Strana 6 od 95 PrvaPrva ... 23456789101656 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 941
Like Tree236Likes

tema: Pomoc oko on-line kupovine satova

  1. #51
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc oko on-line kupovine satova

    Milane, da budem iskren jesam razmišljao o tome, ali samo na nivou ideje ali nažalost ne i o realizaciji iste.
    Negde u glavi mi se od samog početka vrtela ideja o prodaji satova preko Interneta ili barem posredovanju pri prodaji satova, ali tek nakon što u potpunosti zaživi ideja o portalu o satovima i nakon njegovog odličnog pozicioniranja na domaćem Internetu. I na tome je i ostalo...
    Drugim rečima i dalje radim na poboljšanju portala i na njegovoj popularizaciji i tu očekujem još popriličan rast.
    Nažalost, ili na sreću , ja imam zaista dobar posao koji mi oduzima dosta vremena i zbog kojeg ne mogu u potpunosti da se posvetim svom bivstvovanju na Internetu, pa tako sve ove ideje nekako čekaju da dođu na red.
    Definitivno kada sajt bude počeo da donosi novac, sav taj novac će biti reinvestiran u sajt i doneće dosta novih funkcionalnosti koje će podići sveukupni kvalitet sajta, a do tada stand-by....

    Pozdrav,
    V.S.

  2. #52
    Novi član
    Član od
    23.3.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Pozdrav,ja sam Vlasic Vojislav,citao sam sta ste sve pisali po forumu i imam par pitanja
    Narucio bih sat http://www.bodying.de/active-ocean-q.../watches/11964
    Receno mi je da ce ga poslati preko DHL Global Mail,zbog velike carine i poreza,pa cu tako zaobici carinu i porez.
    Da li to ima logike?
    Da li neko ima ideju kako da zaobidjem carinu i porez ako ne mogu na gore navedeni nacin?
    Citao sam nesto da firma koja salje moze da stavi neku smesnu vrednost i da zbog toga carina bude mnogo manja,sta mislite o tome?
    Hvala Vam svima unapred

  3. #53
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Nisam siguran da možeš da izbegneš carinu i porez, ne znam na koji način bi ti to stiglo, kao poklon!?

    Inače ako navedu neku smešnu vrednost carina zadržava pravo da u tim slučajevima izvrši procenu "realne" vrednosti robe i na osnovu te njihove procene ti obračuna "realnu" vrednost carine i poreza. Budi siguran da bi se to desilo ako vide nerealno nisku cenu neke robe. Ne znam da li se vredi cimati i rizikovati da te za*ebavaju na carini za 50 EUR razlike?

    Pozdrav,
    V.S.

  4. #54
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Samo da dodam, velika je verovatnoca da ako ti posalju DHL-om, FedEx-om, UPS-om ili nekom drugom kurirskom sluzbom, da ces morati da platis i spediciju od 3-4000 dinara. + carina + pdv.

  5. #55
    Novi član
    Član od
    23.3.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Receno mi je da ako salju sa DHL Global mail ne placam nista sem same postarine koja je 15 evra.
    Kao slali su u Grcku,Dansku i jos neke zemlje kod kojih su isto visoki PDV i carina i te musterije nisu placale carinu i PDV.
    Ne znam da li stize kao poklon,jel su pokloni oslobodjeni PDV-a i carine??

  6. #56
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Da li si pricao sa DHL-om u Srbiji ili sa DHL-om van Srbije. Ako je sa nasima pitaj ih direktno da li posiljka mora da ide na spediciju. Ono sto ja znam je da postoji problem kod nas. Mislim da je prica sledeca. Aerodrom Nikola Tesla je napravio svoju speditersku sluzbu i sve posiljke koje stizu preko kurirskih sluzbi obavezno idu preko te spediterske sluzbe gde te oderu za "troskove spedicije". + carina + porez.

    Jedine posiljke koje ne mogu da diraju su posiljke koje direktno idu posti. Npr, ako iz amerike saljes sa USPS (United States Postal Service) to direktno ide nasoj posti i spediteri ne smeju da je pipnu. Znam da su se pre mozda godinu ili dve spediteri bunili da nasa posta krsi zakon jer valjda za svaku posiljku moras da nadjes nekog ili ti sam da odradis tu spediciju ma sta to bilo. Citaj bunili se jer ne mogu da te za jedno parce papira oderu 4-5000 dinara ako posiljku dobijes preko poste.

    Drugar je skoro narucio neke knjige. Jedan deo knjiga mu je trebao odmah i to je islo preko UPS-a mislim, platio je spediciju preko 5000 dinara+porez+carina. Drugi deo knjiga koji je isao preko USPS-a je stigao regularno normalnom postom i platio je samo porez i carinu.

    Moram da podvucem da ovo nisu moja licna iskustva vec iskustva mojih prijatelja koji su platili te dodatne troskove.

  7. #57
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    I ja mislim da ne možeš da izbegneš plaćanje carine i poreza! eee ti je sasvim lepo predočio sa kakvim mogućim problemima možeš da se susretneš ako ti pošalju preko DHL-a, UPS-a, FedEx-a, a to je ta prokleta špedicija na kojoj će te odrati!

    Citat vdb86 kaže:
    Citao sam nesto da firma koja salje moze da stavi neku smesnu vrednost i da zbog toga carina bude mnogo manja,sta mislite o tome?
    Pa može firma da stavi i da je vrednost paketa 1$ ali to ne znači da će ti on biti ocarinjen na tu vrednost! Ukoliko se cariniku učini da je vrednost paketa koji se carini neadekvatna ima pravo da koristi svoj cenovnik za carinjenje!

    Citat vdb86 kaže:
    Kao slali su u Grcku,Dansku i jos neke zemlje kod kojih su isto visoki PDV i carina i te musterije nisu placale carinu i PDV.
    Ovde se govori o zemljama koje su članice EU sa uređenim zakonodavnim i carinskim sistemom, za razliku od naše gde vlada potpuna kaubojština! Mada, ovde kod nas je najveći problem dodatni harač u vidu troškova špedicije!

    Citat vdb86 kaže:
    Ne znam da li stize kao poklon,jel su pokloni oslobodjeni PDV-a i carine??
    Možeš da probaš, ali iskreno mislim da ti neće proći!
    U suštini, mislim da sve zavisi od toga na koga će paket naleteti na carini i kakav je dan tom cariniku!

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #58
    Novi član
    Član od
    23.3.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Hvala vam na odgovorima,malo mi je ljuto da dam 33% drzavi,tako da na kraju cu ga licno kupiti ako se nadjem negde u inostranstvu.
    Hvala jos jednom

  9. #59
    Novi član
    Član od
    29.4.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Talking Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Citat Vladan Stevanovic - Admin kaže: Pregled poruke
    Dzeronimo,

    predlazem da pogledas ovu temu jer sam tu detaljno objasnio celokupnu kalkulaciju:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...p;catid=46#511

    Placas i porez i carinu a sat dobijas na kucnu adresu.
    E ovako,da vidim da li sam dobro razumeo posto je link koji si dao mrtav pa ne mogu da procitam detaljno objasnjenje.
    Prilicno sam se zagrejao za kupovinu sledeceg sata marke Lum-tec http://www.kabtime.eu/?page=tovar&tovar=181. Znam da je,bar meni nepoznata marka(neko ce reci da je to previse para za ovakav sat,sto je verovatno i istina) ali sta cu kada ne mogu da odolim ovom military stilu. Citao sam dosta na internetu i svi imaju samo reci hvale za zavrsnu izradu itd. Elem, zanima me koliko bi me ta narudzbina izasla na kraju. Sat je 385 evra i pise jos :
    We provide free shipping on all orders over 300 € within all EU! No VAT or taxes across the EU!
    E sada,koliko sam razumeo dodajem jos 15 % na porez i to je 385*1.15= 442.75 i onda na to 442.75*1.18=522.5 evra. Da li sam dobro shvatio? Znaci kada mi sat donesu na vrata trazice mi da platim ~ 140 evra ?
    I da,znam da nije mesto ali ako znate nesto slicno,robusno,vojno,stealth, otvoren sam za predloge Pozdrav

  10. #60
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Link je sa starog foruma, a verovatno je pokazivao na moj sledeći post:

    Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Što se tiče tvoje kalkulacije potpuno si u pravu:

    Ukupna cena=385*1.15*1.18=522.5 EUR

    Što se tiče military tipa satova u tom cenovnom rangu, pogledaj Luminox ponudu: http://www.luminox.com/

    Jedan od članova prodaje Luminox sat pa pogledaj da li ti odgovara:

    http://www.svetsatova.com/forum/showthread.php?t=449

    Pozdrav,
    V.S.

Slične teme

  1. Tissot prc200 - nedoumice oko kupovine
    By vlax in forum Tissot
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.6.2010., 8:24
  2. pitanje u vezi kupovine sata
    By vladam5 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.9.2009., 22:14
  3. provjerena on line kupovine
    By ognjen in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.8.2009., 11:17
  4. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •