Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 63
Like Tree71Likes

tema: Sat od 4000-5000 evra

  1. #51
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat od 4000-5000 evra

    Večito pitanje... Gotovo 4 meseca sam čekao da neko odgovori čoveku i eto pukao mi film...
    Sad ozbiljno, juče sam čitao temu jer me sve više golica da uzmem sat u ovom cenovnom rangu i prosto me je fascinirao pritisak u pravcu Sub-a, da sam morao da odgovorim na pitanje od pre 4 meseca i pridružim se kolektivnom marketingu
    To ima samo kod nas u Srbiji. WV pa sve ostalo.
    Rolex Sub je vrhunski sat, bez dileme, ali sat se između ostalog kupuje i srcem, pa ako neko ne želi Sub-a ne vidim problem u tome. Rolex je toliko dobar da za njega odavno važi ona "ako ne znaš šta valja uzmi Rolex i ne možeš da pogrešiš". Recimo to je razlog što ga ja ne bih nikada uzeo, ne sporeći njegov kvalitet i status.
    Ima ljudi koji neće nikada voziti Audija iz ubeđenja da Audije po našoj zemlji voze debelovrati krimosi i ne vidim nikakav problem u tom stavu koliko god iracionalan bio.
    Suštinski izbor sata je iracionalan potez, gotovo uvek, i to treba i da ostane. Zlo bi bilo postaviti pitanje koliko je racionalno dati više od 20€ za instrument koji treba da ti meri vreme, ali volim, volim )))))

    Ne zameri što sam isprovocirao ponovno otvaranje stare teme

    Pozz!
    VLADAN P and Codelen like this.

  2. #52
    Član Avatar korisnika GizmoID
    Član od
    14.3.2013.
    Lokacija
    Doboj
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1064
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sat od 4000-5000 evra

    Ma ko sam ja da zamjerim nekome nešto? Ali kada već spomenu, tačno mu tako dođe...koja je alternativa (ili prvi izbor), za sat u tom cjenovnom rangu a da nije spomenuti Submariner?

  3. #53
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat od 4000-5000 evra

    Bilo bi krajnje glupo ulaziti u neke akademske rasprave,kao bmw ne voze krimosi,mercedes takođe,a za političare bez trunke morala i obraza da ne govorim.Mislim,to je moje iskreno mišljenje da na ovom portalu nema čovjeka kome nije drago kad mu neko primjeti sat,kad ga prokomentariše,kad otvore temu o tome.Postoje i džepni satovi za one sa drugačijim mišljenjem.Nije mi namjera da branim ljubitelje Rolexa,ima ih tu na portalu popriličan broj,svako pametan bira ono što mu odgovara.Ali ja neću da kupim Rolex zato što ga ima kolega Zmaj,Tolarbo ili neko treći...Gluposti.Neću ni volvo njih voze bankari,neću starke nosi ih Žera peder.Hoću naravno ono što mi se sviđa pa bio orient ili rolex ipak ja uživam u njemu Kad budem živio za selo i da ono vidi onda ću drugačije.Pozz

  4. #54
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Sat od 4000-5000 evra

    Bandido u pravu si, ne gledam sta drugi kupuju/nose/voze vec ono sto se meni svidja i sto mogu da priustim. Stereotipi vladaju kod nas posebno za automobile, satove, garderobu a i sve ostalo to ne znaci da sad ne trebam da kupim nesto samo zato sto ovi nasi seljaci to imaju
    BANDIDO likes this.

  5. #55

  6. #56
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat od 4000-5000 evra

    Nema glupih razloga na intoleranciju prema nekom brendu. Iako ni sami često ne prepoznajemo te pojedinačne razloge, a oni realno postoje, formiraju onaj osećaj da nam nešto ne leži.

    Audi ili BMW bih vozio bez obzira na krimose, ali Paciotti cipele ne bih obuo nikada iz 2 razloga:
    - vizuelno se ne uklapaju u moj identitet,
    - ogadili mi tu marku silni šminkeri koji misle da znaju nešto o italijanskoj modi, čim su pljunuli priličnu količinu evropskih novčanica, ali da ih pitaš da navedu još 2 dobra brenda sa poluostrva rekli bi Bata i Metro.
    To naravno ne znači da je Paciotti loša robna marka. Naprotiv.

    Kakav god razlog da je u pitanju, ako umanjuje zadovoljstvo pri posedovanju određenog brenda, taj razlog je validan i nije glup, ma koliko bio iracionalan.

    U ovom cenovnom rasponu moj glas ide za Chopard, Zenith, IWC ili Omegu ako bih nešto ležernije. Iracionalno u potpunosti, bazirano na dizajnu i nekom neodređenom šmeku koji dolazi uz brend.

    I tako....

  7. #57
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Sat od 4000-5000 evra

    Čak i kod Paciotti cipela ne bih generalizovao, veruj mi u casual varijanti su odlične.


  8. #58
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat od 4000-5000 evra

    Zaista mi nije namjera da širim raspravu ali reći u jednom dahu da nema glupih razloga za intoleranciju neke marke,a onda reći kako su mi je ogadili šminkeri,ipak je po meni u koliziji.Uživaj u onom što ti digne obrvu a ti šminkeri nek gledaju i nek im se ogadi šta ti nosiš.Pozz

  9. #59
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat od 4000-5000 evra

    To sam i napisao. Neko smatra da je to glup razlog, meni nije i mislim da glupih nema. Razlog nije ni bitan jer je često iracionalan kod mode, satova... Šta god da je u pitanju dobar je razlog da ne kupiš brend ili model sa kojim se ne osećaš dobro, tako da u krajnjoj instanci ne mora sve da ima logike.

    Znači na ovom mom primeru, na prvu loptu, prvi razlog je racionalniji od drugog, ali na kraju krajeva oba imaju istu težinu pri odluci da zaobiđem neki proizvod jer suština je da se po kupovini i upotrebi osećam najbolje moguće za dat novac.

    Ili ovako, ako je jasnije - Neka je drugi razlog glup. I ako sam svestan toga šta to vredi kad i dalje ne bih uživao u Paciotti cipelama, sve i da ih racionalnom odlukom kupim.

    Nema tu koalizije, verovatno nisi dobro pročitao.

    P.S. Ove svetlije nisu lose u opšte, prema mom ukusu
    Nikola89 likes this.

  10. #60
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Sat od 4000-5000 evra

    Citat piksi kaže: Pregled poruke
    Čak i kod Paciotti cipela ne bih generalizovao, veruj mi u casual varijanti su odlične.

    Imam ove u sredini al nažalost nemam navimetar
    Da se vratim temi, meni sumbariner budi religijske osjećaje, al nije u ovoj kategoriji novca, ipak je skuplji.
    Poslednja ispravka: Baron (18.8.2015. u 21:35)

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •