Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Rolex Datejust II dilema: ovaj ili neki drugi?

    Dakle vec par meseci planiram kupovinu i razni satovi su bili u igri ali kad se sve sleglo ostao je jedan





    Rolex Datejust 2 41mm

    U opciji je i kombinacija sa zutim zlatom,cifer mora da bude beli jer su mi svi satovi sa crnim ciferom. Znam da ovaj sat nije cudo nevidjeno ali ta jednostavnost i pre svega pouzdanost me je i privukla. Na ruci stoji fenomenalno i nije cest u nasim krajevima sto je jos jedan plus.
    Kakva su vasa misljenja?

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Vodeći se onom malom pp prepiskom, rekao bih OVAJ i nikako "neki drugi". I to u varijanti belog zlata, daleko je lepši i elegantniji u odnosu na model sa žutim zlatom.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Bijelo zlato,naravno! Žuto izgleda nekako jeftino i džiberski!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Meni je ovo jedan od najljepsih dizajna uopce,cista klasika.Super izbor,stvarno imas ukusa za satove.
    Ne bih se dvoumio ni minute,cak su i dimenzije odlicne (41mm).
    Jedino ne znam da li postoji "obican" SS model,zasto uzimati bijelo zlato ako ti je efekt i izgled gotovo isti?Ok bijelo zlato ima blago "topliji" sjaj ali to nitko nece primjetiti a i puno je mekse zlato od SS.
    Ako postoji Datejust SS verzija onda nju i ustediti koji euro za druge hobije,ako mora biti neka od verzija zlata onda bijelo ali stvarno pod prisilom.
    Poslednja ispravka: jole777 (5.9.2010. u 16:15) Razlog: pravopis

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Hvala pre svega na savetima. Jole na zalost ne postoji verzija od celika,kod belog zlata je plus sto je samo bazel zlatan a narukvica je celicna(mada na dosta mesta pise da je i ona zlato-celik ali to nije tacno) dok je kod verzije sa zutim zlatom bazel i sredina narukvice zlatna. Ovaj cifer sa slike je prelep,ima tu jos lepih belih cifera ali to su vec slatke muke...
    @ Dragon - Onaj link sto si mi dao je odlican,drugar mi nije tamo,bice u utorak i oticice da pogleda a cena je skocila za 300 eura cini mi se

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Marko nisam strucan kod Rolexa,mislio sam da je cijeli bijelo zlato pa da je i cijena onda astronomska!Ovako nema dileme,jos je plus bezel od bijelog zlata.Slatke muke,upravo to.Stavi sliku jos kojeg modela koji ti ulazi u izbor,Rollie to zasluzuje :-)

  7. #7
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Ja bih se opredelio za celik zlato (zuto zlato) u kombinaciji sa rimskim brojevima u zelenoj boji probao sam ga ovog leta i sat izgleda sjajno,meni jedan od najlepsih elegantnih satova,koji je idealan za svakodnevno nosenje,lepa je i ova tvoja varijanta ali ja bih se pre opredelio za ovaj koji sam vec rekao.
    vidim da nekoliko prodavnica u nemackoj i austriji vec nudi ove modele sa pristojnim popustom.
    Svaka cast na odluci da prosiris svoju rolex kolekciju.Pogledaj na http://chrono24.com

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Ma hteo sam i danas da odem do Petrovica jer sam negde u podsvesti mislio da rade danas ali ne rade do utorka... Svakako cu pogledati i kod njih,pa ko zna mozda mi i oni daju neki pristojan popust. Na chrono24 sam i nasao jedan tj Dragon mi je poslao link,bas ovakav kao sa slike koju sam postavio. Sub,lep je taj sto ti spominjes ali sam cvrsto resio da cifer bude beli i to se ne menja a recimo da sam 70% za belo a 30% za zuto zlato trenutno ali ko ce ga znati do utorka...
    Evo jos par slika cifera koji dolaze u obzir

    http://www.chrono24.com/en/search/in...1&numresults=7

    http://www.chrono24.com/en/search/in...&numresults=50



    Beli sa rimskim brojevima nisam nasao ali znam da kod Petrovica imaju sve moguce cifere.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Mislim da si u pravu, sat sa onog drugog linka jeste poskupeo za ~300€ dok je Datejust II sa prvog linka što sam ti poslao ladnjaka otišao, tj. prodat je. Znači da je bila dobra cena, šteta.

    Marko, ne znam šta da ti kažem... ja se i dalje vodim onim što si mi napisao preko pp i mislim da bi trebalo da uzmeš Datejust II obzirom koliko ga želiš. Ja lično ne volim žuto zlato i da budem iskren, više mi se dopada model u kombinaciji belo zlato/čelik jer je elegantniji i manje upadljiv.
    Kada bih morao nešto drugo da ti preporučim u ovom cenovnom rangu to bi bio GS, pod uslovom da nemaš averziju prema Japancima.

    btw
    nemojte previše da mi linkujete ka online aukcijama, da ne bih morao da brišem linkove... ovi koji su postavljeni neka ostanu sada.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Ovaj ili neki drugi?

    Nemam averziju ali definitivno uzimam Datejust samo da se otvori radnja u utorak. Ne rade nedeljom i ponedeljkom... Mogu da promenim naziv teme u "Ovaj ili neki drugi cifer"

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupujem Rolex Datejust 2 41mm
    By Marko 5 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 0:11
  2. Rolex Datejust-II sat
    By sub in forum Rolex
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 30.11.2010., 17:31
  3. Vladane i drugi pomagajte
    By nikola0406 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 18:06
  4. Rolex dilema?
    By Marko 5 in forum Rolex
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 21.2.2010., 21:22
  5. Dilema
    By manians in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 2.1.2009., 10:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •