Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 23
Like Tree15Likes

tema: ZENITH dzepni sat

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Citat srcko kaže: Pregled poruke
    da li mi neko moze reci koliko je star ovaj sat i da li ima neku vrednostPrilog 23051Prilog 23052
    Pozdrav srcko!
    Zenith ti je prekrasan i vrijedi nekih 200€.Sad može i više ako tko ponudi al sumnjam uz ovu krizu na žalost!Sat datira između dva rata,bio je to službeni željezničarski sat kraljevine Jugoslavije.
    Ako te zanima mijenjanje za ručni sat slobodno se javi porukom.
    Lp!

  2. #12
    Novi član
    Član od
    6.5.2012.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Dobro vece !
    Imam Zenith-ov dzepni sat i interesuje me da saznam nesto vise o njemu,kao na primer godinu proizvodnje i njegovu vrednost... Postavljam njegove fotografije i nadam se da ce neko moci da mi pomogne... Hvala unapred i pozdrav!ZENITH dzepni sat-img_1825.jpgZENITH dzepni sat-img_1826.jpgZENITH dzepni sat-img_1835.jpgZENITH dzepni sat-img_1836.jpgZENITH dzepni sat-img_1837.jpgZENITH dzepni sat-img_1838.jpgZENITH dzepni sat-img_1839.jpgZENITH dzepni sat-img_1840.jpgZENITH dzepni sat-img_1841.jpgZENITH dzepni sat-img_1842.jpgZENITH dzepni sat-img_1843.jpgZENITH dzepni sat-img_1844.jpgZENITH dzepni sat-img_1845.jpg
    Varga and Serb like this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Veliki pozdrav i dobrodošlica.
    Možda si na krivo mjesto stavio svoj sat al sreća zamijetih ga.
    sat je to iz nekih 30-ih 40-ih godina nije prestar i nije ona bolja verzija cifera al ni kućišta.
    Sat izgleda prekrasno
    Rađen je za turske željeznice po naružbi što možeš zaključit sam po gravurama i natpisima na satu.
    Sat vrijedi nekih 200€ sad prema tome koliko netko želi takav sat imat možeš dobit i više zanj al po današnjim mogućnostima budi spreman samo na niže ponude.
    Lp!

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    16.1.2012.
    Lokacija
    Macedonia
    Poruke
    70
    Lajkovi
    494
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Citat fotopetar kaže: Pregled poruke
    Veliki pozdrav i dobrodošlica.
    Možda si na krivo mjesto stavio svoj sat al sreća zamijetih ga.
    sat je to iz nekih 30-ih 40-ih godina nije prestar i nije ona bolja verzija cifera al ni kućišta.
    Sat izgleda prekrasno
    Rađen je za turske željeznice po naružbi što možeš zaključit sam po gravurama i natpisima na satu.
    Sat vrijedi nekih 200€ sad prema tome koliko netko želi takav sat imat možeš dobit i više zanj al po današnjim mogućnostima budi spreman samo na niže ponude.
    Lp!

    Pozdrav cenim mislenje od kolegu ali ,nisam saglasan oko procene sata,pretpostavljam da je sat iz 1980 god +-5
    i za cena daleko od realna,za ovaj sat,da je u super stanje mislm da tesko ce da dobije 200e,
    kod nas neka relan cena je do 50e ,a za bolje stanje malo vise

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Pozdrav Baroon!
    Ako sam pogriješio godinu proizvodnje oprosti,sat mi je izgledao kao stariji,što se tiče cijene ovakav kod nas može dobit cijenu od oko 200€ bez puno muke ipak je to Zenith i u vrlo lijepom stanju.A ako su kod vas tako loše cijene đepni satova slobodno se javi pa budemo napravili jedan trazitni put na moje tržište,a budem i sam uzeo za svoju kolekciju pokoji željezničarski sat.
    Iako i kod nas ima malo zainteresiranih za kupovinu đepnih satova ipak su prodajne cijene malo veće od vaših.
    I ako još ponešto znaš o satovima napiši te ako me imaš još gdje ispravit ispravi jer kao što rekoh ja nisam sveznalica već kao i ostali učim o satovima iz dana u dan!
    Varga likes this.

  6. #16
    Novi član
    Član od
    28.5.2009.
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Zlorabicu tudju temu
    da ne otvaram novu, slican sat, i godiste,
    samo ...
    ovaj koji posedujem je u vrlo losem stanju, cifer ostecen, nema zadnji (veci) poklopac
    prilicno patinirao, za ostalo se ne razumem, ali citajuci sve postove (ovde) na koje sam
    naisao shvatio sam da je sat upropascen, cipfer je verovatno moguce samo nacrtati
    ili mozda ludom srecom nabasati po buvljacima,
    da li se uopste isplati pokusavati bilo sta sa ovakvim stanjem ?!?

    Evo i slichica:

    ZENITH dzepni sat-pb280030.jpgZENITH dzepni sat-pb290092-2.jpgZENITH dzepni sat-pb280031.jpg
    fotopetar likes this.

  7. #17
    Mlađi član Avatar korisnika boris88
    Član od
    10.1.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    69
    Lajkovi
    246
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    kud svi tu i mali mujo zenith grand prix 1900,po broju na satu sam iskopao na netu da je iz valjda 1930-e,srebrno kuciste,cifer je perfektan,ispravan.ima li ko jos neku informaciju o vrednosti i starosti sata?pozdrav
    p.s. izvinjavam se na losijem kvalitetu slika mehanizma,slikano je telefonom u sobi
    ZENITH dzepni sat-img_20121206_154235.jpgZENITH dzepni sat-img_20121206_154252.jpgZENITH dzepni sat-img_20121206_154315.jpgZENITH dzepni sat-zenith1.jpgZENITH dzepni sat-zenith2.jpgZENITH dzepni sat-zenith3.jpgZENITH dzepni sat-zenith4.jpgZENITH dzepni sat-zenith5.jpgZENITH dzepni sat-zenith6.jpg
    Varga, 83stojan, fotopetar and 2 others like this.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Prvi Zenith je najbolje sačuvat i tražit jedan neispravan dobra kućišta i cifera,te od dva napravit jedan.Inače takav ne prodaj jer ćeš malo zanj dobiti.

    Drugi Zenith je prekrasan,vrijedi po mojoj procijeni od 200-300€.Čuvaj ga vrijeme sada za prodaju nije,ispoliraj mu kućište i vrati mu pravi sjaj.Datira iz dvadesetih godina prošlog stoljeća,a točnu godinu se da odredit po serijskom broju na mehanizmu uz kontakt tvrtke Zenith!

  9. #19
    Mlađi član Avatar korisnika boris88
    Član od
    10.1.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    69
    Lajkovi
    246
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    "ispoliraj mu kućište i vrati mu pravi sjaj" jel bi ovo bilo dovoljno?vise je bio prljav,samo sam ga malo ocistio da sine
    ZENITH dzepni sat-img_20121210_141743.jpgZENITH dzepni sat-img_20121210_141819.jpgZENITH dzepni sat-img_20121210_141833.jpgZENITH dzepni sat-img_20121210_141846.jpg
    Varga and Bluesky like this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZENITH dzepni sat

    Ma fantastično si to odradio Borise!Sad na sigurno s njim i da te nisam čuo da ga prodaješ.Al ako ti bude potrebno riješit ga il ti doista ne bude stalo do njega javi se,mjesto mu je ako ne kod tebe ko pravog vlasnika tad u nekog kolekcionara koji zna pazit na svoje ljubimce.
    Uživaj u satu i nemoj ga previše nosit vani šteta je da se ošteti kad je već tako očuvan.
    Varga likes this.

Slične teme

  1. Dzepni Longines
    By bugarin in forum Džepni satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 20:02
  2. Longines dzepni sat
    By Petovic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 17:26
  3. Zenith dzepni sat
    By dozon in forum Džepni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 15:35
  4. Zenith dzepni sat
    By Don_Krstic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 9:19

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •