Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree2Likes
  • 1 Post By KANDAKM
  • 1 Post By Neša

tema: Stari srebrni dzepni sat, informacije molim

  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.3.2012.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Stari srebrni dzepni sat, informacije molim

    Nov sam na sajtu! Pozdrav svima.

    Posedujem stari srebrni sat, da nebi pisao, postavljam slike na kojima se sve vidi. Pa vas molim da mi kazete nesto vise o njemu i neka procena sata.

    Sat je nasledstvo i nije na prodaju. Prvi vlasnik sata je bio moj paradeda koji je umro 1912 god.Inace sat veoma dobro radi, mada ga retko navijam. pa molim da mi i tome malo nesto kazete kako da ga odrzavam.

    Ako bude trebalo da slikam jos nesto na njemu kazite

    Stari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01711.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01714.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01716.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01718.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01715.jpg

    Stari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01717.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01721.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01719.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01720.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-dsc01713.jpg
    Varga likes this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Stari srebrni dzepni sat, informacije molim

    Pozdrav i dobrodosao.

    Ovakav sat ima drugar, bukvalno identican. Ono sto ja znam jeste da su radjeni za Tursku, a mislim da su radjeni po narudzbi i to krajem 19. veka. Konkretno ko je proizvodjac ne znam tacno, ali je mehanizam vrlo karakteristican za taj preriod, sa tim cuvenim kljucem za navijanje. Negde sam procitao da je unutra Molnija sa 18 jewels caliber 3602 etc. a negde je pisalo da je to neki drugi anonimni proizvodjac. Ima i boljih poznavalaca od mene pa se nadam da ce dopuniti ovaj odgovor.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Stari srebrni dzepni sat, informacije molim

    fotopetar likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Stari srebrni dzepni sat, informacije molim

    Prvo ću da te pozdravim i pohvalim tvoje nasljedstvo,sat je fantastičan!
    Koliko vidim cifer je jako dobro očuvan samo je poklopac ofucan od nošenja al ništa previše!Moja preporuka je sat odnijet uraru na čišćenje ali i poliranje kućišta koje je vjerojatno srebro,a to uz malo truda možeš i sam naručiš na e-bayu cape cod krpicu koja služi za poliranje zlata,srebra ali i ostalih metala.
    Sad malo o satu,to je švicarski Bilodes koje je jedno od tržišnih imena koji su upotrebljavani u početku firme Zenitha i samo to daje ti na znanje da je sat dobar zato i ide i dan danas dobro.Ovo je njihov rani mehanizam koji se navija i namješta na ključić,ja inače imam malo mlađeg koji ima dodatak da se može i ključićem navinut uz krunicu!Takvi satovi su po narudžbi dolazili iz švicarske u tursku s ciferom koji je na sebi imao tursko označje,i to je tada bilo dozvoljeno ujedno i skupo,takvi satovi su raritet.
    Čuvaj i pazi što imaš i dotjeraj ga malo,ispoliraj i bit će ko nov.
    Lp!

  5. #5
    Član
    Član od
    27.4.2011.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    225
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Stari srebrni dzepni sat, informacije molim

    Prelijep je sat. Mozete pogledati i u mojoj kolekciji imam jos stariji( tamo svepise), takodje jedan fenomenalno ocuvan sat najpoznatijeg engleskog majstora kohi je radio sat na big benu. Inace ti satovi su radjeni za otomansku imperiju i eto da ne. Cekas internet postu sat semoze ispolirati pamucnom krpicom i sodom bikarbonom :-)

  6. #6
    Novi član
    Član od
    28.2.2021.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Stari srebrni dzepni sat, informacije molim

    Pozrav!

    Posedujem stari dzepni sat. Postavicu slike sata, a Vi mi recite informacije o tom satu i njegovu procenu. Sat nije na prodaju vec je nasledstvo i mislim da je star preko 100 godina.Sat je ispravan.


    Stari srebrni dzepni sat, informacije molim-20210204_152635.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-20210204_154256.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-20210204_154317.jpgStari srebrni dzepni sat, informacije molim-20210228_195609.jpg

Slične teme

  1. OMEGA džepni sat, informacije molim
    By luybisha in forum Džepni satovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 28.11.2014., 16:06
  2. Stari zidni sat - molim za informacije i procenu
    By Sonic in forum Podni, stoni i zidni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 2.2.2010., 16:18

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •