Strana 8 od 19 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 182
Like Tree135Likes

tema: Kupovina satova preko interneta

  1. #71
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Petica sa creationwatches.com

    Znamo i sami da je u proteklih godinu dana bilo i dobrih, ali, nažalost, i loših iskustava forumaša sa internet kupovinom, pa mislim da bi bilo dobro da forumaši koji su iskusni sa internet kupovinom iz inostranstva odvoje malo vremena i detaljno napišu svoje savete i opšte utiske, kako bi ubuduće izbegli loša iskustva.

    Ovde je sve ok objašnjeno Poštanske pošiljke, ali to odudara od onoga što su mi pojedini forumaši pričali da se dešava u praksi, jer npr. tačka 3 i oslobađanje od plaćanja carine i PDV-a bi se primenjivalo samo u slučaju da poslata roba ima vrednost nižu od 70€, da je poslata besplatno i da je šalje fizičko lice koje je primaocu rođak, prijatelj i sl... U istom slučaju ako pošiljalac nije primaocu rođak, prijatelj i sl, onda primalac ne plaća carinu, ali plaća PDV...

    Dakle to je zakon, a u praksi se desi da našem kolegi Urošu nisu ni ocarinili ni oporezovali pošiljku koje mu šalje pravno lice (meranom)...

    Ponovo pitam, jer mi nije jasno, da li se u limit od 70€ računa "gola cena" proizvoda koji kupuješ (cena bez troškova transporta) ili cena uvećana za troškove transporta?
    Npr, pošto sam trenutno opsednut traženjem pleksija za sturmanskog, šta bi bilo ako bi poručio od ovog lika http://www.ebay.com/itm/Brand-NEW-Gl...92671#viTabs_0 , da li bi mi obračunska cena bila 9,90$ ili 14,89$ (9,90 (gola cena) + 4,99 (troškovi))?
    Nije dobar primer pošto ni u prvom ni u drugom slučaju ne prelazi limit od 70€, ali dobro je znati...

    I da li bi u gore navedenom slučaju (naravno pod uslovom da bugarin napiše da mi poklanja predmet), u smislu tačke 3 koju su citirali, prošao i bez carine i PDV-a, ili samo bez carine?
    Po meni samo bez carine, jer da bi me oslobodili i PDV-a bugarin bi morao da napiše da mi je rod rođeni (pu, pu, daleko bilo)...
    Ako, npr. napiše cenu (bilo koju), trebala bi da se obračunava i carina i PDV, bez obzira na vrednost predmeta...
    Vidim da je u praksi drugačije...

    Onda, da li se u praksi PDV obračunava na iznos "gola cena", cena+troškovi ili iznos cena+toškovi+carina ?

    Mislim, sto pitanja, trista konfuzija...

    EDIT: Sad gledam da pozitivni propisi barataju terminom "ukupna vrednost" što implicira da je to vrednost uvećana za troškove, ali ne mogu biti siguran budući da nisu detaljno definisali šta podrazumevaju pod tim terminom.
    Poslednja ispravka: KureNS (18.6.2015. u 13:35)

  2. #72
    Član Avatar korisnika Joker
    Član od
    10.1.2011.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    133
    Lajkovi
    297
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Petica sa creationwatches.com

    Na ovom linku imaš dosta dobro objašnjenje. Koliko znam da su informacije sveže

    Intermex Carinska tarifa

  3. #73
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Petica sa creationwatches.com

    какав црни поклон, па провалили су они давно те форе

    мени ниједном није отваран пакет, али никада ни није стигао неки јак пакет, два пута из русије, нису га такли, наравно да се не плаћа царина због споразума о слободном протоку робе али нису ни порез наплатили мада је Димитрије написао 5 долара, ја мислим да је написао 5.000долара, да ови опет не би зезали хехе


    стигла два из ирске, један био тежак преко 100евра, други око 80евра, ирац написао 10долара, нисам му ни тражио, исто га нису отварали оба пута

    стигло ми из кореје за мобилни нешто десетак долара, стигно за 5 дана, нико га није такао, ништа нисам платио

    стигло ми из барселоне наруквица 11евра, три радна рада, ништа нисам платио

    значи ја никад ништа нисам платио, сада треба нешто крупно из хрватске да стигне, нема овде да се купи, видећемо како ћу проћи


    слао сам за црну гору три сата преко царине нико није имао проблем....у пошти су ми рекли да се то не отвара него има рендген скенер и све тако проконтролишу и то је то

  4. #74
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Petica sa creationwatches.com

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    Sad gledam da pozitivni propisi barataju terminom "ukupna vrednost" što implicira da je to vrednost uvećana za troškove, ali ne mogu biti siguran budući da nisu detaljno definisali šta podrazumevaju pod tim terminom.
    Ako je cena robe do 50 € onda postarina ne ulazi u carinsku osnovicu. Ako je preko onda ulazi. Bitno je samo da je postarina na racunu jasno razdvojena od cene proizvoda. Inace tih 70 € zaboravi osim ako ti nesto ne salje ko se preziva Petrovic ili tako nesto. Za posiljke do 50 € se u principu naplacuje PDV ali cesto se desi da ne naplate nista ako posiljka nije sumjiva - u koverti, bez tracking broja itd.

  5. #75
    Član Avatar korisnika ssrki
    Član od
    20.6.2014.
    Poruke
    168
    Lajkovi
    560
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Ljudi želeo bih da odavde kupim ovaj sat, sta mislite? http://www.amazon.com/dp/B005DEQMOG/...ikshelle-00-20

  6. #76
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    2600 naplaćen PDV na Amfibiju sa dva kožna kaiša.

  7. #77
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Dragi forumasi da li je neko mozda nabavio seiko SRP 779 ili SRP 777? Ako jeste mozda da podeli iskustvo i gde kupiti. Hvala unapred.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  8. #78
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    izvinjavam se jer upadam u temu a nemam povoljan odgovor ali i mene taj sat zanima, reci mi koja je najniža cena koju si našao i kakva si iskustva pročitao

    nije to niko vode sigurno još nabavio niti će skoro taj sat da bude na creation ja mislim

  9. #79
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    Milane, najbolja cena koju sam nasao je 378 USD za SRP 775, za 779 koji me najvise i interesuje je negde od 408 USD pa do nekih 600 USD. Cekam da padne negde poprilicno juznije od 300 USD koliko i vredi ali izgleda da cu se nacekati, prevelika potraznja.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  10. #80
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina satova preko interneta

    e baš tako kako i kažeš koliko vredi, eto naučio si dosta za ovo kratko vreme ovde

    da li je potražnja ili poslovni model seika ne znam, samo i ja verujem da će dosta vode proteći dok ne krenu da ga daju po normalnim cenama
    Satoman likes this.

Slične teme

  1. eBay - kupovina preko njih
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 3.10.2016., 15:51
  2. Iskustva u kupovini satova preko MyWatchesHub ???
    By Koffi in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.10.2011., 0:14
  3. Kupovina polovnog sata preko interneta
    By bursa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 9.11.2010., 19:44
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.2.2010., 10:25
  5. Kolekcija od preko 2000 satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.1.2010., 1:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •