Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 72
Like Tree57Likes

tema: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

  1. #11
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Nema na čemu, a za formusko druženje ne brini. U tom smislu, očekmujemo fotografiju sata kada ga budeš kupio

    Moram priznati da nisam kupovao od watch.rs i nadam se da će se naći neko od forumaša ko ima iskustva sa njima, ali ako firma ima radnje i servis, onda verujem da je OK. S druge strane, možeš da pitaš i Vitanova da li daje popust i da navedeš gde si ga video. Ukoliko još Vitanov i prihvata njihovu garanciju, onda ti je svejedno gde si kupio sat.
    Za sliku cemo lako. Nadam se za oko 7 dana (cim stigne plata)

    Dobra ideja da se pita Vitanov za popust. Gledao sam i na ovom sajtu, i video da se cene razlikuju. Pise za neke modele da su kod Vitanova jeftiniji, a kod Vitanova na sajtu stoji druga skuplja cena. E sada, to je verovatno do azurnosti sajta.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Jedan stariji clan moje porodice., zaljubljenik u satove, je nekada davno pre masovnije pojave kvarcnih (ili dok je on shvatio sta je sta) imao jedan jako kvalitetan sat marke Omega koji je bio automatski. Igrom nesrecnih okolnosti, prosecan majstor je bio ukljucen u servis i sat se nakon servisa jako cudno ponasao, i na kraju ga je ovaj prodao za neki 'smesan novac' kako je rekao, dok mu je taj majstor (inace stari 'drug' koga je video tada i nikad vise) usadio u glavu pricu da je glavni krivac 'los mehanizam' koji se zna ponekad 'zadesiti' coveku.

    I kada sam bio mladji i krenuo u istrzivanje satova uvek mi je govorio, 'pazi na mehanizam, gledaj kakav je mehanizam, pitaj nekoga ako ne znas' odatle meni frka oko mehanizma

    Naravno da je mehanizam bitan, tu nema sporenja. Ja volim i da je cifer lijep, da ne izgleda jednostavno, također narukvica da je nježna da ne cupa itd. Meni mora da se svidi kompletan sat. Ne bih uzeo sat samo zbog dobrog mehanizma.
    Veliki pozdrav.
    Waldi likes this.

  3. #13
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Naravno da je mehanizam bitan, tu nema sporenja. Ja volim i da je cifer lijep, da ne izgleda jednostavno, također narukvica da je nježna da ne cupa itd. Meni mora da se svidi kompletan sat. Ne bih uzeo sat samo zbog dobrog mehanizma.
    Veliki pozdrav.
    Pozdrav takodje! Apsolutno se slazem. Sve to sto mogu videti spolja i doneti sud sam, ne predstavlja mi problem. Znam sta volim a sta ne. Ali na primer, Armani satovi, iako mi se dizajn dopada, ne bih nikada dao toliko novca, ako znam da mogu da biram Seiko, Citizen, pa cak i Tissot za te novce. (zbog mehanizma, u koji kod ovih proizvodjaca imam vise poverenja)

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    [QUOTE=Waldi;248551]Pozdrav takodje! Apsolutno se slazem. Sve to sto mogu videti spolja i doneti sud sam, ne predstavlja mi problem. Znam sta volim a sta ne. Ali na primer, Armani satovi, iako mi se dizajn dopada, ne bih nikada dao toliko novca, ako znam da mogu da biram Seiko, Citizen, pa cak i Tissot za te novce. (zbog mehanizma, u koji kod ovih proizvodjaca imam vise poverenja) [/QUOT


    Kupiti sat koji se zove Armani hmm, mislim da bi se teško odlučio i kad bi bio dobar mehanizam u tom satu. Kao kad bi kupio televizor sa Mercedes znakom. Nekako ne ide. Tako da se tu slažemo 100 posto.
    Waldi likes this.

  5. #15
    Mlađi član
    Član od
    27.11.2018.
    Poruke
    79
    Lajkovi
    329
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    nasao sam na jednom sajtu watch.rs da imaju neke popuste pa su isti modeli povoljniji nekih 15%. Da li je ok kupiti i kod njih? (na sajtu pise da navodno i oni imaju servis)
    Ja sam uzimao od njih sat, prvo posalju sat i fakturu pa posle par dana stigne ti i fiskalni racun. Mislim da svi uzimaju od Vitanova.
    Waldi likes this.

  6. #16
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3596
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Jedan stariji clan moje porodice., zaljubljenik u satove, je nekada davno pre masovnije pojave kvarcnih (ili dok je on shvatio sta je sta) imao jedan jako kvalitetan sat marke Omega koji je bio automatski. Igrom nesrecnih okolnosti, prosecan majstor je bio ukljucen u servis i sat se nakon servisa jako cudno ponasao, i na kraju ga je ovaj prodao za neki 'smesan novac' kako je rekao, dok mu je taj majstor (inace stari 'drug' koga je video tada i nikad vise) usadio u glavu pricu da je glavni krivac 'los mehanizam' koji se zna ponekad 'zadesiti' coveku.

    I kada sam bio mladji i krenuo u istrzivanje satova uvek mi je govorio, 'pazi na mehanizam, gledaj kakav je mehanizam, pitaj nekoga ako ne znas' odatle meni frka oko mehanizma

    Prvo dobro dosao i nadam se da cemo se dugo druziti ovde Naravno da je mehanizam sata bitan za sat. Ta tvrdnja je samo imala dodatnu tezinu u proslosti zbog toga sto satovi nisu bili pristupacni kao danas i gledalo se da se uzme sto kvalitetniji sat da bi vlasnika sluzio sto duze. Medjutim i danas je po meni mehanizam najbitnija stavka. Generalno, usudio bi se reci, svajcarci su neprikosnoveni - posle ostali neka se poredaju kako hoce. Elem, kao sto su i druge kolege pomenule, za budzet kojim raspolazes - Seiko je nekako najlogicniji izbor. Srecna kupovina i ocekujemo slike

  7. #17
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Vladimir Pejakovic kaže: Pregled poruke
    Prvo dobro dosao i nadam se da cemo se dugo druziti ovde Naravno da je mehanizam sata bitan za sat. Ta tvrdnja je samo imala dodatnu tezinu u proslosti zbog toga sto satovi nisu bili pristupacni kao danas i gledalo se da se uzme sto kvalitetniji sat da bi vlasnika sluzio sto duze. Medjutim i danas je po meni mehanizam najbitnija stavka. Generalno, usudio bi se reci, svajcarci su neprikosnoveni - posle ostali neka se poredaju kako hoce. Elem, kao sto su i druge kolege pomenule, za budzet kojim raspolazes - Seiko je nekako najlogicniji izbor. Srecna kupovina i ocekujemo slike
    Nekako je Seiko od svih od odskocio po pitanju izbora, a koliko vidim i kvaliteta za te novce. Kao bivsi 'japanski' stipendista tokom studija, morao bih se toj drzavi oduziti izborom njihovog brenda Da ne objasnjavam dalje detalje, iskreno se nadam da cu u narednih nekoliko dana doneti odlukui kupiti sat koji mi se ucini najbolji. Naravno, automatik dolazi u obzir. Samo mi reci, s obzirom na to da sam novi ovde, gde se kace te slike novih satova?

    PS: Odusevljen sam kulturom clanova foruma i nacinom ophodjenja. Ovo je zaista drustvo za pozeleti. Veliki pozdrav!

  8. #18
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Sasa357 kaže: Pregled poruke
    Ja sam uzimao od njih sat, prvo posalju sat i fakturu pa posle par dana stigne ti i fiskalni racun. Mislim da svi uzimaju od Vitanova.
    Izgleda da je radnica kod Vitanova bila u pravu kada me je ubedjvala recima 'mi smo jedini,jedini,jedini,jedini' '

  9. #19
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom

    Ne znam da li ce neko videti ovu poruku ali hajde da probam

    Kakvo je vase misljenje o Citizen Promaster Marine satovima? Ima jedan prakticno isti model, samo je jedan automatik a drugi je eco drive. Da li je to staklo (koje nije safirno vec mineralno) losije od nekog stakla koje se nalazi na Seiku 5, i da li je Citizenov automatik mehanizam na ovom modelu u kakvoj prednosti u odnosu na Seiko 5 modele, s obzirom da je cena visa? Prvenstveno mislim na preciznost tu...

    Znam da necu pogresiti ako uzmem i eco drive na kraju, ali cisto me zanima odnos Seiko - Citizen kod tog cenovnog ranga.

    I da, posto sam zaboravio da napomenem, podigao sam cenovni rang sa 20.000 na do 35.000 sto se sata tice. Ima i ovaj jako interesantan Zeppelin https://www.youtube.com/watch?v=4NyeLMPvKLk sa nekim Citizen mehanizmom? Vredi li ovo uzimati u obzir?

    U najgorem slucaju, spascu na neki Cizizen kvarcni...
    Poslednja ispravka: VLADAN P (7.9.2019. u 14:12)

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Waldi likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •