Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Iskreno Vladane, ni ja ne preferiram quartz, a pogotovo kada se daje toliki novac na sat! Kao što rekoh, iako ne sumnjam u kvalitet istog obzirom na proizvođaće, ipak je automatic daleko bolja opcija, a razloge si između ostalog i sam naveo.
    Nažalost, jako je teško pronaći odgovarajuću kombinaciju automatskih satova a da pritom budu i barem slični po izgledu. Obzirom da si upućeniji u kretanje cena na tržištu nadam se da ćeš uspeti da pronađeš kombinaciju koja će se kako po mehanizmu i izgledu tako i po budžetu uklopiti.

    Rekao bih DeVille Prestige obzirom da postoji i odgovarajući ženski model, ali ono što je napolju 2000$ kod nas je obično 2000e.

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Novi član Avatar korisnika Petar
    Član od
    28.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    dragon wrote:
    Iskreno Vladane, ni ja ne preferiram quartz, a pogotovo kada se daje toliki novac na sat! Kao što rekoh, iako ne sumnjam u kvalitet istog obzirom na proizvođaće, ipak je automatic daleko bolja opcija, a razloge si između ostalog i sam naveo.
    Nažalost, jako je teško pronaći odgovarajuću kombinaciju automatskih satova a da pritom budu i barem slični po izgledu. Obzirom da si upućeniji u kretanje cena na tržištu nadam se da ćeš uspeti da pronađeš kombinaciju koja će se kako po mehanizmu i izgledu tako i po budžetu uklopiti.

    Rekao bih DeVille Prestige obzirom da postoji i odgovarajući ženski model, ali ono što je napolju 2000$ kod nas je obično 2000e.

    pozdrav

    Jako cenim trud koji bilo ko ulaze pomazuci mi savetima. Neki od predloga mi se licno vise dopadaju a neki manje, ali poenta je odabrati najadekvatniji model(e) za takvu priliku a ne povesti se licnim afinitetima. Ne kupujem na zalost za sebe

    Dragon-ovi predlozi mi se dopadaju, narocito ovaj poslednji (Omega DeVille). Ali mislim da takav poklon, pogotovu zato sto je poklon za 'dok ih smrt ne rastavi' treba duuugo, ako ne vecno da traje.

    Iz tih razloga, Vladanovi R.Weil i ova Omega mi se cine najadekvatnijim za ovu riliku. Za izbor mehanizma se oslanjam na vase znanje i preporuke. Znaci automatic.

    Jos jednom, veoma cenim sve savete i vreme koje ste ulozili tragajuci.
    Hvala svima!
    Petar

  3. #13
    Novi član Avatar korisnika Petar
    Član od
    28.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Evo me ponovo.

    Zgoda, povodom koje sam postavio ovu temu, se "priblizava". Imam jos samo dva meseca a budzet koji sam zacrtao (2000) se nekim cudom prepolovio. Tako da dosadasnji, izvanredni, predlozi na zalos padaju u vodu.

    Molim Vas, vece poznavaoce, da kucnete koju rec ako vam nesto padne na pamet.

    Ja nastavljam da trazim...

  4. #14
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Citat Petar kaže: Pregled poruke
    Imam jos samo dva meseca a budzet koji sam zacrtao (2000) se nekim cudom prepolovio. Tako da dosadasnji, izvanredni, predlozi na zalos padaju u vodu.
    Uff, prokleta kriza, sve nas pogađa, ja već 6 meseci nisam kupio nov sat

    Tvoj budžet nažalost sugeriše da bismo trebali da idemo na kvarcnu varijantu, što naravno nije ništa toliko loše.
    U skladu sa tim trebalo bi razmisliti o sledećim brendovima: Tissot, Certina, Hamilton, Citizen...

    Za početak predlažem Certina modele:

    Certina DS Podium Lady



    http://www.certina.com/Collection/La...7-00.aspx?pi=0


    Certina DS Podium Big Size



    http://www.certina.com/Collection/Ge...7-00.aspx?pi=0

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #15
    Novi član Avatar korisnika Petar
    Član od
    28.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Ove Certine mi se jako dopadaju. Potpuno sam izgubio iz vida "sportske" satove. Hvala Vladane!

    Ali nisam ni ja bio lenj. Malo sam cackao po *discount watch store*. Nasao sam neke automatike po meni prihvatljivim cenama. Problem je samo sto nisam jos ni jedan uspeo da uparim. Konkretno mislim na neke Bulova i Invicta satove.

    evo jednog kao primer:
    http://www.discountwatchstore.com/st..._41051186.html

    Vladane, kakvo je tvoje misljenje o ovim proizvodjacima?

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Hmmm... obzirom na prepolovljen budžet, izbor je znatno sužen i biće malo teže naći satove koji mogu da se upare, ali nije sve izgubljeno! Nećemo se tako lako predati.

    Recimo, Victorinox Ambasador - ženski i Victorinox Ambasador - muški sa ukupnom cenom od 1000$ + carina i porez, mislim da će ti se sasvim lepo uklopiti u budžet. Izgledom podsećaju na Raymond Weil satove sa početka teme koje je Vladan predložio, a pritom satovi su swiss made, imaju automatski mehanizam (za ženski sam pronašao podatak da je u pitanju ETA 2892A2, pa predpostavljam da je i kod muškog u pitanju mehanizam iz ETA familije), safirno staklo, čelična narukvica!

    Zatim, možda Stowa (ne znam zašto sam toliko zapeo za te satove ), sa svojom Antea linijom, iako su u pitanju muški satovi (možda čak i unisex), izuzetno su elegantni i mislim da ti se sestra ne bi ni malo protivila da poseduje jedan! Pa tako, recimo upariš Antea 365 ili Antea Kleine Sekunde (kao ženski satovi obzirom da imaju manji prečnik) i Antea 390 kao muški sat! Cenovno ti malo prelazi budžet ili je na granici u zavisnosti od "ženskog" modela, a na to bi još trebao uračunati i troškove carine i pdv-a! Dodatna nevolja je što je predviđeni rok za te satove kraj maja, što ti je verovatno knap sa vremenom! Antea Creme i Antea Black, iako jeftiniji a podjednako lepi imaju rok isporuke tek krajem oktobra, pa sam ih zato izbacio iz igre, mada bi bili idealni!

    Što se invicta satova tiče, na jednom drugom forumu sam čitao da se mnogo ljudi žali na pouzdanost i kvalitet tih satova, pa ti ih ne bi preporučio! Ja lično ne posedujem satove te marke, ali zato Vladan ima (ili je imao) jedan, pa bi njegov komentar po tom pitanju bio adekvatniji!

    Za sada toliko! Potrudiću se da još doprinesem temi, koliko je to moguće!

    pozdrav!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #17
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Tissot Le Locle Watch Series

    Mislim da bi ova muško-ženska kombinacija iz Le Locle serije bila prekrasan poklon. Automatici, safirno staklo.
    Čak bi se cijenovno uklopio i chronograph model. Istina, sa pdv-om i carinom malo bi premašio iznos od 1000€, ali da je uber poklon, je...

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Thumbs up Re: Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Citat stipa kaže: Pregled poruke
    Tissot Le Locle Watch Series

    Mislim da bi ova muško-ženska kombinacija iz Le Locle serije bila prekrasan poklon. Automatici, safirno staklo.
    Čak bi se cijenovno uklopio i chronograph model. Istina, sa pdv-om i carinom malo bi premašio iznos od 1000€, ali da je uber poklon, je...
    E da... zaboravio sam tu varijantu, a mislim i da je dobro rešenje obzirom da mogu da se nabave kod nas po prihvatljivim cenama!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Predlozi za kupovinu sata do 1000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 235
    Poslednja poruka: 27.6.2023., 8:15
  2. Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 538
    Poslednja poruka: 29.9.2021., 18:28
  3. Predlozi za kupovinu sata do 2000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 5.10.2019., 9:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •