Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 72
Like Tree57Likes

tema: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

  1. #1
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Pozdrav svima! Drago mi je da ovakav sajt postoji na nasem jeziku i da je veoma aktivan.

    Kao korisnik kvarcnih satova, nisam bio previse upucen u automatske, pa sam resen da malo istrazim i ovaj svet.

    Potreban mi je savet oko kupovine prvog budget automatika. (Iskljucivo novog) Naime, nasao sam na internetu par modela koji bi dosli u obzir, ali nisam siguran da li su ti mehanizmi 'dovoljno' dobri, odnosno, da li bih za isti novac mogao proci i bolje...

    Radi se o Seiko 5 modelima-
    -Seiko SNKL79K1
    -Seiko
    SNKD99K1
    -Seiko SNXS77K1

    Nisam siguran da li se u sva tri modela nalaze isti mehanizmi, pa je razlika samo spolja, ili ima razlike i unutra? Da li ih vredi uporedjivati? Voleo bih da procitam i vase misljenje o ovim modelima, odnosno, da li su dobri za pocetnika poput mene, kakva se tacnost moze ocekivati, i zahtevaju li neko dodatno znanje i opreznost? S obzirom na cenu koja je pocetnicka, moram ovakva pitanja postavljati. Da su preko 500e verovatno ne bih imao mnogo dilema... Ili ja to previse naivno posmatram.... Nebitno

    Takodje sam veoma zainteresovan da cujem i vase predloge u cenovnog rangu do 20.000 din. Ne mora nuzno biti Seiko.


    Hvala unapred na odgovorima i podrsci!
    Milos G. likes this.

  2. #2
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.581
    Lajkovi
    23344
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Pozdrav,
    Moje mišljenje je da si dobar izbor napravio. Mislim da je u svakom od njih Seikov 7s26 mehanizam, izdržljiv i robustan. Ja ga lično imam u mom Seiku SNK 807 i prezadovoljan sam, rezerva snage oko 45 sati ( propisana 40 sati), tačnost solidna. Nećeš pogrešiti koji god da od ova tri sata izabereš. Možeš pogledati Vostokove amfibije na Meranomu, a imaš i par Citizenovih za novac koji imaš. Takođe, možeš na KP naći i Orient Bambino.
    Poslednja ispravka: Milos G. (31.8.2019. u 19:22)
    Waldi likes this.

  3. #3
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.581
    Lajkovi
    23344
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    P. S. Što se tiče tačnosti, propisana odstupanja su od - 20 do +45 sekundi na dan. Moj lično bez ikakvih naknadnih podešavanja odstupa - 8 sekundi dnevno.
    Waldi likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Milos G. kaže: Pregled poruke
    P. S. Što se tiče tačnosti, propisana odstupanja su od - 20 do +45 sekundi na dan. Moj lično bez ikakvih naknadnih podešavanja odstupa - 8 sekundi dnevno.
    Hvala puno na odgovoru. Voleo bih neki klasicni dizajn bez hronografa sa plavom pozadinom, zato sam napravio ovaj izbor gore, uz nadanje da je Seiko uvek dobar izbor. Mada, nemam predrasude ni prema drugim proizvodjacima. Nasao sam na youtube-u coveka koji je za model Seiko SNKD99K1 imao odstupanje od samo -1 do -2 sekunde i ostao sam bez reci...

    Sada bih imao drugo pitanje- Kada kupim bilo koji automatik, da li ga pre upotrebe trebam odneti do nekog majstora da proveri tacnost ili ako treba nesto da nasteluje, ili se sve to naknadno po koriscenju utvrdi?

  5. #5
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.581
    Lajkovi
    23344
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Moj ti je savet da ga prvo nosiš par meseci, pa ćeš onda videti da li ima potrebe za štelovanjem.
    Waldi likes this.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Pozdrav i dobro nam došao na forum

    Što se tiče odgovora na tvoje pitanje, on je jednostavan - kupovina novog sata je ista kao i kupovina bilo kog drugog predmeta. Dovoljno je da ga nosiš nekoliko dana i da vidiš kako radi, a ako se pokaže da postoji neki problem, tek onda treba otići kod časovničara. Ukoliko je odstupanje u deklarisanim granicama, razloga za brigu nemaš. Imaj u vidu da se odstupanje menja u zavisnosti od toga u kom položaju je sat, da li ga nosiš na ruci ili ostavljaš negde dok spavaš i slično, pa je lako da npr. odstupanje koje se javi u ponedeljak +/- 5 sekundi, a u utorak deset. O ovome je pisano na forumu, pa predlažem da pretražiš tekstove o automatskim mehanizmima i odstupanju ukoliko imaš vremena i volje za pretragom. Ukoliko sat kupuješ u radnji, možeš ih posle nekoliko dana zamoliti da ti podese tačnost ako smatraš da je odstupanje preveliko, a svaki pristojan prodavac koji ima svoj servis će ti to uraditi besplatno ukoliko odstupanje može da se sredi zbog pomenutih ograničenja. Može da ti se zalomi da odstupanja budu minimalna u granicama koje si naveo, ali imaj u vidu da su odstupanja normalna kod mehanike.

    Ukoliko si rešio da kupiš neki od modela koje si naveo, dobićeš dobar kvalitet po pristojnoj ceni.
    Waldi likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Prije svega gledaj da ti se sat svidja i da uživaš u njemu, mehanizmi su bitni ali mislim da nisu presudni.
    Waldi likes this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Pozdrav i dobro nam došao na forum

    Što se tiče odgovora na tvoje pitanje, on je jednostavan - kupovina novog sata je ista kao i kupovina bilo kog drugog predmeta. Dovoljno je da ga nosiš nekoliko dana i da vidiš kako radi, a ako se pokaže da postoji neki problem, tek onda treba otići kod časovničara. Ukoliko je odstupanje u deklarisanim granicama, razloga za brigu nemaš. Imaj u vidu da se odstupanje menja u zavisnosti od toga u kom položaju je sat, da li ga nosiš na ruci ili ostavljaš negde dok spavaš i slično, pa je lako da npr. odstupanje koje se javi u ponedeljak +/- 5 sekundi, a u utorak deset. O ovome je pisano na forumu, pa predlažem da pretražiš tekstove o automatskim mehanizmima i odstupanju ukoliko imaš vremena i volje za pretragom. Ukoliko sat kupuješ u radnji, možeš ih posle nekoliko dana zamoliti da ti podese tačnost ako smatraš da je odstupanje preveliko, a svaki pristojan prodavac koji ima svoj servis će ti to uraditi besplatno ukoliko odstupanje može da se sredi zbog pomenutih ograničenja. Može da ti se zalomi da odstupanja budu minimalna u granicama koje si naveo, ali imaj u vidu da su odstupanja normalna kod mehanike.

    Ukoliko si rešio da kupiš neki od modela koje si naveo, dobićeš dobar kvalitet po pristojnoj ceni.
    Hvala puno na odgovoru! Nadam se lepom druzenju na forumu.

    Nisam zaista znao da se to moze tek tako menjati u zavisnosti od polozaja ruke, i da moze da se desi da je jedan dan -5 a drugi -10. Kako god, verujem da kada covek udje u sistem, vrlo lako se prilagodi eventualnim stelovanjima. E sada je moje pitanje, posto ovih modela koje sam naveo gore ima na 2-3 lokacije kod nas, i svi stoje na seiko.rs kao ovlasceni prodavci, da li je svejedno kod koga se kupuje? Moj kvarcni seiko koji imam sam uzeo kod Vitanova, a nasao sam na jednom sajtu watch.rs da imaju neke popuste pa su isti modeli povoljniji nekih 15%. Da li je ok kupiti i kod njih? (na sajtu pise da navodno i oni imaju servis)

  9. #9
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Prije svega gledaj da ti se sat svidja i da uživaš u njemu, mehanizmi su bitni ali mislim da nisu presudni.
    Jedan stariji clan moje porodice., zaljubljenik u satove, je nekada davno pre masovnije pojave kvarcnih (ili dok je on shvatio sta je sta) imao jedan jako kvalitetan sat marke Omega koji je bio automatski. Igrom nesrecnih okolnosti, prosecan majstor je bio ukljucen u servis i sat se nakon servisa jako cudno ponasao, i na kraju ga je ovaj prodao za neki 'smesan novac' kako je rekao, dok mu je taj majstor (inace stari 'drug' koga je video tada i nikad vise) usadio u glavu pricu da je glavni krivac 'los mehanizam' koji se zna ponekad 'zadesiti' coveku.

    I kada sam bio mladji i krenuo u istrzivanje satova uvek mi je govorio, 'pazi na mehanizam, gledaj kakav je mehanizam, pitaj nekoga ako ne znas' odatle meni frka oko mehanizma

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine prvog automatik-a (Seiko 5)

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Hvala puno na odgovoru! Nadam se lepom druzenju na forumu.

    Nisam zaista znao da se to moze tek tako menjati u zavisnosti od polozaja ruke, i da moze da se desi da je jedan dan -5 a drugi -10. Kako god, verujem da kada covek udje u sistem, vrlo lako se prilagodi eventualnim stelovanjima. E sada je moje pitanje, posto ovih modela koje sam naveo gore ima na 2-3 lokacije kod nas, i svi stoje na seiko.rs kao ovlasceni prodavci, da li je svejedno kod koga se kupuje? Moj kvarcni seiko koji imam sam uzeo kod Vitanova, a nasao sam na jednom sajtu watch.rs da imaju neke popuste pa su isti modeli povoljniji nekih 15%. Da li je ok kupiti i kod njih? (na sajtu pise da navodno i oni imaju servis)
    Nema na čemu, a za formusko druženje ne brini. U tom smislu, očekmujemo fotografiju sata kada ga budeš kupio

    Moram priznati da nisam kupovao od watch.rs i nadam se da će se naći neko od forumaša ko ima iskustva sa njima, ali ako firma ima radnje i servis, onda verujem da je OK. S druge strane, možeš da pitaš i Vitanova da li daje popust i da navedeš gde si ga video. Ukoliko još Vitanov i prihvata njihovu garanciju, onda ti je svejedno gde si kupio sat.
    Waldi likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •