Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 52
Like Tree37Likes

tema: Pomoc pri izboru sata

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Pomoc pri izboru sata

    Kako bih obelezio znacajan (okrugao ) rodjendan planiram da sebe pocastim novim casovnikom. Budzet okviran imam, znam i gde bih ga uzeo. Polovni me ne interesuju, samo novi u nekom AD-u. Automatik ili manual je ok, quartz nikako. Imam vec u kelekciji 2 sportska chronometar quartza kao i vintage Longines iz 60ih, koji cu u nekom momentu restaurirati.

    Izbor je otprilike sledeci:
    1. Conquest - Longines - L2.743.4.56.6
    2. HydroConquest - Longines - L3.696.4.53.6
    3. Heritage Collection - Longines - The Longines Legend Diver Watch
    4. Speedmaster 3570 - klasicni man on the moon, nazalost, za ovaj bi morao da dosta probijem budzet, a nisam siguran da mi je to sad bas potrebno


    Prva tri su mi sigurno u cenovnom rangu, dok cetvrti znacajno izlazi iz okvira, tako da mozda i ne razmisljam o njemu . Mozda bih uzeo i nekog Omeginog Seamastera (300 m npr...), ali ne znam koji bi bili blizi Longinesima po ceni? Chrono je +, ali nije obavezno, kao i transparent caseback. LLD mi ok i sa stanovista istorije, kvaliteta, dizajn je ok, ali nema nigde da se proba i vidi uzivo, pa me to koci. Nisam video ni u nekim vecim evropskim gradovima u Longines AD da imaju. Tako da bih njega morao da narucim na slepo...Koji je po vama najbolji all around sat? Ili dajte neki vas predlog...Mozda neki Baume et Mercier ili Mont Blanc mogu u tom rangu da se nadju? Ili neki od ovih da uzmem?
    Hvala unapred na pomoci...
    krstin likes this.

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    27.10.2013.
    Lokacija
    Novi Sad, Serbia
    Poruke
    32
    Lajkovi
    103
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Ja ti predlazem Seamaster-a ( 2900EUR )



    Ako bas zelis Longines-a onda Conquest
    MMario likes this.

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Odlican, ali nazalost izbija iz budzeta...to je skoro 3000...meni je budzet cca 2000. Ovi Longines su cca toliko. Kada bi se toliko rastegnuo, bilo bi to ipak za 3570.50 speedy-ja.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Da i ja bih radije ako vec gledas Longines da bude Conquest. Ja ne bih isao na Bomasje nesto mi nisu za uporediti sa ostalim navedenim uopste.
    Od svih koje si naveo ja bih najprije uzeo Omegu Moon, i ja ciljam na taj sat u nekoj skorijoj buducnosti. Ako hoces transparentni poklopac na njoj onda bi morao uzeti verziju sa safirnim staklom koja je jos skuplja 3753.50. tako da ti to ne ide u prilog.
    Mozes da pogledas i Tag CV2A10.BA0796 TAG Heuer Carrera Day Date Mens Watch
    Zatim mozda neki model Breitlinga ako nije obavezan chrono onda ovaj A1733010/BA05 Breitling Aeromarine Avenger Seawolf Black Dial Mens Watch.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    3753.50 nema tacnu frazu na backcase-u ispisanu. Vidim da mnogi poznavaoci zbog toga umanjuju njegovu vrednost. Pre bih uzeo 3750.50 sa plexijem + dokupio Omegin safir backcase za 150 eur ili jos bolje kad bio se jos proizvodio 3752.50 koji ima napred plexi, nazad safir i tacnu frazu ispisanu . Nazalost, sad svakako nisam siguran da bih se toliko ispruzio. Imam neke druge planove ove godine pa ne bih da trosim vise nego sto moram. Dakle, budzet cca 2000 Eur.
    Tag Heuer Carrera je super sat, ali me jednostavno Tag kao brend odbija. Kad bi to prevazisao, mozda bih ga kupio. Breitling, ne znam, ne svidja mi se izgled manje vise cele kolekcije dok o kvalitetu nemam lose misljenje.
    Bomasje?
    Nekako mi Concuest najmanje karaktera ima od svih, zato me valjda i cudi da je to prvi izbor vecine...zasad . Neko objasnjenje?

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    A sta mislis o Braji SuperOcean 42,cena nepunih 2500 eur.

    20120409_132213.jpg 20120409_131428.jpg Superocean_002.jpg

  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    slazem se sa svime prowler

    mislim da mozes uzeti omegu sa pleksijem za 2000 i ja mislim da je pleksi ok, nemam nista protiv njega

    i ja mislim da conquest ima najmanje karaktera, imas ostale heritage Longines satove, sjajne pilote skoro predstavljene

    imas sjajni Sinn za taj novac, dobro drze cenu

    i ako je cca 2000, sjajne Tudor modele, mislim da ce krenuti da im raste prep maloprodajna cena jer ce ga rolex grupacija malo vise afirmisati, ulaze se ozbiljan novac u promociju i marketing, tako mi rekose u jednom butiku satova barem
    MMario likes this.

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    27.10.2013.
    Lokacija
    Novi Sad, Serbia
    Poruke
    32
    Lajkovi
    103
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Sinn EZM-13


  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Nova omega 3570 za 2000 Eur? Gde?! Tesko...sa spustanjem cene, dogovorima i ostalim mozda moze nesto malo ispod 3000...Ako znas gde ima,molim te pusti mi na pp
    Tudor, Tag i Hamilton...bih zaobisao. Odlicni satovi, ali kao i kod Tag-a brend mi se jednostavno ne svidja. Sinn bih uzeo neki diver, ali kao drugi sat...ne sada.
    Legend diver vidim nikom nije seo, a cesto ga hvale na stranim forumima. Concuest i Hydroconcuest su mi ok, video sam neke nove Longinessatove, ali pogledacu jos.
    Taj Breitling mozda i nije los, ali bih ga uzeo sa ss narukvicom. Onda moze da sluzi i kao dress watch. Ima li negde u BG-u da se vidi?

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Meni je recimo Longines LLD njihov omiljeni i najlepsi model.
    Kod njega mi je jedina "mana" ako tako mogu da nazovem to sto nema celicnu narukvicu, ali i pored toga mi je broj 1 kad je Longines u pitanju.

    Trebalo bi Absolut time da drzi Breitling.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •