Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 28
Like Tree45Likes

tema: Prva kupovina sata (sebi)

  1. #11
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    724
    Lajkovi
    6945
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    drago mi je ako sam dao dobru ideju. Sto se tice garancije i svega toga, najmanje bi brinuo oko toga ako je to kriterijum. A od ova dva sto si naveo drugi i nekako (mada je previse dressy za razliku od mog predloga) ali ovaj prvi je onako 'neupecatljiv'. Sad zvucim ko da je moj oglas na KP , al nije, i ne znam coveka.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    https://www.google.com/search?q=hami...1Xrezvn8HfHuuM
    Hamilton Khaki sa metalnom narukvicom mi gubi military autentičnost. Kod Jazzmastera već druga stvar.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  3. #13
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    Na automatic verziji skroz ok stoji metalna narukvica...a i sam sat je mozda malo vise everyday. Mechanical verzija je mozda previse "field" sat da bi bio everyday sat, mada zavisi cime se ko bavi

    Ovo ispod ide na manje-vise bilo sta. Field model na nato kaisu...malo slabije upotrebljiv, makar meni.

    Baron, stanis, bokanegra and 1 others like this.

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    Sto se tice cene Hamiltona, tu na upit mozete dobiti sigurno 15% pa se onda uklapate u planirani budzet, a ukoliko niste nestrpljivi, sacekajte pocetak decembra, tada ce opet imati akciju "odbrojavanje" pa uz malo srece mozete da ulovite i 30% popusta, tada mogu da se uklope i modeli koji inace kostaju 750-800€
    Mislim da im ova akcija ne vazi jedino za Tissot, Longines i Tag...

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    bokanegra likes this.

  5. #15
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    Citat Libero kaže: Pregled poruke
    ...
    Drugi je Roamer
    Šta kažete za Mercury II i Saturn II?
    Čitao sam ovde po forumu da hvale Saturna.
    Zar je moguće da niko ne komentariše Roamere?

  6. #16
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    Nisu to nesto popularni modeli da bi puno ljudi imalo iskustva iz prve.

  7. #17
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    @StefanT
    Roamer Mercury II
    @sdbiba
    Roamer Saturn 941637-41-53-90 Automatic

    ETA 2636-2 mehanizam, safirno antirefleks staklo, dan, datum, metalne narukvice...
    Kod Bomara trenutno na akciji Saturn II za 50 i Mercury II za 60 000
    Sa tim kalibrom trenutno nema ništa za te pare, a za te pare drugi satovi su
    Ili ja ne vidim...
    sdbiba and bokanegra like this.

  8. #18
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.386
    Lajkovi
    63752
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    Citat Libero kaže: Pregled poruke
    @StefanT
    Roamer Mercury II
    @sdbiba
    Roamer Saturn 941637-41-53-90 Automatic

    ETA 2636-2 mehanizam, safirno antirefleks staklo, dan, datum, metalne narukvice...
    Kod Bomara trenutno na akciji Saturn II za 50 i Mercury II za 60 000
    Sa tim kalibrom trenutno nema ništa za te pare, a za te pare drugi satovi su
    Ili ja ne vidim...
    Dosta dobri satovi, ETA 2836-2, tacni mehanizmi sa odstupanjima u granicama navedenih od strane proizvodjaca.
    Saturn sa crnim ciferom je tesko citljiv kada je suncano vreme, ali izuzetno elegantan sat.
    Mercury je model koji Roamer vise ne proizvodi, na KP je mogao da se nadje u full pakovanju za oko 300€.
    Inace, svi novi Roamerovi modeli imaju Sellita mehanizme, ako neki i imaju ETA mehanizme to su zaostale zalihe.

    Sent from my SM-N985F using Tapatalk
    BucaJr. and Haifisch23 like this.

  9. #19
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.892
    Lajkovi
    13121
    Reputacioni uticaj
    390

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    Pisalo se nedavno o Roameru i mehanizmima STP, koji pokreću njihovu mehaničku liniju poslednje 3 - 4 godine.
    Može se naći u ovom linku na dotičnoj i sledećoj strani teme :
    Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Inače današnji Roamer ili tačnije Roamer of Switzerland nema nikakvih zajedničikih tačaka sa nekadašnjim velikim imenom industrije. U vlasti je financijskog fonda Chung Num iz Hong Konga ali je dobra strana što se sastavljanje satova odvija u Švajcarskoj. Mehaničkom segmentu se vratio od 2003 godine ali ona je opskurna u ukupnom portofoliu brenda. Roamer of Switzerland je prisutan na tržištima Bliskog Istoka, Južne Azije, velikim delom u istočnoj Evropi (najveće tržište je Poljska, zatim Rusija), od država u regionu je prisutan u Grčkoj, Srbiji i Sloveniji. Na zapadnim tržištima je prisutan u manjoj meri u Belgiji, još manjoj u Finskoj i minimalno u Norveškoj. Na ostalim velikim tržištima se ne može naći.
    Satovi su im vrlo solidni uzevši cenovni razred u koji spadaju - entry level. Kao i ostali satovi u tom razredu, napravljeni su baš toliko, da uspevaju da uhvate potrebne granice Swiss Made standarda, koje pokirvaju uglavnom nabavnim cenama mehanizma, dok veći deo ostalih delova nabavljaju izvan Švajcarske. Tražiti u tim satovima odnosno tom cenovnom razredu esenciju švajcarske tradicionane radinosti nema nikakvog smisla. Ona je prisutna u zaista minimalnom stepenu, jer su jedino tako uspeli da u najnižem razredu pariraju jeftinim japanskim konkurentima. Roamer, Candino, Atlantic, Tissot, Certina, Atlantic, Mido, Titoni su daleko od onoga što se naziva Fine Watchamking, koji je u sklopu Federacije Visoke Horologije (FHH) ali u njemu se ne mogu naći ni puno jača imena kao što su Rado, Maurice Lacroix, Fortis, Oris, pa čak i Longines i Tudor, da ne spominjem najveću bizarnost, koja se ogleda u odsustvu Grand Seika ili Credora u najprestižnijem razredu, ali to je za neku drugu priču (ipak Seiko je sam najviše pripomogao tome, jer je Grand Seiko odvojio od sebe tek 2017 godine odnosno godinu dana nakon postavljanja temelja za postavljanje sadašnjih FHH kriterijuma- ali to će sigurno biti popravljeno u narednim godinama).

    Ipak, taj entry level u sebi nosi pouzdane i u osnovnom kriteriju generalnog značenja pojma kvalitet, primerene satove, koji će zadovoljiti ukus najšire sfere kupaca. Za nešto jače je ipak potrebno otvoriti vrata Top Grade i Hronometar stepena preciznosti mehaničkih kalibara ali to sa sobom donosi i više cene.

    Kolege se navele vrlo dobar izbor satova. Možda bih ipak Tissot Powermatic sa plastičnim ankerom ostavio duboko na klupi za rezerve - fabrički podešen mehanizam, koji nema mogućnost dodatne regulacije. U 7 godina se pokazao kao solidan ali se ne može ignorisati priličan broj pojava, kada je iskakao iz utečene preciznosti, pa se ponovo sam vraćao, pa ponovo iskakao...Ipak klasična varijanta ovog mehanizma sa metalnim ankerom (25 Jewels) koja se može naći u svim Hamiltonima i takođe celokupnoj ponudi Mida, te tu i tamo u Tissotu i Certini je neuporedivo sigurniji izbor, jer je mehanizam koji odlično radi i održava se na klasičan način.
    Koliko vidim, vaš izbor je pao na Seiko. Ako ste otvoreni za savete i pošto razumem, da želite ozbiljan sat (poklon od supruge), sat sa mehanizmom iz serije 4RXX je prilična lutrija. Mehanizam, koji se proizvodi u milionskim količinama u serijama od stotina hiljada primeraka, najčešće izvan Japana, kompletan rezultat robotike sa previše neuglednim preciznostnim specifikacijama (-45 do + 35 je za 21. vek previše). Navija ga klasična opruga, koja u današnjem časovničarstvu postaje sve ređa i lično ne verujem, da će je japanski proizvođači upotrebljavati još 10 godina i da će i oni preći na silicijum. Seiko će morati da odgovori Swiss entry razredu sa Spronom 510 inače će polako ostajati bez svog velikog aduta NH35/36, koji prodaje vanjskim kupcima. Jednako važi i za Miyotu.
    Seiko je sasvim legitimna odluka ali bih vam savetovao, da počnete da razmatrate satove od 6R15 kalibra, koji je daleko stabilniji i dugoročno kvalitetniji od pomenute 4RXX serije. Uz sve to, politika Seika, da u Presage liniju, koju čine klasični i dress satovi ugrađuje i 4R3X kalibar, koji je bez ikakvog finiša u smislu dekoracije, osim ako "zlatnim" rotorom ne obmanjuju kupce i računaju na činjenicu, da određeni broj kupaca ne zna šta kupuje. Za razliku od mnogih na forumu, mislim da većina kupaca zna kakav sat(ove) kupuju ali koliko vidim, najveća većina njih ne razume, šta je kupila. I to je nešto što Seiko koristi čak i u Presage liniji. Ružno je videti sat sa lepo ugraviranom krunicom i sa transparentnim poklopcem, pod kojim je vidljiv neukusno finiširan 4R35. U njihovoj sportskoj liniji to nije nikakav problem jer je tu preterano ukrašavanje takođe neukusno (kao kada bi kravatu stavilu prilikom odlaska na plažu) ali u klasičnoj liniji neukrašen kalibar izgleda kao patike na svečanom odelu.
    Da potkrepim ovo o čemu sam pisao. Evo, kako lepo i za svoj razred potpuo primerno izgleda minimalno i ukusno ukrašen kalibar 6R15, takođe iz Presage linije i kako izgleda kičasti 4R35 iz iste linije.




    Ako vam je Seiko pri srcu, možda da pogledate i Orient odnosno njihovu liniju Oreint Star (Orient je u vlasništvu Seika i većina njihovih kalibara bazira na Seikovom nasleđu). Orient Star linija danas je ono zadnje što je nekada krasilo i ostalo od Seika - za malo novca dobiti puno sata.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (16.10.2021. u 17:03)
    Baron, Zagor, bokanegra and 5 others like this.

  10. #20
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Prva kupovina sata (sebi)

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Koliko vidim, vaš izbor je pao na Seiko.
    Errr... ne.
    Bio sam jako blizu Roamera ... Saturna II i Mercury II zbog ETA 2836-2
    https://bomar.rs/roamer-saturn-ii-960637-41-13-90 https://bomar.rs/roamer-mercury-ii-963637-41-15-90
    (bar tako piše u specifikaciji a ne STP 1-11) a ispada da je STP i dobra opcija...
    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Za ovih 14 godina, STP se pokazao kao pouzdan proizvođač kalibara, krug kupaca mu se širi pa je sa 100.000 komada godišnje produkcije dogurao do skoro 300.000. I ja sam na početku njihovog puta bio skeptičan, jer su raširili priču, da su prvi u Swiss produkciju uveli robotski način sastavljanja mehanizama, gde su se ugledali na japance ali to se odnosi na nauljavanje mehanizama i neke operacije na šarafljenje pojedinih komponenti ali još uvek je prisutnost ljudske ruke značajno zastupljena, što se odražava i u zvaničnim specifikacijama, koje se približavaju Top Grade kriterijumu.
    Preporučena cena za ovaj model je još uvek oko 670 € i ova akcijska cena je više nego ugodna. Sat ima sve, što je potrebno, da se označi kao pristojna ponuda i ako zadovoljava lični afinitet, što se tiče izgleda, ne vidim nikakvu prepreku, da se ne bi kupio.
    mada se ovde gore radilo o Roamer Searock-u https://bomar.rs/roamer-searock-210633-41-45-20

    Sad više ne znam...
    Da li je Saturn II ili Mercury II ok kupovina s obzirom na mehanizam i cenu
    ili čekati popuste na Hamiltonu, Certini ili Seiku sa 6R15 mehanizmom...

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •