemoj samo preterivati u poliranju.
    Bolje je i da neko veće oštećenje ostane vidljivo nego da sat izgubi formu.
    I kazaljke, kad staklo dovoljno otanji pa potom pukne
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #200
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Festina koja je imala problem jer nije imala dovoljnu duzinu narukvice. Duzina narukvice resena tako sto je kolega forumas iz Slovenije poslao par celicnih linkova za sta sam mu vrlo zahvalan inace bi sat zavrsio u oglasima.
    Sat i narukvica su titanijumski tako da se boja malo razlikuje ali sam zadovoljan sto sam i nasao bilo kakve linkove tako da sada mogu da nosim sat .
    Priložene slike Priložene slike Poliranje sata-img_9716-.jpg   Poliranje sata-img_9696-.jpg   Poliranje sata-img_9692-.jpg   Poliranje sata-img_9705-.jpg   Poliranje sata-img_9708-.jpg   Poliranje sata-img_0454-.jpg   Poliranje sata-img_0466-.jpg   Poliranje sata-img_0463-.jpg   Poliranje sata-img_0464-.jpg   Poliranje sata-img_0461-.jpg  

    Poliranje sata-img_0459-.jpg   Poliranje sata-img_0468-.jpg  
    VLADAN P and Zagor like this.

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •