Strana 73 od 79 PrvaPrva ... 2363697071727374757677 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 721 do 730 od ukupno 781
Like Tree513Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

  1. #721
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7663
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Đape u zdravlju da ga nosiš!
    djape254 likes this.

  2. #722
    Novi član
    Član od
    14.12.2019.
    Lokacija
    Serbia
    Poruke
    4
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Hvala puno

  3. #723
    Mlađi član Avatar korisnika cefaleksin
    Član od
    19.1.2014.
    Poruke
    54
    Lajkovi
    391
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Cestitam, prelep sat!
    djape254 likes this.

  4. #724
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Прошле године сам писао да сам купио Citizen eco-drive сат. Додао бих да сам купио и Samsung Galaxy Watch. Дакле имам један прави сат и један геџет! Ја задовољан!

    Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
    eee and dusan51 like this.

  5. #725
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Dragi forumasi-znalci,
    posle dosta ucenja i saznavanja, smisljanja i premisljanja, resio sam da u svoju kolekciju ultra-jeftinih, ali meni dragih satova, uvedem jedan polu-plemeniti primerak, ergo nesto u cenovnom rangu do 300E. Mislim da je konacna odluka pala na dilemu izmedju 2 Zeppelin sata, jer mi se jednostavno njihov dizajn jako dopada (ako neko ima sugestiju da sam propustio slican sat drugog proizvodjaca vrlo je dobrodosao da sugerise).

    Glavna dilema se vodi oko ova dva sata:
    https://shop.junkers.de/zeppelin-768...-zeppelin.html
    https://shop.junkers.de/en/zeppelin-...-zeppelin.html

    Naime voleo bih da vas pitam o misljenju na temu automatik-kvarc u ovom cenovnom rangu, kako bih doneo ispravnu odluku. Zamolio bih da preskocimo opste savete tipa "automatik ima dusu" ili "sa kvarcom nema kasnjenja", posto sam to vec previse puta sazvakao. Licno malo naginjem ka automatiku, ali me brine njegov kvalitet i dugovecnost.
    Ako kupim jedan od najjeftinijih automatika na trzistu kao sto je Cal.82S5 da li to znaci mnogo cesce servise, da li ce taj sat relativno brzo (kroz nekoliko godina, eventualno desetak i vise) prestati da radi, da li mu onda ima nade i kako se to popravlja (ima li delova za takve mehanizme, ili se menjaju celi mehanizmi, ili se sat jednostavno baci), itd.?
    Sta s druge strane znaci jeftin kvarc poput Ronde 5020B, osim znatno manjeg broja komplikacija, manje ulozenog rada u izradu istog, manje kvalitetnih materijala (?) i slicno? Da li je to mehanizam koji bez obzira na cenu garantuje duzi vek od automatika?

    Za konacnu odluku voleo bih da predstavim jos jednu dilemu, pa se izvinjavam ako je ovo preopsiran post za ovu temu (zapravo sam mislio da ne bi bilo lose otvoriti potpuno novu temu, ali ne bih to zeleo sa prvim postom na forumu da uradim):
    Gledao sam cene tih mehanizama na nekom sajtu i Ronda je 30$, Miyota 60$. Iako dvostruko veca, cena od 30ak$ i ne govori o nekom velikom skoku u kvalitetu (ako je suditi po ceni). Sta se onda desava ako izaberem sat poput ovog: https://shop.junkers.de/en/zeppelin-...indenburg.html da li Miyota 9132 od 120$ znaci neuporedivo bolji i dugovecniji sat?

    A onda sam naisao na jedan Tissot (https://www.tissotwatches.com/en-en/...-calendar.html), koji me nije odusevio toliko dizajnom, ali svakako odskace u kvalitetu izrade spoljasnjosti, posvecenosti paznje detaljima, itd. On cenom gravitira 400E, a ima mehanizam Eta G15 561, koji na istom sajtu kosta 60$ (?!).
    Znam da se u Tissotu placa ime brenda, znam i da jeftin mehanizam iz firme koja se bavi proizvodnjom 150 godina ne moze da parira nekom brendu sa pocetka novog milenijuma (mada Zeppelin konkretno nema svoje mehanizme-i to razumem). Ali me interesuje da li je realna vrednost, bar po pitanju kvaliteta, jedan Tissot duplo skuplji od od Zeppelina, koji imaju mehanizme identicnih cena, i da li u tom slucaju onda vredi ponajvise izabrati Zeppelin sa najskupljim automatik mehanizmom, ili je i to bacanje para, obzirom da ne govorimo o nekom mehanizmu vrednom vise stotina/hiljada evra, vec o relativno beznacajnim razlikama izmedju 30$-60$-120$?

    Eto, da konciziram svoje opsirno pitanje: koji izabrati od navedenih, ne uzimajuci u obzir licne preferencije, dizajn, itd. vec u pogledu odnosa cene/kvaliteta i medjusobnog odnosa kvaliteta ovih satova? Odnosno, da li jeftin automatik znaci i los sat, tj. sta je u tom slucaju lose (po pitanju dugotrajnosti, servisiranja, itd.)?

    Mnogo vam hvala na strpljenju, sto ste samo procitali moj post. Nadam se da ce neko imati zivaca i da da savet, a jos divnije bi bilo da mi neznalci nesto i naucimo.
    Pozdrav svima!
    Dejan125 likes this.

  6. #726
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    A onda sam naisao na jedan Tissot (https://www.tissotwatches.com/en-en/...-calendar.html), koji me nije odusevio toliko dizajnom, ali svakako odskace u kvalitetu izrade spoljasnjosti, posvecenosti paznje detaljima, itd. On cenom gravitira 400E, a ima mehanizam Eta G15 561, koji na istom sajtu kosta 60$ (?!).
    Znam da se u Tissotu placa ime brenda, znam i da jeftin mehanizam iz firme koja se bavi proizvodnjom 150 godina ne moze da parira nekom brendu sa pocetka novog milenijuma (mada Zeppelin konkretno nema svoje mehanizme-i to razumem). Ali me interesuje da li je realna vrednost, bar po pitanju kvaliteta, jedan Tissot duplo skuplji od od Zeppelina, koji imaju mehanizme identicnih cena, i da li u tom slucaju onda vredi ponajvise izabrati Zeppelin sa najskupljim automatik mehanizmom, ili je i to bacanje para, obzirom da ne govorimo o nekom mehanizmu vrednom vise stotina/hiljada evra, vec o relativno beznacajnim razlikama izmedju 30$-60$-120$?
    Moj ti je savet da izbegavaš kvarcni Tissot sa bilo kakvim komplikacijama. To ti kaže neko ko je propatio sa Tissot V8 i G10 smećem unutra. Pogotovo po punoj retail ceni.

    Ja bih svakako preporučio u ovom cenovnom rangu Le Locle - https://www.jomashop.com/tissot-watc...16-058-02.html

  7. #727
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Zeppelin imaš u Bomar-u. Možda može i da se dobije neki popust na ove cene samo moraš pitati

    Mislim da si otišao preširoko u razmišljanju . Uzmi ono što se tebi sviđa, ti ćeš ga nositi na ruci.

    https://bomar.rs/zeppelin-satovi

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (25.2.2020. u 13:37)

  8. #728
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Mislim da si otišao preširoko u razmišljanju . Uzmi ono što se tebi sviđa, ti ćeš ga nositi na ruci.
    suludo bi bilo da dam tolike pare na nesto sto mi se ne svidja. svakako sam napomenuo da se dvoumim/troumim, a sustina pitanja se ticala misljenja i iskustva u vezi sa jeftinim automatikom i komparacija automatik-kvarc u takvom cenovnom rangu


    Citat Oyster Prince kaže: Pregled poruke
    Moj ti je savet da izbegavaš kvarcni Tissot sa bilo kakvim komplikacijama. To ti kaže neko ko je propatio sa Tissot V8 i G10 smećem unutra. Pogotovo po punoj retail ceni.
    Ja bih svakako preporučio u ovom cenovnom rangu Le Locle - https://www.jomashop.com/tissot-watc...16-058-02.html
    hvala na savetu, bar jedan element nedoumice manje. a u kom smislu si se propatio? kvarljiv mehanizam?
    Le Locle na slikama deluje super, ali moram ga potraziti uzivo (trebalo bi da ga imaju u Bomaru, pa cu videti i koliko ga cene). Nikada se ne bih usudio da kupujem preko neta, sasvim drugacije jedan sat izgleda na slici i uzivo, a tek na ruci da ne pricam.
    eee likes this.

  9. #729
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Dobrodošao na forumu!

    Svi smo se bavili ovakvim pitanjima i dilemama na početku i potpuno razumem tvoj način razmišljanja.
    Kao prvo, ne postoji garancija, da će neki od navedenih mehanizama raditi duže od drugih i da njihova prodajna cena nema veze sa tim. Ima plastičnih kvarc mehanizama, koji izdržavaju i preko dve decenije normalnog rada bez ikakvih kvarova a isto tako jednaki mehanizam se može pokvariti i posle godinu dana rada. Slično je i sa mehaničkim mehanizmima.
    Osnovno pravilo, što se tiče ovog sklopa, koje te muči je stari časovničarski nepisan zakon: što manje komplikacija na mehanizmu, toliko će manje biti mogućih kvarova i toliko duže će sat raditi. Pojam komplikacije znači funkcije, koje mehaniam ima. Ali i ovo je više teorija nego praksa.
    Zašto je ETA G15 skuplja od Ronde 5020B? Zato što sadrži komplikaciju retrogardnog kalendara, koja je dosta retka u poređenju sa Rondinim kronografom sa Big Date. Sada, ETA G15.561 dolazi iz Fashionline i plastični je mehanizam i nije popravljiv nego se prilikom kvara menja, dok je Ronda iz Normtech linije metalni kalibar, koji se može popravljati, mada sa obzirom na nabavnu cenu sumnjam, da današanji časovničari (posebno kod ovlaštenih servisa) gube vreme sa popravljanjem, nego ga i oni jednostavno menjaju. U svakom slučaju iz horološkog pogleda, 5020B je bolji i velika je verovatnoća, da je pouzdaniji kalibar od ETA G15.
    Što se tiče Miyota Automatik mehanizama, koje si napomenuo 8255 i 9132. Oba su proverena mehanizma, robusnog i izdržljivog karaktera i tu ne treba očekivati neke veće probleme. Razlika u ceni dolazi iz razlike u kvalitetu odnosno boljoj izradi jednog naspram drugog.
    8255 dolazi iz standardne Miyota linije. Mehanizam ima frekvenciju od 3Hz (21.600 poluoscilaicja u jednom satu), sadrži 21 umetnih rubina, rezervu snage od 42 sata, nema hacking funkciju (sekundara se ne zaustavlja prilikom nameštanja vremena) a fabrička preciznost na dnevnoj bazi je -20 do + 40 sekundi. Komplikacija: mali sekundnik.
    9132 dolazi iz Miyotine Premium automatik linije, ima veću frekvenciju (4Hz, 28.800 b/H), što donosi veću preciznost na dnevnoj bazi -10 do +30 sekundi. Zbog toga ima više umetnih rubina (26), ima hacking funkciju a i ima više komplikacija (podbrojčank sa 24 časovnim prikazom vremena i indikator rezerve snage rada odnosno navijenosti mehanizma). Uopšte gledano 9132 je bolji mehanizam, zato je i skuplji a da će duže raditi od 8255 - tu nema jednoznačnog odgovora.
    Što se tiče servisiranja - oba mehanizma se ugrađuju u ogromno satova, njihova produkcija je preko 100.000 komada na godišnjem nivou i nema problema sa rezervnim delovima.
    Ali ovde dolazi pitanje isplativosti servisiranja - novi sat košta nešto više preko 300 €. U slučaju svakodnevne ili vrlo česte upotrebe, vreme servisiranja dolazi nakon 5 - 6 godina. Vrednost takvog sata nakon 5-6 godina se spušta pod granicu od 100 € a njegovo servisiranje je za nekih 30 % posto skuplje od njegove tadašnje vrednosti. Ogroman broj vlasnika se ne odlučuje na servisiranje, pa zato nose sat dok radi. A takvi mehanimi obično rade još puno godina i onda dolazi do one poznate fame, kako su japanci (posebno Seiko) izrdžljiviji od švajcarca i kako njihovi mehanizmi neuporedivo duže traju. A kada prilikom kupovine jednog prosečnog švajcaraca skoro rizikuješ razvod braka, normalno je, da želiš, da taj sat radi što duže i da ga preneseš na svoga naslednika ili da ga što bolje prodaš nakon određenog broja godina, pa ti njegovo servisiranje ulazi u podsvest i zato ti nije toliko žao nakon 5-6 godina sat odneti na redovito održavanje. Isto bi taj švajcarac radio kao i japanac bez servisiranja. (Video sam Mido, Certine, Fludo i druge mid range satove, koji su radili i preko 50 godina bez servisiranja, kao i mnoštvo seiko petica ili jednostavnih Citizena).

    Tako, da na kraju krajeva, sve se odnosi na lični odabir i uvek preporučujem, da uzmeš sat, koji ti se više sviđa. Ipak, govorimo o razredu od 300 € i tu se ne treba previše baviti, koliko će sat izdržati i kolika mu je vrednost mehanizma. Ne kažem, da je 300 € neznatna svota ali za taj novac ne možemo očekivati high end produkciju.
    Ja bih izbegavao ETA Fashionline i Trendline kvarc satove (oni mehanizmi, koji počinju sa G ili F) zato što su plastični i što ne podnosim, da dajem nekoliko stotiana eura za plastični mehanizam i uvek bi radije odabrao Rondu.
    Ono što mi više puta smeta kod Junkersa i Zeppelin kvarčnih satova je taj retro izgled, koji je jako privlačan i koji mi se sviđa a onda ga "začine sa kvarcom", koji nema nikakvu prirodnu povezanost sa izgledom sata. Retro look jednostavno podrazumeva mehaniku u sebi.
    I vratimo se na ono, možda najvažnije mada si napomenuo, da si to gradivo već sažvakao. Mehanika zaista ima dušu. Ako mi ne veruješ, stavi na ruku Zeppelin sa Miyotom 9132 i onda obrati pažnju na sekundnu kazaljku odnosno na njeno prelepo klizenja sa frekvencijom od 4Hz. Onda stavi na ruku Zeppelin sa Rondom 5020B i obrati pažnju na malu sekundnu kazaljku koja dosadno skače sekundu za sekundom. Ako ti se ovo drugo više svidi.....hmm. Ima vremena, naučićeš.
    Šalim se. Naravno, odaberi onoga, kojeg najbolje osetiš.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (25.2.2020. u 20:42)
    popovac 76, eee, Baron and 14 others like this.

  10. #730
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Vala ga napisa



    bokanegra, Haifisch23 and Waldi like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Cene breitling satova kod nas?
    By Wildboar in forum Breitling
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.8.2021., 18:39
  2. Cene ROLEX satova u Srbiji
    By sub in forum Rolex
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 10.5.2021., 22:29
  3. Muski Omega sat
    By Barbarez in forum Omega
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.12.2009., 5:42
  4. Perseo + poklon
    By milanbalog71 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 6.3.2009., 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •