Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
Like Tree1Likes

tema: U-Boat, Panerai, IWC, do 2000 EUR?

  1. #31
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: U-Boat, Panerai, IWC, do 2000 EUR?

    Kad ne žele da te udostoje usluge za sat koji bi kod njih koštao 80 ili više hiljada dinara, ti ga naruči online, još ćeš ga verovato dobiti za nekih 75k sa svim dažbinama i taksama! Krajnje jednostavno, ako oni neće tvoje novce, ima onih koji hoće i ne izdaju ultimatume kupcu.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: U-Boat, Panerai, IWC, do 2000 EUR?

    To cu najverovatnije i da uradim ,hvala

  3. #33
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: U-Boat, Panerai, IWC, do 2000 EUR?

    Evo na amazonu za 930$ ostao jos jedan:

    http://www.amazon.com/Hamilton-H7761...976447&sr=1-10
    just nice and easy now...there is no need to rush

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: U-Boat, Panerai, IWC, do 2000 EUR?

    Hvala,ali vec sam nasao kombinaciju

  5. #35
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: U-Boat, Panerai, IWC, do 2000 EUR?

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Svakako da se treba starati o satu na pravi način, barem u onolikoj meri koliko ti situacija/posao dozvoljavaju da to radiš!
    Moje mišljenje je da će ti kutija za satove biti od veće koristi jer ćeš imati gde da ostaviš sat kada ga ne nosiš umesto da ga držiš po fijokama ili policama i pritom će isti biti sklonjen od prašine i potencijalnih nezgoda (i to je jedna vrsta brige). Ovi sistemi za navijanje satova ne služe da kada ti skineš sat sa ruke isti odmah ubacuješ u uređaj i "navijaš ga". Povrh svega, ako ti već sad razmišljaš o tome da držiš sat u ovakvom uređaju znači da ga nećeš nositi u dovoljnoj meri i u tom slučaju moj ti je savet da se osvrneš na satove sa mehanizmima na ručno navijanje kao bolje rešenje za mehaničke satove ili na satove sa kvarcnim mehanizmima.

    No, ako budeš došao do informacije po kojoj ceni se prodaju ovi uređaji kod nas, podeli je sa nama jer i mene baš interesuje i cena i koje marke mogu da se pronađu.
    Imaj samo na umu da jeftini uređaji za navijanje satova mogu više štete da načine satu nego koristi.

    Pozdrav

    I ja sam u potrazi za nekim uredjajem za navijanje sa kutijom, i bas sam hteo da kupim uskoro. Medjutim, Nisam razumeo ovu poslednju recenicu?! Kako ti jeftini uredjaji mogu da stete satu? Mozes li da nam objasnis konkretno na sta si mislio?
    Pozdrav

  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: U-Boat, Panerai, IWC, do 2000 EUR?

    Hajde da se poslužim tekstom sa prethodne strane... Jeftini uređaji za navijanje satova su samo i isključivo to, JEFTINI. Materijali upotrebljeni u izradi ovih uređaja su loši, elektronika (ako je uopšte i ima ) je niskog kvaliteta i nije adekvatno odrađena. Sistem montiranja sata u sam uređaj je često lošijeg kvaliteta ili lošeg dizajnerskog rešenja pa može da se desi da sat, prilikom rotiranja, jednostavno ispadne. Nešto tipujem da staklo ne bi bilo previše oduševljeno ovim a ni sam mehanizam. Pojava magnetnog polja kod takvih, jeftinih, uređaja je relativno česta pojava i iako satovi imaju određeni nivo zaštite od mag. polja, dešava se da isti budu namagnetisani pa moraju da se nose kod časovničara ne bi li se opruga demagnetisala. Nije ozbiljan "kvar" ali svakako jeste nešto što bi trebalo izbeći. Možda u celoj priči je najbitnije to što jeftiniji uređaji uglavnom nemaju programirane funkcije rotiranja pa se tako može desiti da se mehanizam "istroši" i ishaba brže nego li nekom normalnom upotrebom. Kvalitetniji uređaji za navijanje satova su programirani da, recimo, odrade određen broj rotacija u toku nekog vremenskog perioda i da onda stanu na određeno vreme. Taj ciklus ponavljaju, recimo, 6h ili 8h i posle toga više ne rade tj. narednih 16h su isključeni. Kod jeftinih uređaja takva funkcija uglavnom ne postoji, kada ga uključiš on rotira i rotira i rotira sat dok ga sam ne ugasiš. Ljudi to rešavaju tako što uređaj kače na tajmer koji se zatim stavlja u utičnicu, ali to ipak nije adekvatno rešenje. To ne znači da su svi uređaji za navijanje satova loši i da ih treba izbegavati, ali one jeftine sigurno da treba. Bolje je da sat stane pa da ga sam naviješ kada poželiš ponovo da ga nosiš, nego li da mu se desi nešto zbog uređaja od par desetina $.
    Nadam se da je sad bar malo jasnije.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Slične teme

  1. Predlozi za kupovinu sata do 2000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 5.10.2019., 9:06
  2. Officine Panerai satovi - Info
    By dragon in forum Panerai
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.4.2014., 20:52
  3. Panerai - Pomoć - Info
    By patek in forum Panerai
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 28.5.2010., 21:58
  4. Kolekcija od preko 2000 satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.1.2010., 1:21
  5. U-Boat satovi
    By Shmizla in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.8.2008., 19:42

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •