Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree13Likes
  • 9 Post By milan zmaj
  • 4 Post By Walter

tema: Heuer in the 60s and early 70s

  1. #1
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Heuer in the 60s and early 70s

    The Geneva Coast

    Posted by:




    Becoming a watch collector and aficionado can feel like learning a foreign language.
    Sometimes figuratively, as when learning what the names of the various components of a movement are called. After that, trying to understand what each piece actually does is another job again and one that I would have to confess I haven’t finished. Or gotten very far with at all, if I’m honest with you. But still, the desire to learn counts for something, right?
    And sometimes it literally is learning a foreign language, unless you’re a native francophone. Looking back at my last article, I used a couple of phrases to describe dials. “Flinqué”. “Clous de Paris”. Both describing different types of guilloché dial… Oh. There I go again. It seems we can’t get away from them. I passed all 3 terms through a couple of online dictionaries and translators, largely hoping to get something amusing back as much as a sensible result. No luck, all the tools just gave up instead.

    Prelepi Heuer satovi,ne znam da li je Walter nesto od ovoga postavljao ali se nadam da neke nije video pa evo i linka gde se vidi mnostvo ovih lepotana...u planu mi je jedan ali jako ce tesko biti doci do njega...
    http://www.calibre11.com/cotes-de-geneve/
    Poslednja ispravka: sima hrabri (30.1.2012. u 18:01) Razlog: link

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Heuer in the 60s and early 70s

    off (sto mi ide na zivce ovo )
    I dobro namerna kritika od jednog clana...da prevodim ne pada mi napamet jer moram da cuvam ceru...da idem na google prevodilac pa onda dezurni....stvarno bi voleo da to mogu i bilo bi puno i lepse i bolje ali mislim da mozete da se slozite samnom da i ovako je ok jer se i vidi o cemu se radi,uglavnom su ljudi kojo i ako nesto ne razumeju samo prevedu i tako je mislim najbolje...

    eto za Bell & Ross sam nesto sam
    Inace kad smo kod tog brenda pricao sam sa jedinim Gosodinom ispred doticne forme i koji kaze da prevedm? ....Milan- I could write something for you and email it and you could introduce me and B&R and translate?! eto da mu kazem da ode na google i da prevede na Srpski

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #3
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Heuer in the 60s and early 70s

    Zmaju dobra ti je ova tema, Bravo !!! Preorao sam skoro sve strane o Heueru i ovu koju si ti postavio i moram da zakljucim jedno do pre nekih 2-3 meseca nisam ni bio svesan kolika je armija Heuerovih zaljubljenika, moram isto da napomenem da obozavanje Heuera je mogu reci svetski pokret u Klasi kolekcionera satova. Istrazujem ovoj fenomen Heuera vec kao sto sam napisao skoro 3 meseca i mogu reci da je kult Heuera iz 60 - 70 godina na jako visokom nivou postoje vrlo jaki klubovi koji funkcionisu i prave skupove, Ovi se clanovi sakupljau obvicno na festivalima "BRZINE" to su manifestacije starih i novih trkackih automobila i oldtimera odrzavaju se vrlo skupe aukcije gde se ovi satovi prodaju po cenama od 3000 do 75 000 eura - dolara. Jako je tesko nabaviti Heuer iz 60-70 godina po pristupacnoj ceni, cene od godine u godinu neprekidno rasu to sam ustanovio jer na svake 2 godine ima novih tabela procene vrednosti Ljubiteli Heuera imaju izuzetno jak specijalni sajt u kome verujte ima bukvalno sve ali bas sve ako hocete da ga proucite onako kako treba trebace vam nedeju dana da bar povrsno proucite sve informacije koje se sve stvari traze da bi se procenio jedan sat. Jako je tesko doci do jednog Heuera po primamljivoj ceni !

    Sve ovo sam pronasao i naucio otkad sam slucajno postao vlasnik Heuer Bundeswehr 1550 SG I Heuera Autavia 6311MH sa calibrom 11 model ovaj model se jos naziva "Drek Bell"

    Kao prilog ovoj temi evo objavicu najacu stranu o Heueru gde mozete pronaci bukvalno sve OnTheDash - The definitive guide to Heuer

    A ovo ovde su linkovi i blogovi od bitnijih starana o Heueru OnTheDash - The definitive guide to Heuer

    Ovo ovde je gospodin Arno Hislinger koji je jedan od najjacih kolekcionera on je napisao knjigu o Heueru on je organizovao i nekoliko aukcije za prodaju Heuer satova





    Ovo je grupa na Facebooku gde clanuju kolekciobneri i ljubitelji Heuera

    International Vintage Heuer Owners Club
    vladas, iwc, VLADAN P and 1 others like this.

Slične teme

  1. Tag Heuer Calibre S ili Tag Heuer Aquaracer
    By pablito in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.12.2009., 22:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •