Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree5Likes

tema: Pomoc pri odabiru sata

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika Infinity
    Član od
    19.7.2014.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc pri odabiru sata

    Veliki pozdrav svima na forumu. Odlucio sam da sebe kao velikog ljubitelja satova castim jednim lijepim modelom u narednom periodu. Pregledao sam na stotine modela, tip sam koji voli sportske satove sa gumom, ali i one sa celicnom narukvicom. Mnogi satovi mi se svidjaju, ali konacna odluka je pala na iskljucivo 2 modela. Prvi je Breitling superocean 42mm, crne boje, guma, kalibar 17 hronometar, a drugi je sat koji je neocekivano privukao moju paznju, a to je Wempe Zeitmeister Sporttaucher Automatik, 42mm, crne boje, selitta sw 300 hronometar. Znam da sa Breitlingom nema greske, tu je ime, mehanizam jednostavan i dugovjecan, jako lijepa gravura, a sa druge strane ima neceg u ovom modelu Wempea, nekako bas luksuzno izgleda, i ne sumnjam u ono sto Njemci rade, narocito ako saradjuju sa Nomosom po pitanju izrade mehanizama. Koji od ova dva modela biste prije uzeli i zasto?Hvala

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Superocean na čeliku, gumu ćeš lako dokupiti, a obrnuto je puno skuplje.
    piksi likes this.

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika Infinity
    Član od
    19.7.2014.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Kad malo bolje pogledam ovu metalnu narukvicu, u pravu si. Hvala na pomoci!

  4. #4

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Meni je Wempe neuporedivo lepši od Braje (ono zlatno "B" na svedenom crno-belom brojčaniku me tera na povraćanje)...
    O Wempeu ne znam mnogo, ali koliko čitam na WUSu sat je ekstremno dobro urađen i jako pouzdan...

    Ne znam kako stoje cenovno, pretpostavljam da su tu negde oko 2500...

    Verovatno su tu negde i kvalitetom jer koliko sam razumeo mehanizam Wempea (Sellita SW300) je ustvari ETA 2892...

    E sada, ako pored "vau" efekta (koji će proizvesti i jedan i drugi sat) hoćeš da ljudi prepoznaju sat koji nosiš (tj. proizvođača) onda ćeš se odlučiti za Braju, jer sumnjam da mnogo njih zna za Wempe.

    U svakom slučaju, moj savet da uzmeš onaj sat koji ti se više sviđa...

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika Infinity
    Član od
    19.7.2014.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Pa i meni je Wempe ljepsi, vidi se da je uradjen vrhunski. Wempe se bavi izradom vrhunskog nakita, ali pored toga, kao i sto radi jedan Piaget, ima liniju vrhunski uradjenih satova. Ovaj je jedan od njih. Wempe je jedan od 5 koji su proizvodili satove za Luftwafu u II svjetskom ratu, ali su od 2006. poceli da ozbiljnije pristupaju dizajnu i izradi satova. Razmislicu jos neko vrijeme, ne zurim, posto kada treba da kupim nesto, kao da kupujem jahtu od 30 miliona hahahah al dobro, odluka pada kad tad

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Meni zlato B (jer sam seljak) ne izaziva povracanje, naprotiv. Da JA kupujem uzeo bih superocean 44 ili heritage (46mm) koji je sa svojim mešom ljepši od oba gore navedena. Braje su lagani satovi, npr moj HQ 41 je preko 70% teži od SO 42, tako da bih išao na veći prečnik.

  8. #8
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Ja bih superocean na celiku, pogledaj i superocean chronograph m2000

  9. #9
    Novi član
    Član od
    6.2.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Ovaj Wempe je lako pomesati sa daleko poznatijim i skupljim modelom prestiznog prozvodjaca (pogodi koji ), sto mu nije nikakav plus po meni, ako me razumes .

  10. #10
    Novi član Avatar korisnika Infinity
    Član od
    19.7.2014.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Slazem se. Problem sa dajverima je taj sto su modeli Rolexa, Omege, Longines-a i mnogih drugih proizvodjaca slicni toliko da kada bi ih poredjao i skinuo nazive, pomislili bi da su svi od istog proizvodjaca. Ima tu i kopiranja, ali i neke istrosenosti u pogledu novih ideja u dizajnerskom smislu. Nakon svega sto sam vidio, blizi sam Breitlingu jedino sto cu se dvoumiti izmedju gumene i metalne narukvice, jer guma mi vise prija za ruku.

    Najbolje bi bilo da probam 42 i 44 mm modele, pa da vidim kako ce stajati na ruci. Ne volim mesh narukvice, najvise volim gumu, a u ovom slucaju cu probati kako ce stajati metalna na ruci. A sto se tice ovog zlatnog B slova, na ovom modelu je cini mi se srebrne boje, ako ne varaju slike, a cak i da je zlatne, to ne moze odbiti od kupovine. To je ipak simbol jednog high end brenda.
    Poslednja ispravka: RUS (17.2.2015. u 18:17)

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •