Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 42
Like Tree82Likes

tema: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Mene ova dilema trenutno muci tek teorijski, medjutim, mozda bi nekome zaista moglo pomoci da odluci.

    Kom satu biste dali prednost i zasto? Rekao bih da su prilicno slicni. Da li Longinesovo ime, eventualna bolja izrada vrede 200-300inak evra razlike? (mislim, znam da nekome vredi a nekome ne, ali...)

    C0134071104100_1.jpg l3.640.4.96.6-1.jpg

    Certinu pokrece ETA 2824, cini mi se, a Longines L595 aka ETA 2000/1 aka ETA 2892. Cudan izbor majusnog ''zenskastog'' mehanizma za relativno veliki sat. Distancer je verovatno ooogroman

    Po meni, glava kaze: Certina! (al sam do imbecilnosti zaljubljen u Longines (generalno). Zasto? Ne'am pojma )

    Verujem da u ovom rangu ima dosta ninji, ali ja bih ovde ubacio kao treceg takmicara samo neki swiss ili german
    nokru likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Meni je Certina izbor, Longines sam imao priliku da vidim uživo i malo me je razočarao kvalitet izrade (ili mi je to subjektivan osećaj) ali mi je ličio izdradom na sat od 300e. Certina ima odličnu izradu, tu nema greške.
    anbeast and nokru like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.392
    Lajkovi
    7566
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Longines,lepsi mi je.
    martinv and nokru like this.


  4. #4
    Član Avatar korisnika max pain
    Član od
    3.3.2014.
    Lokacija
    Paris, France
    Poruke
    212
    Lajkovi
    475
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Ne zato sto vec posedujem gore pomenutu certinu,vec mi je certina na oko, a i po zavrsnoj obradi mnogo bolja i lepsa.longines sam probao 2× i nikakav utisak nije ostavio na mene, e sad razliciti su ukusi o tome ne treba raspravljati.
    Vladimir NS, anbeast and nokru like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Longi mi je izgledao nekako slabašno ono kad sam ga sretao po izlozima. Lep mi je dizajn, ali suviše mi je nekakao elegantan. Certinu videh u Bomaru pre neki dan. Nema šta, lep tool diver. Stvarno dobar utisak ostavlja. Jedino bih joj zamerio mršave kazaljke. Nisu same po sebi loše, ali fali im malo kilaže u odnosu na ostatak izgleda koji sat fura.
    vladas, anbeast and nokru like this.

  6. #6
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Ovako na fotkama, Longines deluje za nijansu elegantnije i samim tim ima nešto širi dijapazon upotrebe (James Bond stajl dressy diver. :-)) van toga, lično ne vidim u čemu bi bio bolji... Sve u svemu, izgleda da se radi o vrlo,vrlo sličnim satovima i da, osim slavnog imena i nešto originalnijeg dizajna Longines nema nikakvu prednost.
    nokru likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.392
    Lajkovi
    7566
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Na Wus-u slicna polemika,

    Steinhart or Seiko or Longines or Certina? - Page 2

    Ako je protiv pravila da se postavi link,slobodno brisite,ima zaniljivih fotki na kojima su oba sata.
    anbeast and nokru like this.


  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Jednom prilikom sam i ja hteo identicnu temu da postavim, s' tim sto sam mislio i suma da ubacim, ali posto je sada rec o swiss, german satovima, ostavicemo suma po strani

    Potpuno se slazem sa Vlajom, mene je Hydro potpuno razocarao. Da ne znam nista o njemu, tesko da bi me ubedio da kosta i tih 300€. Bezidejno kuciste, ruzan stitnik krunice su prva stvar koja mi je zapala za oko. Izmedju ova dva modela bih izabrao Certinu, a u tom cenovnom rangu bih se bez trunke nedoumice opredelio za ARCHIMEDE SportTaucher. Nekoliko puta sam bio blizu tom modelu, ali dok bih seja organizovao, sat bi vec otisao sa berzi ili foruma.
    Vladimir NS, anbeast and nokru like this.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Certinu gledao u Bomaru pre neki dan 43.5mm cini mi se velika, tako da nemam izbora-HydroConquest 41mm.
    nokru likes this.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Certina DS Action Diver Vs Longines HydroConquest Vs stagod slicno

    Samo da napomenem da ovaj lonignes sa slike ima isto 2824 etu, kod novi hydroconquest ima 2892, mada nije previse bitno ali ajde da napomenem.
    I ja mogu reci da bih se mozda prije odlucio za Certinu jer Longi jedino ima jace ime, konkretno ovaj model Longinesa me nije pretjerano odusevio, dok certinu nisam uzivo vidio pa ne mogu sa sigurnoscu da kazem da je bolja ili losija. Kvalitetom je tu negdje i jos se ustedi koji euro. To je neko moje vidjenje
    anbeast and nokru like this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •