Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 42
Like Tree82Likes

tema: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Pa sad ako treba razmišljati o preprodaji, stvari stoje drugačije...ali to je pitanje brenda, nemam ništa imao protiv da ih oba posedujem, uključujući i Seiko sumo.
    Zagor, MMario and nokru like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #22
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Longines u ovom slucaju,iskrene u svakom slucaju HQ
    Baron and nokru like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Gotovo sam siguran da HQ za 10 god nece vredetivise od suma. Ako vec tako gledamo... Cenu ce odrediti trziste. Seiko samurai je danas daleko skuplji nego sto je bio nov, bullet je nemoguce naci, spork se prodaje u roku od 2h, a to su sve relativno mladi modeli seika... Cisto sumnjam da ce sumu poceti da pada cena onog trenutka kada ga ponestane sa polica... U svakom slucaju, ko hoce da zaradi nesto novca, lepo kupi Casio a ostatak para oroci... Drugo pitanje je da li sat kupujemo da uzivamo u njegovom nosenju ili da ga ostavljamo unucima i racunamo njegovu vrednost kroz godine...
    HQ je dobar sat, ko zeli klasican diver, proverenog kvaliteta, poznatog proizvidjaca. Sat ce se uklopiti uz mnoge kombinacije, sluzice dugo i to je to...
    Na mene sat nije ostavio nikakav utisak. Osecaj kucista u ruci nikakav, mrsava narukvica, ruzan stitnik koji vec spomenuh. Nadam se da je svima jasno da je sve ovde navedo krajnje subjektivan dozivljaj sata, a objektivno gledano, mislim da bilo ko treba da proba satpre kupovine. Koliko vidim, misljenja su prilicno podeljena o tom modelu.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Zašto si siguran da neće vrijedeti više od suma za 10god?
    Recimo vintage longines koji posjedujem, na internetu u mint stanju se nudi za 1800€. Ne kažem da je to realno ali...
    Ja sam u HC zaljubljen vec pola godine koliko ga nosim, a istaknuti član foruma može potvrditi kako sam reagovao kad je htio da ga otkupi.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Pa ni ja nesto ne vjerujem da ce HC odrzati neku cijenu, dosta su cesti, cijena cak onih u mint stanju zna biti dosta manja od novog sata, pojedini vintage modeli Longines-a drze cijenu kada je Longines bio mnogo jaci nego sto je danas. Certina takodje nije neki sat koji ce odrzati cijenu, ako je to vec bitno nekom.
    A za Sumo ako bude situacija kao sa modelima koje je 23 pomenuo (sto ne mozemo znati) cijena ce da ide gore kada prestane sa proizvodnjom.
    nokru likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Postoji problem sa tim japanskim satovima, jako malo ih ima u mint stanju da su stari dve ili tri decenije, što sa švajcarcima nije slučaj. Kada uzmemo u obzir i krhku konstrukciju Suma, biće cena visoka ali samo za one koji su kupljeni recimo sad i držani u kutiji i redovno čišćeni. Izgrebanih stakala, nagriženih korona i narukvica, teško da će biti visokih cena.
    milan zmaj, BANDIDO and nokru like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #27
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Vlajo druze, ako bi moglo molim te jedno malo pojasnjenje, sta znaci krhka konstrukcija Suma?

    Meni se licno sat ne dopada previse, zapravo dobar mi je, ali mi se ne svidja bas kako mi stoji na ruci(cisto subjektivno), ali sve to nema previse veze, posto mislim da je sat zaista dobro uradjen, narocito kad se u obzir uzme njegova cena.

    Sto se tice njegovog drzanja cene, mislim da nece proci kao Spork i Samuraj. Suma vec sada ima previse na trzistu, dosta vise nego sto je ovih ostalih ikada bilo, mada, zivi bili svi mi, pa videli to za jedno 20 godina.
    Poslednja ispravka: RUS (31.12.2014. u 19:14)
    nokru likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Jako jednostovano, potrošna korona, manjak safirnog stakla, nisam siguran ni kako stoji sa rezervnim delovima i servisom za 6r15 a i o tome treba razmišljati kada se gleda na višedecenijske staze Eto to sam mislio, mislim da sam bio jasan.
    nokru likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #29
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Ja sam mislio da je ovde u pitanju Certina &Longines..a koliko vidim u naslovu jeste. A ne moze ni jedna tema da se ne ubaci i japanac . P.s. ne znam samo zbog cega ce da skace cena sumu? Isto tako bi trebalo i monsteru, po tome da skace cena...cisto sumnjam
    BANDIDO likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #30
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Pa....Certina DS, kao i HC takodje imaju aluminijumski umetak na bezelu, tako da su tu jednaki. Safirno staklo jeste bolje svakako, ali opet, Sumo nije u istom cenovnom rangu kao i ova druga dva sata.

    Sto se tice 6R mehanizma, nije to toliki bauk kakvim se smatra. U principu bolje uradjeni i unapredjeni 7S mehanizam. Jeste, delovi nisu izmenjivi, ali konstrukcijski gledano nista previse specijalno. Sto se tice dostupnosti delova, mislim da nece biti vecih problema, posto se taj mehanizam moze naci u sve vecem broju satova, kako malo starijih modela, tako i novih modela.

    Ali, kao sto vec rekoh, ovo su sve neka nasa nagadjanja, vreme je jedini pravi pokazatelj.

    Edit: Sto kaze Zmaj, jos ni jedna tema gde se uporedjuju dva svajcarska sata nije prosla da se tu nije ubacio i neki japanac.
    milan zmaj and nokru like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •