Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    div
    div je offline
    Novi član
    Član od
    29.9.2008.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom ETERNA GRAND PRIX

    Dobio sam od dede,pre tri godine, stari dzepni sat!
    Imao je cetri dzepna sata i poklonio je svakom unuku po jedan, mene je pozvao prvog i dao mi da biram, ali mi je dao sugestiju da je ovaj koji sam i uzeo najbolji i njemu najdrazi!
    Kasnije sam bio do vise casovnicara da bih ga servisirao, da ga ociste i podmazu, ali sam dobio savet da ako ga ne nosim i ne navijam bolje ne bacam tri hiljade dinara, jer time necu dobiti nista!Da li je ovo tacno? Inace sat radi i tacan je!
    Kakve su sanse da mi kazete nesto vise o firmi i satu?
    Probacu da posaljem sliku, a do tad na satu u unutrasljosti kucista pise ETERNA, 15 levels i broj 2616442, sa leve strane slovo R ispod njega S , sa desne strane slovo A a ispod njega F i izmedju slova strelica i broj sata je 2371339 koji pise i ispod prvog poklopca i ispod drugog(nadam se da se ne smejete puno mom opisu )
    Svako dobro

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ETERNA GRAND PRIX

    Vladimire, mislim da si dobio jako lep i vredan poklon bez obzira u kakvom je sat stanju. Tvoj deda je verovatno veliki ljubitelj satova i verujem da ti je stvarno dao svoj najvredniji sat.

    Eterna je osnovana 1856 godine, i predstavlja veoma respektabilnu kompaniju. Njena cerka firma, ETA, koja je proizvodila samo mehanizme je sada poznata kao ETA SA i jedan je od najpoznatijih proizvodjaca satnih mehanizama na svetu, a trenutno su u sastavu Swatch grupe. Eternu je 1995 godine kupila kompanija Porsche Design. Eterna i dalje proizvodi satove i mehanizme pod svojim imenom a najnovije proizvode ove kompanije mozes pogledati na njihovom zvanicnom sajtu:

    http://www.eterna.ch

    Sto se tice samog sata bojim se da ti ne mogu puno pomoci ne samo zbog tvog nepreciznog opisa vec i zbog mog nepoznavanja dzepnih satova. Moje interesovanje je uglavnom usmereno ka rucnim satovima.

    Sugestija tog casovnicara je na mestu i preporucuje se da sat radi, slicno kao i sa automobilom, kada ne radi propada brze.

    U svakom slucaju voleo bih da postavis sliku posto me stvarno zanima kako sat izgleda.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    div
    div je offline
    Novi član
    Član od
    29.9.2008.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:ETERNA GRAND PRIX

    Hvala ti Vladane(zamalo pa imenjaci, ja se zovem Vladimir )na odgovoru!
    Ja sam vec gledao taj sajt, ali nisam nasao nigde stare dzepne satove:dry:
    Sat je jako, jako ocuvan, jer je deda jako pedantan. Po njegovin recima stariji je od 80 godina. Potrudicu se ovih dana da postavim slike(nikako da nadjem vreme da ga dobro fotografisem)
    Da li mozda neko zna okvirno kolika mu je vrednost( naravno ne planiram da ga prodajem)?

    Svako dobro

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:ETERNA GRAND PRIX

    Vrednost je jako tesko odrediti i kao sto sam puno puta do sada rekao, cenu odredjuje trziste i to najbolje mozes saznati ako ga stavis na online aukciju na sajtu kao sto je recimo ebay.

    Inace stvarno bih voleo da vidim kako izgleda, pa kada budes imao vremena postavi obavezno slike.

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ETERNA GRAND PRIX

    Čekam da vidim slike te djedove Eterne,a što se tiče časovničara bili su fer prema tebi.Servis sata ako ga ne nosiš i ako radi nije potreban jer opet nakon 5 godina ko da servisa nije ni bilo zato su ti i rekli da ga čuvaš i ne bacaš novac.Eto ima još koji od njih koji ne misli samo na zaradu i to je lijepo za čuti.Slova R i S nalaze se na nemirnici kao i ta dva druga i označavaju u kojem smjeru treba podešavat strelicu nemirnice prema tome da li sat ide točno dal kasni il žuri.Broj na mehanizmu broj je skojim možeš saznat kad je mehanizam napravljen a drugi broj na kućištu je broj kućišta i nema veze sa satom jer kućišta su znale radit različite firme od firme mehanizma!
    Lp!

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: ETERNA GRAND PRIX

    Tema je iz 2008. tako da su male sanse da vidimo slike

Slične teme

  1. ZENITH, Grand Prix - Servis?
    By Krstic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.12.2014., 23:08
  2. Omega grand prix
    By darko in forum Džepni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 9:52
  3. Eterna i Pacific
    By misa-pei in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 8:55
  4. Eterna i Breitling
    By Saleni in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.2.2010., 11:28
  5. Eterna satovi
    By sub in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.11.2009., 18:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •