Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
Like Tree22Likes

tema: OMEGA Seamaster DIVER 300M - Mišljenje

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: OMEGA Seamaster DIVER 300M - Mišljenje

    Valjalo bi prokomentarisati i 8500 co axial, čisto zbog toga što se on i ne smatra modifikacijom već pravim in-house mehanizmom, šta god to značilo (tu opasku sam pročitao u više izvora, pa pretpostavljam da je tačna), a smatra se poprilično superiornim da se i ne stavlja u klasu sa Eta pandanom, već sa Rolex konkurentom.
    Poslednja ispravka: vlajo (31.8.2013. u 21:07)
    Serb likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #32
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: OMEGA Seamaster DIVER 300M - Mišljenje

    Jeste 8500 je in hause mehanizam u odnosu na ETU mez mislim bilo kakve modifikacije. Da Serb hvala ti na ovome,veceras sam cuo i jos za neke promene ali ajde kad vladas vidi reci ce nam. Co axial inace je jako tacan za to se u stvari i predstavlja...a i sam sam se uverio u to +2 sec dnevno maximalno..nekad je u sec
    Serb likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #33
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: OMEGA Seamaster DIVER 300M - Mišljenje

    Malo se otislo u off u odnosu na inicijalno pitanje, ali mislim da je rasprava kvalitetna i moze koristiti.

    Serb je postavio sliku co-axiala kakav je bio u verzijama 2500B (28800vph) i 2500C (smanjen broj vibracija na 25200), dok je Dado lepo dodao kako izgleda co-axial u poslednjoj inkarnaciji (na 2500D), u 3 nivoa.
    Treba imati u vidu da je 2500 ipak dodrada 1120, tako da je nasledio verovatno najbolje dorade 2892A2 ikada. U to spadaju 2 dodatna rubina u podnozju federhausa, poboljsan automat za navijanje i teg sa manjim kuglicnim lezajevima i na kraju - ceo mehanizam je rodiran.

    Ja licno volim 2500 mehanizme i smatram da je i na forumima veci broj prituzbi jer se naprosto ljudi koji nemaju problema sa istim (a pogotovo ako nisu WIS-ovi) nece nikad ni javiti da pohvale mehanizam . Kod nas je bilo mozda jedan problematican primerak (ja licno sam imao par koji su bili besprekorni) ali opet - koda nas je veca verovatnoca da ce stici jeftiniji, polovan a problematican sat jer ce vlasnik takvog sata biti voljan da ga se resi za manje para a nasi nakupci nece obracati paznju na 100%-tnu ispravnost. Naravno - pouzdanost je rasla sa inkarnacijama i ja se ni u kom trenutku ne bih plasio da uzmem 2500D mehanizam.

    Inace - podmazivanje 2500 a i ostalih co-axial mehaznizama je vrlo pipavo. Omega ima posebnu obuku servisera za to i obavlja se posebnim uljima, u jako malim kolicinama, pod mikroskopom.

    Na kraju - ipak stoje dve primedbe:
    1. Omega je pocetkom ovog milenijuma dozvolila da se "igra" novim mehanizmom direktno kod musterija umesto da ulozi vise u testiranje i pomalo im se obilo o glavu i tek si od skora povratili poverenje u co-axial.
    2. Uveli su specificnu komponentu koja zahteva spejializovanog servisera ali im ovo ne mogu bas previse zameriti - ne verujem da bi se neko igrao se slicno placenim GS-om ili Rolexom, vec bi ga rado poslao takodje skupom i dalekom servisnom centru, tu nema mnogo razlike.

    P.S. Obratite paznju na opsti trend obaranja broja oscilacija u novim mehanizmima! Ovakva moda ce verovatno najvise odgovarati bas Co-Axial mehanizmima, posto je i Daniels tvrdio da im "prija" manji broj oscilacija...
    Poslednja ispravka: vladas (31.8.2013. u 21:39)
    milan zmaj, marko14, RUS and 3 others like this.
    No time to lose

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom

    Radjena je neka anketa o tacnosti 8500 evo rezultata (mali je uzorak ali nema veze):


    • 0.5 or less 13 36.11%
    • 1 9 25.00%
    • 1.5 0 0%
    • 2 5 13.89%
    • 2.5 5 13.89%
    • 3 or more 4 11.11%




    • Prva kolona su sekunde, druga broj glasaca, a treca procenat ukupnog glasanja....



    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Malo se otislo u off u odnosu na inicijalno pitanje, ali mislim da je rasprava kvalitetna i moze koristiti.


    1. Omega je pocetkom ovog milenijuma dozvolila da se "igra" novim mehanizmom direktno kod musterija umesto da ulozi vise u testiranje i pomalo im se obilo o glavu i tek si od skora povratili poverenje u co-axial.

    I ja ovo najvise "zameram" omegi
    Poslednja ispravka: RUS (1.9.2013. u 8:51) Razlog: Spojene poruke

  5. #35
    Novi član
    Član od
    2.3.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: OMEGA Seamaster DIVER 300M - Mišljenje

    Pozdrav svima!

    Proslo je dosta vremena od poslednjeg posta u ovoj temi i voleo bih da znam kakva su sada iskustva sa ovim modelom. Kupio sam ovaj sat nedavno kod zvanicnog distributera jer mi je bio davni san i veoma sam zadovoljan za sada. Citam komentare o mehanizmu i inrteresuje me da li su otklonjene mane na 2500 ako ih je bilo u nekom procentu. Unapred hvala.

  6. #36
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: OMEGA Seamaster DIVER 300M - Mišljenje

    ^ U verziji mehanizma 2500D su otklonjeni svi problemi. Uveden je co-axial u tri nivoa i od tada mi nije poznato da je neko imao problema sa njim. Ako si skoro uzeo takvu Omegu - uz čestitke na odličnom satu - verovatno si uzeo sat baš saovom revizijom mehanizma. Ja iskreno se ne bih odrekao ni 2500C pa ni 2500B ali ovaj svakako nema problema.
    RUS, VLADAN P, Dukin and 2 others like this.
    No time to lose

  7. #37
    Novi član
    Član od
    2.3.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: OMEGA Seamaster DIVER 300M - Mišljenje

    Hvala na brzom odgovoru. Pratim ga vec nekoliko dana i dosta je precizan - žuri negde oko 1,5 sec na dan. Posedujem i jedan Super Ocean 44 ali on žuri oko 5-6 sec. Utisak koji me sve vreme drži je da su u ovom satu, bar po meni, pomirili estetiku, verličinu, masu, izradu, pouzdan mehanizam...

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •