Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 44
Like Tree1Likes

tema: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

  1. #1
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Najprije pozdrav svima i sve pohvale za web. Odlican je i mnogo koristan!

    Imam dilemu izmedju ova dva sata pa bih volio da me neko posavjetuje. Koji je kvalitetniji - ukoliko ima razlike i koji b vi odabrali i zasto. Razlika u cijeni nije velika. Hvala.

    http://www.watchshop.com/mens-tissot...32-p29834.html

    ili

    http://www.shoptissot.com/mm5/mercha...ode=mens_sport

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Pa koliko vidim na Tissot-ovom sajtu,cijena je ista za obadva sata,mehanizam je isti-eta quartz chronograph iz fashionline serije sa 4 rubina
    (mislim da im je to najlošija ponuda za eta quartz chrono i najjeftinija,
    jer chrono mehanizmi iz viših serija imaju 23 rubina za normflatline i 27 rubina za flatline i termoline seriju-što je i više
    nego dovoljno za automatic,a komoli za qurtz).
    PRC 100 jeste ekskluzivniji,ali je zato manji-ostalo je isto!
    Ja bih uzeo PRC 200, čisto zbog veličine(mada je razlika u milimetru),a i djeluje ozbiljnije!
    pozdrav

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Zaboravih da napomenem da je PRC 200 vodootporan do 200m,a PRC 100 samo do 100m!
    Znači,još jedan razlog više za PRC 200 !

  4. #4
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Eh hvala ti na brzom i korisnom odgovoru.

    Iako sam siguran da toga ima dosta na ovom forumu, mozes li mi molim te samo ukratko objasniti sta prakticno znace rubini. Jel uticu na tacnost, pouzdanost ili sta ?

    Hvala

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Evo ga objasnjenje sa stranice Terminologija:

    Rubini : odnosno sintetički safir predstavlja veštačko drago kamenje koje se koristi u izradi satova, isključivo u ležajevima rotirajućih elemenata kako bi se habanje istih svelo na minimum. Broj ugrađenih rubina ne utiče direktno na vrednost sata. Optimalan broj rubina u mehanizmu najčešće je oko 18 dok se veći broj preostalih uglavnom koristi za ukrašavanje mehanizma.
    Generalno utiču na pouzdanost i trajnost sata.

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Hvala na odgovoru. Da li je 4 rubina onda malo za sat iz ovog ranga? Moj budjet je oko 180-200 eura. Da li ima jos neki interesantan kandidat?

    Ima li neko iskustvo sa PRC200?

    Imao sam jos dva na pameti. Kako vam se ovi cine u odnosu na Tissot:

    1. http://www.watchshop.com/mens-rotary...p99930223.html

    2. http://www.watchshop.com/mens-citize...-03a-p492.html

    Nisam neki ekspert u pogledu satova, pa moze i neki generalni savjet sta se treba traziti od sata osim izgleda naravno
    Poslednja ispravka: Simurgh (6.3.2010. u 10:16)

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    Mali broj rubina je uobičajena pojava kod satova sa kvarcnim hronograf mehanizmom koji pripadaju ovoj cenovnoj klasi. Ukoliko dođe do otkaza mehanizma, isti se ne servisiraju već se menjaju sa novim.

    Tissot PRC 200 je kupilo nekoliko članova na forumu, nadam se da će se neko javiti i preneti utiske. Jedan od najprodavanijih Tissot chrono modela, solidnog kvaliteta i izrade, korektan sat.

    Ti si iz UK?
    Možda ti bude interesantna Precista PRS-17c, ETA 251.262 kvarcni hronograf mehanizam sa 27 rubina, kvalitetno kućište sata koje je izradila nemačka firma Fricker, 37mm u prečniku bez krune, sa krunom ~43mm, cena ~ 200€!



    Ili sat istog proizvođača, ali sa mehaničkim hronograf mehanizmom na ručno navijanje. Precista PRS-5! Seagull st-19 mehanizam, opet fricker kućište, 2 godišnja garancija, vintage izgled sata i akrilno staklo. Prečnik 37mm, sa krunom ~41mm a cena je oko 240€.



    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!



    Od tvoja dva nova ponuđena moj glas ide Citizen Calibre 8700 Eco-Drive!

    Da li je malo četiri rubina, pa sada jeste ali opet ih ima! Isti mehanizam sa istim rubinima u sebi imaš i u Swatch satovima, a znatno su jeftiniji ali Tissot je naravno bolji, skuplji brend!

    Pogledaj Ruske satove, pristupačni, dobri, dosta rubina u sebi ako ti prferira kupovinu sata?

    Pozdrav!

  9. #9
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    u quartz satovima rubini ne igraju značajnu ulogu jer se kod njih ne pojavljuje veliko opterećenje na ležajeve kao kod mehaničkih pa se može čak može reći da osovine plutaju u ulju ležajeva dok je kod mehaničkih satova osovina kostantno priljublena i pritišće ležaj.
    Savjet pri kupnji qvartz sata je više obratiti pažnju na kvalitetu izrade kučista a kod mehaničkih najprije mehanizam pa onda ostalo
    VLADAN P likes this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #10
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PRC200 Chronograph ili PRC100 Michael Owen Limited Edition. Pomoc!

    E hvala svima na odgovorima. Super ste stvarno!

    Ja sam u Londonu, tako da imam nesto siri izbor vezan za satove. Max budjet mi je pa hajmo reci oko 250 funti.
    Gledao sam ovaj Tissot jer mi se svidja izgledom. Malo nisam siguran kako to uzivo izgleda, jel ona narukvica previse bljestava?

    Ima li neka konkretna prednost ili mana Citizena u odnosu na ovaj Tissot? Ako ima neko od vlasnika pomenute dvojke bilo bi super

    Isto posto sam relativno tek krenuo u potragu za satom svaki komentar ili preporuka cemi super doci.

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. CITIZEN ATTESA Limited Edition
    By Vladan Stevanovic in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 7.2.2010., 10:37
  2. Marcello C. SCALA Limited Edition - ETA 2824-2
    By Marcello C. in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.2.2010., 11:52
  3. Nivada-limited edition
    By jaksha in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009., 1:02
  4. Cerruti hitman limited edition
    By sector445 in forum Modni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 3.12.2009., 18:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •