Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree2Likes
  • 1 Post By goran87
  • 1 Post By fotopetar

tema: ZENITH, Grand Prix - Servis?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    16.1.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Pozdrav,
    posedujem dzepni sat Zenith Grand Prix 1900,ispod oznake marke napred je ispisano Mih.P.Petkovic. Da li mi neko moze reci gde se ovaj sat moze servisirati i cena opravke (polomljena je radna osovina).

    Unapred zahvalan.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Miloše jedina ovlašćena časovničarska radnja za Zenith satove kod nas je sledeća:

    Časovničarska radnja Srba Mihajlović
    Terazije 5
    11000 Beograd
    Tel: +381 11 322 8231

    Preporučujem ti da ih prvo kontaktiraš telefonom jer nisam siguran da li popravljaju i džepne satove. U slučaju da ne popravljaju pitaj ih da ti nekog preporuče i napiši molim te u ovoj temi da li si uspeo da ga popraviš i gde, kako bi i ostali članovi imali koristi od te informacije.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    4.12.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Pozdrav Krsticu.
    Procitao sam da imas dzepni sat na kojem pise Mih. P. Petkovic,pa me interesuje kako sat izgleda i koje je godiste,posto i ja imam Zenith dzepni sat,Grand Prix Paris 1900,i na njemu pise Mih. P. Petkovic.
    Mozes videti moj sat na ovom forumu,u temi Zenith dzepni sat (Dejan Petrovic).
    Hvala i veliki pozdrav.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    16.1.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Petrovicu,
    sat koji imam je isti kao sa tvoje slike. Casovnicar mi je rekao da je proizveden 1900. god. Kontaktirao sam Srbu Mihajlovica sa Terazija u vezi servisa, ali nije siguran za mogucu opravku sata.
    Pozdrav.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    4.12.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Hvala ti.Onda je mozda i moj toliko star.Otici cu do tog servisa da mi kaze godiste sata i da vidim moze li da sredi ostecenje na brojcaniku.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Da li su moguće slike sata?Imam jedan Zenith za djelove možda bih mogao pomoći.Mehanizam mu je sasvim ok!Zanima me taj sat i radi kolekcije jer sličan još nemam u njoj.Al samo ako je cifer skroz očuvan.
    To što ti na ciferu piše Mih.P.Petković znači da je sat došao u Beograd preko tog urara koji je imao toliku reputaciju da su mu ime pisali na ciferu,u Zagrebu je to bio urar Vasić.Da usporedimo to sa danas kad je nemoguće da urar-časovničar naruči sat i da izrazi želju da na ciferu piše njegovo ime!Moguće su samo gravure iza na poleđini sata koje ujedno i smanjuju vrijednost sata.
    Lp!

  7. #7
    Novi član
    Član od
    11.12.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Pozdrav,
    posedujem džepni sat Zenith Grand Prix Paris 1900, ispod marke je ispisano Mих.П.Петковић И К. Београд
    Zanima me nešto više o njemu, pa ako može neko da mi pomogne. Unapred Hvala.
    fotopetar likes this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Postoje nekoliko varijanti takvih satova.Ispod marke Zenith napisano je ime urara iz Beograda (takav čin danas je nemoguć dok su nekad lokalni urari mogli otisnut na ciferu i svoje ime) koji je bio dobavljač satova i njihov distributer.
    Što reći o jednom takvom Zenithu već da je za mene remek djelo staro blizu sto godina koje se danas zbog bezparice baš ne cijeni. Pošto u kolekciji imam jedan takav Zenith znadem što pričam. To je sat koji je tada bio kvalitetan i skup a i danas u dobrom stanju je na cijeni.
    Po veličini sata imamo dvije varijante takvog sata,prvi je manji u malom kućištu i takav imam i davao se u Vojnoj akademiji Kraljevine Yugoslavije.(Vidiš ga dolje na slikama)
    ZENITH, Grand Prix - Servis?-01.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-02.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-03.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-04.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-09.jpg

    Druga varijanta je onaj veći promjer sata koji je bio sat željezničarski i na njemu je pisalo SHS (što je značilo Kraljevina SHS).Slike donjeg sata preuzete su s interneta (iako bih volio da je i taj moj)

    ZENITH, Grand Prix - Servis?-zenith-railway-pocket-watch-yu-01.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-zenith-railway-pocket-watch-yu-02.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-zenith-railway-pocket-watch-yu-03.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-zenith-railway-pocket-watch-yu-04.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-zenith-railway-pocket-watch-yu-05.jpgZENITH, Grand Prix - Servis?-zenith-railway-pocket-watch-yu.jpg

    Treća varijanta sata koju sam vidio bila je s poklopcem na kojem nema nikakve oznake i moguće je da je taj sat bio u slobodnoj prodaji.

    Što još reći o jednom takvom satu,ako ga imaš čuvaj ga,ako ne radi pokušaj ga servisirati,mogao bi i stavit slike sata da vidimo u kakvom je stanju očuvanosti.Kvaliteta sata je visoka i neupitna,broj takvih satova sve je manji iako ih još ima u našim krajevima.Zašto?Jer najbolje cijene dostignu vani na e-bayu gdje ih neki prodaju i tad im se gubi svaki trag.
    RUS likes this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    17.12.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZENITH, Grand Prix - Servis?

    Dobro vece svima!Moja cerkica je dobila od bake jedan isti takav sat za igranje.Brzo joj je dosadilo,pa sam ga ja sklonila u ormar.Potpuno je ispravan,radi,samo sto nesija tako.Ima 8 pozlacenih ziga,gravuru na pozadini,i god. 1900.To mi je privuklo paznju,i zato sam pocela da istrazujem malo.Naisla sam na ovaj sajt,i prijatno se iznenadila ! Ako nekog zanima otkup,nek me kontaktira.Nama sam sat neznaci nista,a mozda nekom znaci puno

Slične teme

  1. SEIKO SERVIS!!!
    By carapan in forum Seiko
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 30.3.2023., 15:36
  2. ETERNA GRAND PRIX
    By div in forum Džepni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 17:11
  3. Omega grand prix
    By darko in forum Džepni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 9:52
  4. Doxa servis!
    By rumeni in forum Doxa
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.8.2009., 17:17
  5. Omega servis u Srbiji i ex-yu državama
    By Foghorn_Leghorn in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.10.2008., 13:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •