Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Jako jako čudan problem sa automatskim satom

    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Jako jako čudan problem sa automatskim satom

    @ delbogsm - Nema na cemu,pozdrav.

    Nijedan automatic nije tacan kao kvarcni sat ali naravno postoje i automatici koji su prilicno tacni - nemoj da te ovo buni mnogo nisu automatici netacni satovi.
    Recimo svaki COSC mehanizam ide u rasponu -4 +6 sekundi na 24 sata,3 % swiss made mehanizama imaju ovaj sertifikat ali naravno mnogo vise njih bi lagano moglo da prodje sertifikovanje. Ja imam razna iskustva sa svojim satovima,neki su tacni maltene u sekundu na 24 sata,neki malo zure,neki malo kasne itd. Tu postoji mnogo razlicitih faktora koji direktno uticu na tacnost sata - da li ga nosis stalno,kako ga odlazes kada ga ne nosis,da li je mehanizam servisiran,potpuno ispravan itd...

    Ovde u temi je rec o kineskom satu koji nema veze sa svim ovim o cemu pricam.

    EDIT - Upravo sam proverio Yacht-a na atomskom satu za 9 dana je pozurio 10 sekundi,moguce je da moze i bolje a mozda i gore jer ga nisam konstantno nosio.
    Poslednja ispravka: Marko 5 (9.6.2011. u 15:15)

  3. #13
    Novi član
    Član od
    9.6.2011.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jako jako čudan problem sa automatskim satom

    Još jednom pozdrav za sve, otprilike sam uočio šta pravi problem kod mog časovnika, da li biste mi mogli preporučiti nekog dobrog časovničara koji bi bar mogao da mi kaže da li je kvar otklonjiv i po kojoj ceni (grad mi je nebitan, ziveo post-express)?Opet hvala unapred!!!!

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Jako jako čudan problem sa automatskim satom

    Sta pravi problem?
    Vecina dobrih casovnicara nece da radi r*****e.
    Ali valjda ce ti neko preporuciti nekog dobrog.

  5. #15
    Novi član
    Član od
    9.6.2011.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jako jako čudan problem sa automatskim satom

    Posle dosta muke i vremena utvrdio sam da hronometri rade ok,kao i sekundara.Problem nastaje kada mala i velika kazajlka zaklope ugao od 180,odnosno 0 stepeni.U toj poziciji velika i mala kazaljka se zaglave,odnosno stanu a sekundara radi sasvim normalno. Kada se malo pomere kazaljke sve normalno funkcioniše do sledećeg intervala ugla od 180 Stepeni. Nadam se da nisam puno zakomplikovao.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Jako jako čudan problem sa automatskim satom

    Marko ti je odgovorio. Odnesi kod prvog časovničara koji ti se nalazi u blizini pa vidi da li može da se namesti ali znaj da svaki časovničar koji drži do sebe i svog zanata neće raditi kopiju, kakve god da je klase ili kvaliteta. Ukoliko nađeš nekog časovničara koji bude hteo da ti reši problem, pre nego što ostaviš sat na servis pitaj koliko će te koštati popravak kako ne bi sebe a potom i časovničara doveo u situaciju da je servis rađen uzalud.


    Citat delbogsm kaže:
    utvrdio sam da hronometri rade ok
    Teško da je reč o hronometrima.

    Hronograf : služi za merenje određenog vremenskog intervala (funkcija štopovanja vremena tzv. štoperica). Štoperica radi nezavisno od sata. Obični hronografi mogu meriti sekunde, minute i sate, dok složeniji hronografi mere i delove sekunde (1/10 ili 1/100), kao i prolazno odnosno međuvreme itd. Kao dodatak, zahvaljujući uparenoj, drugoj štoperici, Rattrapante modeli mogu da merei dva dešavanja koja počinju u isto vreme.

    Hronometar : se bitno razlikuje od hronografa iako se ova dva izraza često mešaju. Hronometar je sat velike preciznosti koju kontroliše COSC (Control Officile Suisse de Chronometers) – oficijelni švajcarski institut za testiranje i kontrolu hronometara. On testira rad sata 15 dana i tek onda izdaje sertifikat, ako je preciznost u granicama tolerancije. Dobijanje ovog sertifikata znatno poskupljuje vrednost sata. Najveći broj COSC sertifikata poseduje kompanija Rolex.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #17
    Novi član
    Član od
    9.6.2011.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jako jako čudan problem sa automatskim satom

    Zahvaljujem na odgovoru i pouci.

  8. #18
    Član
    Član od
    23.6.2010.
    Lokacija
    split
    Poruke
    259
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Jako jako čudan problem sa automatskim satom

    mislim da ce danas svaki urar uzest popravit sve sa obzirom da je situacija takva kakva je i njima kojima nosima i nama . problem je u cijeni sata i popravka dali se isplati . u splitu jedan od boljih urara ako ne i najbolji je božo blazibat u livanjskoj ulici u st povise dardina . ako ima koga tu na forumu da dolazi bas iz st posjetite ga i necete izac nezadovoljni dapace past ce po koja prica i sat ce bit uredno servisiran .

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Problem sa SEIKO 5 satom
    By Koska23 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 8.1.2020., 6:27
  2. Džepni sat longines jako star
    By Sale in forum Džepni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 9:08
  3. Problem sa satom
    By Aleksandar S in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.3.2011., 18:18
  4. Problem sa Casio Pro Trek satom
    By Ipe in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.1.2011., 17:39
  5. Problem sa satom koji staje-POMOC!!!
    By duck in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.7.2010., 19:20

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •