Strana 214 od 260 PrvaPrva ... 114164204210211212213214215216217218224 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.131 do 2.140 od ukupno 2592
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #2131
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat jboban kaže: Pregled poruke
    Ne znam ni da li nešto treba lepiti. Zato mi treba preporuka za nekog ko to može uraditi pouzdano, bez improvizacija.
    Ne znam nikog u tom regionu da preporucim. U Bgd topla preporuka za Miodraga Mihailovica, Seiko servis, Svetogorska 24, imaju radnju i u Ruzveltovoj. Meni je radio seiko 6139-6002 pepsi, izmedju ostalog i zamenu originalnog stakla...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  2. #2132
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.607
    Lajkovi
    23553
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat somy kaže: Pregled poruke
    NIsta nece da mu steti,ali i nemoras bas cesto da to radis zbog minutne cevi koja moze da prokliza.I kad podesavas rucno gledaj da to ne radis brzo jer je onda manje trenje izmedju minutnog zupcanika i minutne cevi...
    Jednom nedeljno je ok?

  3. #2133
    Član
    Član od
    4.12.2011.
    Poruke
    162
    Lajkovi
    1159
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Evo da se i ja upisem na ovoj temi sa ne bas lijepim vijestima. Imam Seiko 5 star tri godine. Moram priznati da ispocetka nisam pazio na to u koje vrijeme namjestam datum i to je najcesce bilo "kad ne treba". Jednom je tom prilikom nesto "skljocnulo" (laicki receno), a onda je poceo i kasniti od 2 do 3 min dnevno. Nosio sam ga i kod casovnicara da ga pregleda i po potrebi servisira, ali se kasnije ispostavilo da on i nema iskustva sa automaticima, iako je glasio za "dobrog" casovnicara u malom gradicu. Nakon "servisa" nista se znacajno nije promijenilo. Zadnjih godinu dana navija se iskljucivo nosenjem i u navijacu, da bi nekidan iznenada stao. Na kraju je zavrsio u ovlastenom Seiko servisu, gdje su nakon pregleda ustanovili kvar u iznosu od 65 % vrijednosti sata. Iskreno, skroz neocekivano, ali odlucio sam ga popraviti jer ne mogu zamisliti da samo skuplja prasinu. Da li mehanizmi stvarno toliko uticu na vrijednost sata (pod pretpostavkom da se mora kompletan mjenjati) ? U pitanju je mehanizam 4R36.
    Svaki komentar i misljenje su dobrodosli !

    Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk

  4. #2134
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18037
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom

    -https://www.cousinsuk.com/search?searchterm=4r36#
    -https://www.ebay.com/p/Original-Watc...ck/13010395804

    Možda si mogao pokušati kod još nekog dobrog časovničara.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (15.8.2019. u 21:02)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #2135
    Član
    Član od
    4.12.2011.
    Poruke
    162
    Lajkovi
    1159
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Kako vidim na ovim linkovima, nije bas jeftino. Bilo mi je lakse da malo otvorim dusu nego da proguglam .
    U svakom slucaju, hvala Vladane.
    I jos jedno pitanje, s obzirom da nisam upucen u te stvari... Ako se mjenja kompletan mehanizam, da li se po pravilu dobija garancija na njega?

    Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk

  6. #2136
    Novi član
    Član od
    15.8.2019.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    28
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Moraš dobiti neku garanciju. Garancija se daje i kad se uradi običan servis sata, a ne promjena mehanizma, ito kod ovlašćenog.

    3 godine da ode čitav mehanizam je previše kratak period. Trebao si insistirati na garanciji iako je prošla. Meni su o trošku garancije slali Longines u Švajcarsku na servis, iako je prošlo 2ipo godine od nabavke, odnosno pola godine posle isteka garancije. Čak je sat kupljen u Zagrebu a u Beogradu su usvojili isteklu garanciju. Respekt za Longines.
    sdbiba and DrAgod like this.

  7. #2137
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat bohi kaže: Pregled poruke
    Kako vidim na ovim linkovima, nije bas jeftino. Bilo mi je lakse da malo otvorim dusu nego da proguglam .
    ...
    I jos jedno pitanje, s obzirom da nisam upucen u te stvari... Ako se mjenja kompletan mehanizam, da li se po pravilu dobija garancija na njega?

    Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk
    Ukoliko kupuješ nov mehanizam, onda se garancija dobija. Ne znam odakle si, ali po zakonima koji važe u Srbiji prodavac mora dati garanciju na robu od dve godine.

    Ukoliko ti ne uvaže garanciju jer sat nisi upotrebljavao prema uputstvu, postoji još jedno rešenje, a to je da kupiš polovan mehanizam. Ovi mehanizmi su generalno izdržljivi, tako da imaš i treće rešenje.
    Milos G. likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #2138
    Član
    Član od
    4.12.2011.
    Poruke
    162
    Lajkovi
    1159
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Engine kaže: Pregled poruke
    Moraš dobiti neku garanciju. Garancija se daje i kad se uradi običan servis sata, a ne promjena mehanizma, ito kod ovlašćenog.

    3 godine da ode čitav mehanizam je previše kratak period. Trebao si insistirati na garanciji iako je prošla. Meni su o trošku garancije slali Longines u Švajcarsku na servis, iako je prošlo 2ipo godine od nabavke, odnosno pola godine posle isteka garancije. Čak je sat kupljen u Zagrebu a u Beogradu su usvojili isteklu garanciju. Respekt za Longines.
    To je stvarno za respekt. Ja sam pogrijesio jer nisam odmah odnio sat gdje je i kupljen, vec sam dao drugome da "cacka" po njemu.
    Sad sta je tu je... Znam za ubuduce (imam jos dva automatika ).

    Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk
    Milos G. likes this.

  9. #2139
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Treba mi pomoć oko montiranje crnog prstena oko stakla na Tag Heuer Carrera 16 mislim da se zove ( basel) - vjerovatno griješim.
    Dobio sam ga danas i pokušavam ga staviti. Ne vidim ništa logično kako se montira a stari prsten sam izgubio pa ne znam kako je stajao. Ako neko ima iskustva prilikom montiranje bio bih zahvalan.
    Potdrav i hvala unaprijed.

  10. #2140
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Čini mi se da nisam izgubio samo taj crni prsten sa brojevima već sa pored toga treba da bude i jedan prsten koji drži crni prsten!

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •