Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 36
  1. #21
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Uff, Glashutte, tiha patnja...

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Uff, Glashutte, tiha patnja...
    off topic
    I glasna patnja Vladane,i glasna(kako izgleda ne bih ga smio ni staviti na ruku)!

  3. #23
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Dragone dopada mi se GO, ali nesto mi se ne da da kupim. Jos pre nekoliko godina sam imao odlicnu ponudu, ali jednostavno odlucio sam se za nesto drugo. Ovo su sada neki novi modeli tako da ne znam koliko kostaju, i ne znam koji su mehanizmi u njima? Ali izgled je ono sto mi se dopada, odlicni su!

    Vladane Zenith je stvarno mnogo lep. Ja hteo neki sa chronografom, inace bi mi taj model koji si video bio u uzem izboru. ovako nema razloga da se brines

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Da ne bude sve off topic, evo par fotki IWC Portuguese modela...





    Sat je zaista prelep, mada meni lično smetaju detalji kao što su "pojedeni" brojevi na pozicijama 6 i 12h. Možda da razmisliš o nabavci ovog sata, ali polovnog u očuvanom stanju? Mislim da bi mogao da prođeš daleko povoljnije i u tom slučaju bi se mogla opravdati cena za sat sa ETA mehanizmom!
    Mada, nešto slično ovom satu a o čemu bi vredelo razmisliti je i Junghans Max Bill Chronoscope. Takođe Valjoux 7750 mehanizam, ali mnogo niža cena u odnosu na IWC...



    off topic
    Još dve slike GO Senator Sixties modela...



    Glashutte Original koristi svoje tzv. in-house mehanizme. Kada bi trebao da rangiram GP, GO i IWC poredak bi bio sledeći...

    GP
    GO
    .
    .
    i tamo negde daleko od vrha
    .
    .
    .
    IWC

    Sorry svim zaljubljenicima i poštovaocima IWC-a (i ja sam jedan od njih), ali ovaj proizvođač (pogotovo sa satovima koji nemaju IWC mehanizme) jednostavno nema šta da traži pored GP i GO.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #25
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Dragone, odlične slike Portuguese-ra prosto mi je voda krenula na usta... GO je standardno odličan, a prijatno si me iznenadio sa slikom ovog Junghans modela koji je zaista super a nije ni tako sup (~1500 USD).

    Takođe slažem se sa tvojim rangiranjem ali samo u slučaju da razmatramo IWC ETA-bazirane mehanizme, u suprotnom on je tik uz prvorangirane proizvođače.

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #26
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Dragone, odlicne slike IWC-a. Meni ne smeta sto su odsecene cifre 6 i 12. Dizajn mi se mnogo dopada. A kako stoje svari, mozda cak i nadjem neki IWC u odlicnom stanju, gotovo nekorisce od kolege. Nego da je on platio dosta vise nego sto se danas moze naci. Kupljen je u NS od tadasnjeg uvoznika IWC-a.

    Ova poredjenja su uvek zanimljiva, a mene zanima gde biste u ovom nizu stavili Zenith

    GP
    GO
    .
    .
    i tamo negde daleko od vrha
    .
    .
    .
    IWC

  7. #27
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Dragone, da li znas tacne oznake ova dva GO, posebno mi se dopada onaj cetvrtasti. Mnogo je lep.

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Takođe slažem se sa tvojim rangiranjem ali samo u slučaju da razmatramo IWC ETA-bazirane mehanizme, u suprotnom on je tik uz prvorangirane proizvođače.

    Pozdrav,
    V.S.
    Pa da, poredim tri proizvođača i njihove satove koji se pominju u temi. Jednostavno, Portuguese je inferioran u odnosu na GP i GO.

    Citat UlysseNardin kaže: Pregled poruke
    Dragone, odlicne slike IWC-a. Meni ne smeta sto su odsecene cifre 6 i 12. Dizajn mi se mnogo dopada. A kako stoje svari, mozda cak i nadjem neki IWC u odlicnom stanju, gotovo nekorisce od kolege. Nego da je on platio dosta vise nego sto se danas moze naci. Kupljen je u NS od tadasnjeg uvoznika IWC-a.

    Mislim da je to najbolja varijanta, polovan a očuvan Portuguese već može da bude ok kupovina, osim ukoliko kolega ne preceni svoj sat.

    Off topic

    @patek

    GO Senator Sixties Chrono i GO Senator Sixties Square Chrono.
    http://img824.imageshack.us/slidesho...sixtieseng.jpg
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    Ulysse, jesi li mozda odlucio GO ili IWC? Video sam juce da i kod nas daju velike popuste za IWC-a, pa mozda nije lose da prosetas do zvanicnog predstavnika.

  10. #30
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC Portuguese Automatic

    NIsam jos, malo su pomutili misljenje o IWC-u sa ovim GO. Mada i covek koji je prodavao IWC-a je otisao na odmor, pa je sve ostalo za nekih desetak dana. Nasao sam jos jedan interesantan Zenith, ali stariji model i on je sada u igri..

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •