Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 68
  1. #21
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    sta mislite o ovom ORIS-u ? http://www.authenticwatches.com/oris...5338454rs.html

    i uopste o brendu ?

  2. #22
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    Zaista neces pogresiti ni sa jednim navedenim brendom ponudjenih clanova. Oris je meni jedan od omiljenijih brendova, pogledaj par tema o tom proizvodjacu...

    http://www.svetsatova.com/forum/show...highlight=oris
    http://www.svetsatova.com/forum/show...highlight=oris


  3. #23
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    procitao sam date teme na forumu, tek sam danas video da ORIS ima posebnu temu

    hvala svima na savetima!

    putujem za 20ak dana tako da su svi predlozi i dalje dobrodosli, da ne odem nespreman

    voleo bih da cujem i misljenje administratora i moderatora: Vladana, Dragona, Watchmaga...

    pozdrav

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    Tag Heuer, kvarc, pa još F1?

    DAMASKO!

    Mada, sad sam pročitao da želiš sat sa prečnikom od barem 43-44mm tako da Damasko odmah otpada, a samim tim si dobrano smanjio izbor satova uopšte... mada baci pogled na DA36/DA37/DA46.
    Složio bih se sa preporukama za Longines, Hydroconquest jeste dobar sat tako da je šteta što ti se ne sviđa. Takođe bih preporučio Sinn, ali znam da ti se jedan Sinn 656 neće dopasti a Sinn U1 je ipak malo skuplji od 800€ tako da tu i nemaš previše opcija.
    Možda da pogledaš i Louis Erard. Verujem da će ti se dopasti modeli iz La Sportive serije koji pomalo vuku na TagHeuer izgled, a mislim da će ti se uklopiti u budžet, pogotovo ako izvučeš neki popust za GMT sa ETA 2893-2 mehanizmom. Pa zatim Glycine i Archimede (SportTaucher), Seiko (Sumo recimo, iako je reč o JDM modelu), Benarus (možda nova Remora?), Kazimon, Precista (mada oni imaju samo online shop koji se nalazi u UK) i na kraju Steinhart (chrono definitivno best-buy, a Triton takođe nije loš)...

    Mislim da bi trebalo da se odlučiš za mehanizam, dal želiš kvarc ili mehaniku obzirom da će ti ovako svi dati preporuku za satove sa mehaničkim mehanizmom. Opet, dati više od recimo 200€, eventualno 300€ na muški sat sa kvarcnim mehanizmom je, po mom mišljenju, bacanje para jer u tom rangu možeš da kupiš i više nego dovoljno kvalitetan sat sa kvarcnim mehanizmom koji će ti trajati godinama.

    Na kraju, Oris jeste dobar i ukoliko ti ne smeta što se u satovima nalaze Sellita mehanizmi, rekao bih ti da slobodno kupiš ono što ti se dopada jer sigurno nećeš pogrešiti sa kupovinom.


    btw
    Milane, ova zamerka na račun Tag-a nema veze sa onim što mislim o Tag-u već sa činjenicom da je reč o satu sa kvarcnim mehanizmom po (pre)visokoj ceni. Nadam se da neće uslediti nova pretnja tužbom...
    Poslednja ispravka: dragon (29.5.2010. u 21:06)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #25
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    znao sam kakav ce Dragonov odgovor biti sto se tice TAG-HAUERa

    pogledao sam malo modele LOUIS ERARD i jedan mi je zapao za oko.
    http://www.montres-louiserard.ch/col...ele=407&type=1
    mada vidim da mu je precnik 42mm. ali stvarno dobro izgleda.

    sto se tice mehanizma, mozda bih malo vise voleo da bude automatic, i jos kad bi mogao da bude chronograph bilo bi idealno

    p.s. ne razumem se bas u mehanizme tako da ne znam jel mana to sto ORIS ima te Sellita (bar u ovim pristupacnijim modelima koje ja gledam)? ovo pitam posto sam se zagledao u jos jedan ORIS (i ako nije chronograph):
    http://www.oris.ch/collections/colle...=en&modelid=30
    http://www.authenticwatches.com/63375417054rs.html

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...



    Pa problem je u kvarcnom mehanizmu, ako se ne varam ronda je u pitanju... preskupo po mom mišljenju, koliko god da je sat kvalitetan i koliko god da je mehanizam pouzdan i dobar jednostavno je preskupo.

    Louis Erard, moram da te razočaram ali hronografi ipak koštaju "malko" više i ne upadaju u planirani budžet. Mislio sam na satove iz La sportive serije koji imaju 2893 ili 2836 mehanizme. Njihove cene se kreću tako do 800€...



    O pojedinim Sellita mehanizmima se već nešto pisalo (link 1 , link 2) pa pročitaj ukoliko te interesuje. Ne može se reći da je loše ili da predstavlja manu to što pojedini proizvođači stavljaju Sellita mehanizme (uostalom, prinuđeni su na to), već da su isti ti mehanizmi još uvek relativno novi na tržištu i da im tek predstoji dokazivanje u odnosu na ETE a rekao sam "ako ti ne smeta" samo zato što se ETA i dalje smatra najkvalitetnijim švajcarskim proizvođačem mehanizama. Meni lično ne bi smetalo ali eto, verujem da ima ljudi koji bi preferirali ETA mehanizam pa sam čisto skrenuo pažnju.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #27
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    hteo bih da se ispravim u vezi STOWA satova, rekao sam da nisu po mom ukusu. ipak mislim da je model Prodiver - fenomenalan sat!

    cak sam ih i kontaktirao u nadi da mozda imaju prodavnicu u Becu ali stigao mi je odgovor da nemaju uopste distributere u Evropi!?(cudno, pretpostavljam da imaju samo u Nemackoj).
    ponudio mi je cenu od 860,- EUR + 49.- EUR shipping do Beograda. na to treba dodati jos min. 150,- EUR za carinu, porez, ptt troskove.... tako da izadje dosta.

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    Stowa svoje satove prodaje samo preko svog sajta! Nema distributera za Njemačku!

  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    Krajnja cena za prodiver bi bila...

    (860e + 49e) * 1.1 * 1.18 = 1180e (ako se ne varam sarađuju sa Fedexom pa tako računaj da na tu cifru treba da dodaš još barem nekih 5000 dinara za usluge špedicije)!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #30
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...

    sto se STOWE tice ipak je to dosta vise od onoga sto sam planirao.

    cini mi se da sam najblizi za sada ORISu Prilog 1907Prilog 1908ili STEINHARTu.

    priznajem da mozda malo naginjem ka ORISu, ali je STEINHART bar 30% jefrtiniji. (mada bih sigurno u Becu mogao ORIS da uzmem tax free )

    p.s. nemojte da kritikujete, znam da sam rekao da bih mozda vise voleo chronograph ali ova dva mi se za sada najvise svidjaju a slozicete se, to je najbitnije.

    i naravnp svi predlozi su i dalje dobrodosli !!

Slične teme

  1. Pomoc oko izbora pilotskog sata
    By sima hrabri in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 24.12.2010., 14:36
  2. Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e
    By Ivke85 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 17:45
  3. MALA Pomoc oko izbora SATA SEIKO VS CITIZEN
    By b0le in forum Japanski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 3.3.2010., 11:01
  4. Tag Heuer Calibre S ili Tag Heuer Aquaracer
    By pablito in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.12.2009., 22:21
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •