Strana 43 od 260 PrvaPrva ... 333940414243444546475393143 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 421 do 430 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #421
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    primato

    cifer zajedno sa masinom bi trebalo da se odvoji naq stranu stakla. kuciste je tako napravljeno da se ne moze izvaditi na zadnju stranu. verovatno glodalicom to prave. od blagog pritiskanja nema nozicem pri pokusaju da se odvoji obruc sa pleksijem-nema koristi. ni makac. piam se kako su to uopste tako napravili. da se mehanizam vadi klsicno na stranu pleksija navodi me to sto postoje rupice za dva srafa koja drze mehanizam za obruc i nalaze se na zadnjoj strani. ti srafici nedostaju. valjda ne bi te rupice postojale da ne trebaju.

    da li neko zna jeli sat nemac iuli svajcarac i koji bi to bio mehanizam u njemu?

  2. #422
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    malo bolje pregledaj taj obruč , kolko se meni čini to samo izgleda kao odvojivi obruč ali je dio kućišta i kao takav se ne skida nego se skida samo plexy koji bi trebao biti armirano
    dakovic likes this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  3. #423
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    malo bolje pregledaj taj obruč , kolko se meni čini to samo izgleda kao odvojivi obruč ali je dio kućišta i kao takav se ne skida nego se skida samo plexy koji bi trebao biti armirano
    dakle moguce je da obruc uopste ne moze da se skine? onda to sve objasnjava, jer sam na dosta satova obruc sa pleksijem skinuo bez n arocite muke a na ovom ne ide. pokusacu da izvadim samo staklo tj pleksi. meni pleksi izgleda kao obican pleksi, ima poneku ogrebotinu i kada ga kucnem proizvodi zvuk pleksija a ne stakla

    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    dakle moguce je da obruc uopste ne moze da se skine? onda to sve objasnjava, jer sam na dosta satova obruc sa pleksijem skinuo bez n arocite muke a na ovom ne ide. pokusacu da izvadim samo staklo tj pleksi. meni pleksi izgleda kao obican pleksi, ima poneku ogrebotinu i kada ga kucnem proizvodi zvuk pleksija a ne stakla
    @watchmag, zaista si mag, upravo sam sasvim lako skinuo pleksi iz kucista. onaj obruc je samo ukras koji je sastavni deo kucista. sve je izradjeno iz jednog dela. hvala mnogo. jos da uspem saznati koji je mehanizam i zemlja porekla sata pa da postane deo kolekcije.
    Poslednja ispravka: RUS (5.2.2014. u 18:59)

  4. #424
    Novi član
    Član od
    5.2.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav svima. Nov sam na 4umu, dosao sam zbog jednog sata koji je pokvaren i izgubljen i pripada meni dragoj osobi. Posle vise od 10god nasao sam sat u podrumu, ali je nazalost stradao mehanizam. Casovnicar kod koga sam nosio sat kaze da je u pitanju balans osovina(ja se ne razumem u satove) i da je pre svega tesko naci taj deo. Nadam se da mi mozete pomoci, zeleo bih da priredim jedno prijatno iznenadjenje. Iako pise "swiss made" mislim da nije nekog renomiranog proizvodjaca(CETIKON), vrednost je prvenstveno sentimentalna. Prilazem fotografiju, nadam se pozitivnom odgovoru.

    Pitajte časovničara-2014-02-05-528.jpg

  5. #425
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Stefane
    Ne znam koju vrstu pomoći očekuješ?
    Ako tražiš deo za mehanizam trebao bi prvo da saznaš koji je mehanizam u pitanju (to ti može reći lokalni časovničar) pa da onda se raspitaš kod ostalih časovničara ko može sat da poprqavi.
    Spisak časovničara možeš naći ovde-Servisi satova | Svet Satova
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #426
    Novi član
    Član od
    5.2.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da, trazim deo za mehanizam, casovnicar kod koga sam ga nosio je rekao da je tesko naci taj deo, zato sam ovde. Hvala na pomoci, otici cu kod nekih sa ovog spiska koji si mi dao.
    Pozdrav.

  7. #427
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Primato super automatic 25 jewels

    Rastavio sam cifer od mehanizama i mislim da sam pronasao kvar. Rubin koji sa druge strane je leziste balansnog tocka je bio "iscasen" , opruzni ucvrscivac je polomljen. pitao bih koliko je tesko pronaci ucvrscivac ovog tipa.

    Pitajte časovničara-picture-002123.jpg identican je ovom koji drzi ovaj rubin.

    zahvaljujem

  8. #428
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Kolega dakovic tvoj je Mehanizam Förster 197 , taj Stoß Sicherung nije Problem za Naci . Mehanizam je nemacki iz Pforzheim Bernard Förster osnovana a Firma 1907 a 1934 pocne sa prozvodnjom satova marke Foresta

  9. #429
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Prosto mora covek da voli Simketa ^^
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #430
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    SIMKE CARE

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •