Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 44
Like Tree1Likes

tema: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

  1. #11
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Svidjaju mi se elegantni sportski satovi. Dakle ne nesto previse napucano, da ima eleganciju a opet da nije sat koji se samo uz odjelo nosi.

    Evo ovako trenutno izgledaju preference :

    1. Tissot PRC200 http://www.watchshop.com/mens-tissot...32-p29834.html (225 funti)
    2. Citizen calibre 8700 http://www.watchshop.com/mens-citize...-03a-p492.html (194 funte)
    3. Rotary http://www.watchshop.com/mens-rotary...p99930223.html (245 funti)

    Mozete shvatiti odprilike kaka mi se vrsta sata svidja. Eh dakle sve oko 250 funti (gore il dole malo) moze doci u obzir.

  2. #12
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Pozrdrav Simurgh,

    prije 2-3 mjeseca sam kupio PRC200 Chrono sa koznom narukvicom i mogu ti reci da sam jako zadovoljan sa satom. Vjerovatno si sa karakteristikama upucen tako o tome nema potrebe da se pise, ali ono sto bi te zanimalo jeste da sat mnogo ljepse izgleda uzivo (barem meni), kavalitet izrade je jako dobar i za sada nemam problema sa njim. Jedino sto bih mogao da mu zamjerim je velicina, jer 40mm za moju ruku (visok sam preko 190cm) mi nekako djeluje nedovoljno ali i pored toga, sad je zaista lijep i smatram da sam napravio pravi izbor (odnos kavlitet/cijena).

    U svakom slucaju, ja ti preporucujem da prije nego sto se odlucis da ga kupis, ako si u mogucnosti, odes do prodavnice vidis ga i probas posto ostavlja dosta razlicit utisak uzivo a i ukusi su razliciti Ako te bilo sta interesuje u vezi sata, slobodno pitaj..

  3. #13
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Vlax, hvala ti na odgovoru

    Ja nisam bas toliko visok, eheh (negdje oko 184).

    Ono sto me interesuje je upravo sto se sada lomim i oko kozne narukvice. Da li si ti probavao mozda sa metalnom i kako ti se ona cini? Isto koja je boja podloge. Mene se nekako licno bijela najvise svidjela, jer daje osjecaj elegancije - mada su mi i u ostalim varijantama super.

  4. #14
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Simurgh,

    moj sat je sa crnom koznom narukvicom i crnom podlogom i ta kombinacija mi se najvise svidja, jer sam i ja zelio sportski sat koji moze da se nosi za skoro svaku priliku, a opet ne toliko ozbiljan i svecan. Ako vec nisi pogledao, vidi prezentaciju ovog sata na netu



    p.s. od sva tri sata koja su ti interesantna, bez dileme bih izabrao Tissot, mada, opet kazem, sve je stvar ukusa.

  5. #15
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Vlax, hvala.

    Dodao bih i ovu Certinu u izbor (cini mi se da je tu negdje cijenom), pa ako neko zna da me uputi jel ona ima kvalitetniji mehanizam (da li je ova Certina bolji sat). Iskreno meni ljepse izgleda Tissot, ali ovo su samo slike, vjerovatno je uzivo nesto drugacije.

    http://www.certina.com/Collection/Ge...2-65.aspx?pi=0

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Znači, Precista ti se ne sviđa? Šteta, a prilično kvalitetni satovi su u pitanju.
    Imaju isti mehanizam, ETA G10.211 koji pripada Fashionline seriji ETA kvarcnih proizvoda. Moje mišljenje je da Certina ima kvalitetnije kućište i da je sveukupno bolji sat, ali u ovom slučaju, obzirom na tvoje uslove mislim da je Tissot PRC 200 ono što ti tražiš. Umereniji izgled adekvatan i za casual i za dress prilike, solidan kvalitet i pouzdan sat.
    Narukvica jeste malo blještava, mora biti obzirom da je delimično polirana, ali bih ti ja i pored toga savetovao da ga kupiš sa čeličnom a ne kožnom narukvicom. Leti kada udare vrućine će naročito biti pogodna za nošenje, a možda ćeš poželeti i u nekim drugim prilikama da nosiš sat sa čeličnom narukvicom... Kožnu, pa čak i neku jeftinu, je lako dokupiti i staviti umesto čelične...

    Evo ti dve slike, da uporediš isti sat sa brojčanicima različite boje. Možda pomogne... Mada, jedno je gledati slike a videti sat uživo sasvim drugo...




    Slike pozajmljene sa WUS
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #17
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Dragon, legenda si

    Gledao sam Precista-u, ali mi je malko ipak preozbiljna za mene. (imam 23 godine, volim se elegantno obuci, ali ne nosim bas odjela )

    Sad mi ostaje dilema koji izmedju ova dva. Kad god ih gledam jedan mi izgleda ljepse. Hajde nek mi neko pomogne Mozda zato sto cesce nosim crno (djeper, maicu) da se ipak odlucim za bijelu varijantu

    Inace jedno strucnije pitanje. Koliko odprilike jedan ovakav sat moze trajati (to jeste sta im je neki prosjecni zivotni vijek). Naravno mislim kupovati jos satova ali me ipak to interesuje.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    A ok... jeste Precista malo neobičnija sa vintage izgledom, slažem se.

    Što se tiče samog sata i odabira između ove dve verzije, to je odluka koju ti treba da doneseš sam, jer ti tu niko ne može pomoći. Mogu ja da postavim i opciju glasanja, ali svako će imati svog favorita što ne mora nužno da znači da će se i tebi svideti model sa više glasova. Model sa belim brojčanikom je elegantniji i ako mene pitaš daleko privlačniji dok je model sa crnim brojčanikom primereniji tvojim godinama a opet, dovoljno je jednostavan i neupadljiv da može da prođe i za neke ozbiljnije prilike.
    Najbolje ti je da obiđeš radnju, dve i baciš pogled na oba modela i uzmeš onaj koji ti bude duže držao pažnju.

    Što se tiče ovog drugog dela, pa može da traje dok ga ne uništiš ili dok proizvođač ima obezbeđene delova za njega. U suštini, mehanizam u ovom satu se ne popravlja. Ako mu se nešto desi, sam mehanizam se menja. Baterija kao i svaka druga baterija ima svoj vek trajanja i nakon što odsluži svoje, menja se. Kućište ako ga ne budeš bacao iz aviona ili pod neki bager, nadživeće sve nas. I dan danas možeš da nađeš satove sa kvarcnim mehanizmima koji i nakon 20-30 godina i dalje rade. To nije retka pojava.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Citat Simurgh kaže: Pregled poruke
    Eh hvala ti na brzom i korisnom odgovoru.

    Iako sam siguran da toga ima dosta na ovom forumu, mozes li mi molim te samo ukratko objasniti sta prakticno znace rubini. Jel uticu na tacnost, pouzdanost ili sta ?

    Hvala
    Nema na čemu!
    Vidim da su ti ostali(Vladan,dragon,watchmag,...)
    dali sva moguća objašnjenja(tu su stručniji od mene)!
    I dalje moj glas ide za PRC 200,mada bih doooobro razmislio o Precisti sa ETA 251.262 mehanizmom
    (samo da je malo veća,kupio bih je bez dvoumljenja)!
    pooozzzz

  10. #20
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Sad mi je mnogo toga jasnije. Stvarno izvaredan forum.

    Naisao sam i na ovaj model :

    http://www.watchshop.com/mens-tissot...p99932151.html

    Pretpostavljam da je i u njemu ETA G10.211, pa se pitam zasto nesto skuplja cijena. Sta vi mislite o ovom modelu u odnosu na chronograph?

Slične teme

  1. CITIZEN ATTESA Limited Edition
    By Vladan Stevanovic in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 7.2.2010., 10:37
  2. Marcello C. SCALA Limited Edition - ETA 2824-2
    By Marcello C. in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.2.2010., 11:52
  3. Nivada-limited edition
    By jaksha in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009., 1:02
  4. Cerruti hitman limited edition
    By sector445 in forum Modni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 3.12.2009., 18:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •