Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree4Likes

tema: Rolex Datejust-II sat

  1. #11
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Rolex Datejust-II sat

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    O ukusima naravno ne vredi raspravljati, da li ima boljih sigurno ih ima puno mislim da Rolex nikako ne moze da pretenduje na to nekoko mesto koje cuvaju neke marke poput patek-a,vacheron-a....
    Apsolutno se slažem.

    Da li je dzipadzijski verovatno jeste ali mislim da vise nije ni priblizno tolko kolko je bio omiljen tokom "sjajnih" devedesetih danas mislim da suvereno tom kategorijom vlada breitling ali mislim da ni najmanje za njima ne zasostaje panerai koji je nova moda beogradskohg asvalta.
    Izgleda da jedino ja nisam primetio Panerai u tim krugovima. Hmm, mada opet kada razmislim pa i ne izlazim baš puno u poslednje vreme

    To su satovi koji imaju dovljno prepoznatljivosti,jednostavnosti,prestiza ,a ponovo potpuno obicni i nekako za svakodnevno nosenje sto mi neko rece nije to sat za vitnrinu nego da ti bude non stop na ruci.O njegovoj liniji naravno puno govori i bezbroj"kopija" na bazi njega neko je ovde stavljao slike Invikte ,Longines takodje radi nesto slicno njemu.
    Slažem se i sa ovom konstatacijom, a kao što ti reče broj kopija dovoljno govori o prepoznatljivosti i originalnosti njihovog dizajna.

    Sto se tice cene verovatno je precenjen, ali kolko mi je poznato na trzistu polovni satova barem kod nas njima najmanje pada cena,a sa druge strane najlakse se prodaju .
    I tu si u pravu, slična situacija kao i po pitanju VW automobila, jednostavno jako dobro drže cenu.

    I na kraju drago mi je da nisi shvatio lično moje postove, jer jednostavno nisu uopšte upućeni tebi niti bilo kojem drugom ljubitelju Rolex satova.

    Takođe bitno je napomenuti da kupovina sata ovako visokog cenovnog ranga služi isključivo zadovoljenju naših emocionalnih potreba, a nikako praktičnih, i u tom smislu ne smemo zavaravati sebe. Upravo zbog toga svako od nas mora odlučiti koji sat zadovoljava tu vrstu potrebe, jer su ipak u pitanju naše emocije. Da smo pre svega praktični po pitanju kupovine satova, verovatno bismo kupili Seiko 5 i nikada ne bismo ni učestvovali u ovakvim raspravama.

    Just my 2 cents...

    Pozdrav,
    V.S.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Rolex Datejust-II sat

    Citat Vladan Stevanovic - Admin kaže: Pregled poruke
    Da smo pre svega praktični po pitanju kupovine satova, verovatno bismo kupili Seiko 5 i nikada ne bismo ni učestvovali u ovakvim raspravama.
    iliti jos bolje swach, koji posle par godina moze i u kantu za smece.
    u zagrebu mi je jedan sajdzija nudio Rolex, brat-bratu 40 godina star. kaze radi savrseno, cijena prava sitnica, 500E.

  3. #13
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Rolex Datejust-II sat

    I tu si u pravu, slična situacija kao i po pitanju VW automobila, jednostavno jako dobro drže cenu.
    Upravo sam hteo da napravim ovakvo poredjenje vw sigurno nije najboli ali da je najskuplji jeste (u svojoj klasi ,posebno polovan) ,a pri tom mislim da nije nista bolji od tojote ,subarua ali nikad nece niko reci izasao je novi model u corola klasi ili impreza klasi vec izasao je novi model u golf klasi. slicno je i sa roleksom.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Rolex Datejust-II sat

    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Takođe bitno je napomenuti da kupovina sata ovako visokog cenovnog ranga služi isključivo zadovoljenju naših emocionalnih potreba, a nikako praktičnih, i u tom smislu ne smemo zavaravati sebe. Upravo zbog toga svako od nas mora odlučiti koji sat zadovoljava tu vrstu potrebe, jer su ipak u pitanju naše emocije. Da smo pre svega praktični po pitanju kupovine satova, verovatno bismo kupili Seiko 5 i nikada ne bismo ni učestvovali u ovakvim raspravama.

    Just my 2 cents...

    Pozdrav,
    V.S.
    upravo ovo je na jedan lep nacin receno ono oko cega se ja "zakacim" sa nekim u svakoj temi. dakle satovi se ne kupuju radi prakse vec radi zadovoljavanja svojih emocija. i to bi vrlo sistematski podelio u 3 kategorije: oni koji satove kupuju iz divljenja prema casovnicarskom zanatu, one koji kupuju satove iz prestiza i one koji ih kupuju iz prethodna dva razloga zajedno (recimo ja). ako neko zeli prakticnu svrhu sata, neka kupi citizena kao moj drugar, plati ga ~250e i ima sat koji preciznije i duze radi od mog koji kosta 15 puta toliko (dobro moj ima stopericu ), jasno je ovo vecini clanova ali uvek se neko nadje da govori o "prakticnim" i "neprakticnim" komlikacijama i svrhama in-house mehanizma.

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    I tu si u pravu, slična situacija kao i po pitanju VW automobila, jednostavno jako dobro drže cenu.
    Upravo sam hteo da napravim ovakvo poredjenje vw sigurno nije najboli ali da je najskuplji jeste (u svojoj klasi ,posebno polovan) ,a pri tom mislim da nije nista bolji od tojote ,subarua ali nikad nece niko reci izasao je novi model u corola klasi ili impreza klasi vec izasao je novi model u golf klasi. slicno je i sa roleksom.
    [off top]
    pre bih rolex svrsao u kategoriju sa mercedesom jer iznad rolexa stoje samo vacheron, breget, jager....kao sto i iznad mercedesa stoje bently, rolse, maybach (bez obzira sto je pod mercedesovim vlasnistvom) dok iznad VW ima klasa mercedes, bmw i drustvo, pa bently i drustvo

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Kupujem Rolex Datejust 2 41mm
    By Marko 5 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 0:11
  2. [KUPLJENO] Rolex Submariner,Rolex GMT 2,IWC aquatimer 2000
    By milan zmaj in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.2.2011., 6:44
  3. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.1.2011., 3:27
  4. Rolex Datejust II dilema: ovaj ili neki drugi?
    By Marko 5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 8.9.2010., 13:02
  5. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 30.8.2010., 22:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •