Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 52
Like Tree37Likes

tema: Pomoc pri izboru sata

  1. #41
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Breitling SOH je sat koji sam video u Absolutu kad sam gledao i obican SO. Odmah sam znao da bi to bilo to, cak sam se i raspitivao kod kolega forumasa koji ga imaju. Nisam ga namerno spominjao ovde jer sam znao da bi dobio preporuku ali nazalost ovaj sat za mene ima 2 mane:
    1.Cena - prelazi dosta budzet kao i speedy
    2.Cinjenica da mi se ne svidja mesh (vrhunske je izrade, ali mi ne stoji na ruci) bi podrazumevala da uzmem 2 narukvice (gumu kao casual i kozu za dress varijantu) sto opet povecava cenu.

    Baume & Mercier Classima kao dress watch je odlican...inace ne znam kad bih mogao da ga nosim pa me to ogranicava. LLD je sat sa razlicitim utiscima i zato imam osecaj da moram licno da ga vidim

    Ne patim za brendom, ali bih voleo da prvi neki moj kvalitetniji automatik bude svajcarac ...Inace nemam nista protiv Stowe, Seika i slicnih firmi...ali sad prvi sat bi hteo da bude svajcarac...makar Longines .

  2. #42
    Član
    Član od
    22.9.2012.
    Poruke
    221
    Lajkovi
    1138
    Reputacioni uticaj
    42

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Imas Victorinox ako hoces svajcarca..ljudi imaju svoji fabriku metala a stavljaju iste te mehanizme koje koriste mnogo skuplji satovi.Fortis je odlican brend takodje ti se uklapa.Stowa, Junghans, Sinn..pa oni imaju vrh dizajn.Za tehnicke karakteristike Sinn satova malo prelistaj.
    Meni je Longines nekako dizajnom u zaostatku, jeste to klasika .Imao sam i ja te ideje kako za najmanje moguce para da nosim na ruci nesto sto svi znaju i zamalo da kupim Conquest na nekom popustu pa me ta faza prosla.Gledaj dobre satove ovde na forumu jos bar 6 meseci i proci ce i tebe....

    Gresis sa SOH i narukvicu, brat mi ima taj sat i pozajmljivao sam a na duzi rok (cak sam dao ovde opis poduzi sata) narukvica lezi u svakoj prilici nije mi jasno kako ti ne lezi ja imam zgob 16cm i sve je to ok, gledao sam kako stoji i na 18..nema trika da tebe ne lezi....A sto se cene tice kada se kupuje redovno u radnji onda jeste ta cena....ali nisam nesto cuo da se kupuje tek tako..

  3. #43
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Naravno da pricam o ceni sa popustom . Nisam sigurno mislio na retail cenu kod nasih AD-a . Kao sto rekoh, ne zurim nesto posebno, sam proces mi je zanimljiv...cinilo mi se da kod Longinesa dobijem najvise "bang for buck"" (kvalitet, istorija, cena, prepoznatljiovost - a i imam jedan vintage pa nije lose za kolekciju). A oko toga sta svi znaju...to me ne interesuje, a i retko ko u Srbiji gleda u satove, sem nekolicine ljudi kojoima je to pasija i hobi. Ostali samo cekiraju da li je Rolex ili nije .

    SOH sa mrezastom narukvicom je ok, ali je guma ili koza sa deployment kopcom . Samo u kopcu sam gledao neko vreme .

  4. #44
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    hehe juzni nemci su smislili i glagol od brenda Rolex, kazu rolexen- razmetati se bogatstvom, to je vise kolokvijalni izraz

    i ovaj aktuelni dalaj lama ga nosi

    prowler, ma promenices misljenje za tih nekoliko meseci dok se proces ne okonca, ko zna koji ces sat na kraju uzeti, ja to dobro znam, zato sam ti preporucio skoro sve sto valja do 2k evra
    prowler13 likes this.

  5. #45
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Samo da se javim ...potraga i dalje traje. Nazalost, dok sam gledao i birao, budzet mi se delimicno okrnjio zbog nekih nepredvidjenih okolnosti. A i zarazili ste me hvaljenjem Tudor-a i Breitling SOH-a ...tako da brza kupovina ispada iz plana. Jedan sam video i bez obzira sto bih morao da sacekam neko vreme na njega sat me jednostavno odusevio. Cini mi se da bi se isto moglo desiti i sa nekim Tudor-om....zato se nisam odlucio da potegnem za nekim Longines-om....lepi su, kvalitetni...ali nije srce zaigralo ko za heritage-om 42. A sto vise citam o Tudor-ima...vise mi se svidjaju. Stvarno deluju kao best buy...a i dovoljno su nepoznati sirokim masama, sto mi u principu odgovara. Kad budem imao opet vremena otici cu do showrooma u Bg-u da pogledam neki Black Bay ili Pelagos....

  6. #46
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Dobrodošao u klub! Ja prvenstveno gledam SOH 42, ali i Tudor Black Bay Blue možda uleti.

    Koliko je SOH 42 u Absolut time-u? Za njega sam samo gledao u Nemačkoj...

  7. #47
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Ne znam da li smem da postavim bas tacnu cenu od nekog AD na forumu, ali cena u Absolutu je ako se dobro secam slicna preporucenoj na Breitlingovom sajtu. To lako proveris, odes na model, pa made to mesure, pa onda imas availability and price - tu odaberes Belgrade i Absolut....pa ti tu izadje . To je cena bez popusta bila....za gotovinu bi verovatno nesto malo spustili. Imas negde na prethodnim stranama cene u Nemackoj...sa popustom koliko bi iznosile. Svakako povoljnije nego ovde....

  8. #48
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Ne moras, sve onda znam!

    Hvala na info!

  9. #49
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Vidim ja, napravicemo neku organizaciju za grupnu kupovinu...pa da dobijemo bolji popust. Odmah minumum 10 SOH-a 42 da AD nabavi ....svi zainteresovani mogu ovde da se prijave

  10. #50
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Može, ako će nam dati 35% popusta na ovu njihovu cenu! Mada bi nam pre dali Nemci kod kojih je ionako već mnogo jeftinije.

    Mada vidim da kažeš bolji popust... Da li su ti već nudili popust u Absolut-u?

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •