Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree4Likes
  • 3 Post By allstarshardcore
  • 1 Post By CMW

tema: Pomoc oko dedine dzepne Omege

  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.6.2012.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc oko dedine dzepne Omege

    postovani,
    po prvi put pisem na jednom forumu uopste a u satove se ne razumem uopste medjutim sam malo trazio po netu pa mislim da bih ovde mogao pronaci odgovor na pitanja oko jednog, za mene jako vaznog, dzepnog sata marke omega.
    sat sam dobio od majke koja ga je dobila od njenog pokojnog oca koji je ziveo i radio u svajcarskoj i isti kupio negde pre oko 30 i vise godina (po recima moje majke, kao i to da je na isti bio ponosan i smatrao ga za dragocenost jer je za to vreme bio skupo placen).
    sto se samog sata tice on je one lepe boje belog zlata bez ikakvih vidljivih ostecenja sto na staklu sto na kucistu i lancu. ko zna kada je navijan poslednji put i ja sam ga navio sada i radi kao sto kazu svajcarski sat, besprekorno. kada sam otvorio poklopac ja sam se zadivio koliko je mehanizam unutra lep i ocuvan, ono sto se vidi sve je sjajno i kao da je sada proizveden. takodje ima i jako lep lanac i originalnu crvenu omeginu kutiju sa belim satenom unutra.
    sto se tice oznaka, na poklopcu sa spoljasne strane nema nikakvih brojeva, slova itd, sa unutrasnje strane poklopca ima ugraviran truoglic (i u njemu grcko slovo omega i ispod njega napisano OMEGA WATCH CO.), ispod toga pise FAB. SWISSE SWISS MADE, ispod toga je broj 121.1726 a ispod broja mali znak kao satic koji pokazuje 15h.
    na unutrasnjosti sata (delu na koji ide poklopac oko zupcanika) je ugraviran broj 292 49 068 (sa tim sto nisam siguran za posledjne dve cifre jer je jako jako sitno a nisam uspeo ni sa lupom da vidim lepo). na zasebnom delu takodje na unutrasnjosti sata je ugravirano opet grcko slovo omega i ispod njega broj 850 i ispod toga OMEGA WATCH CO SWISS dok je ispod toga ugravirano malo sitno SEVENTEEN 17 JEWELS.
    zanima me da mi neko pojasni kako da ga cuvam, gde da ga odnesem u beogradu da ga neko pregleda da li treba nesto da se podmazuje, menja ili cisti ili nesto tome slicno, takodje me zanima koja mu je cena trenutno (ne bih ga prodavao, nego me cisto zanima).
    pokusacu da objavim slike sata a takodje su dobrodosli svi vasi komentari, saveti ili sta god vi mislili da ja treba da znam o ovom satu jer napominjem jos jednom ja sam totoalni laik pa se izvinjavam ako sam vam dao pogresne ili nepotpune ili manje bitne podatke o satu.
    hvala vam puno na vasem vremenu i nadam se da ce mi neko pomoci. zelim vam svima sve najbolje,
    ivan.

  2. #2
    Novi član
    Član od
    20.6.2012.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Pomoc oko dedine dzepne Omege

    Pomoc oko dedine dzepne Omege-p6190028.jpgPomoc oko dedine dzepne Omege-p6190030.jpgPomoc oko dedine dzepne Omege-p6190020.jpgPomoc oko dedine dzepne Omege-p6180003.jpgPomoc oko dedine dzepne Omege-p6190021.jpg
    jagos, Varga and krstin like this.

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom re: Pomoc oko dedine dzepne Omege

    Izgleda ko nov
    Svakako mu je potreban servis na svakih par godina!
    Preporucice ti neko iz BG-a dobrog majstora.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Pomoc oko dedine dzepne Omege

    Srdačan pozdrav i dobrodošlica na forum!
    sat je u prekrasnom stanju i ima još bolju priču,ali postoji onaj ali.Sat je to novijeg datuma i samim time još je dobro očuvan tako da ne treba servis već ga čuvaj.To je za mene jedna od lošijih varijanti đepne Omege ta geneve,imadoh je sam i pošto je cifer lice metalno farma se s vremenom otrga i tad ružno izgleda.Danas nema veliku vrijednost kao starije Omege tako očuvane al zato ti imaš veliku obiteljsku vrijednost koju vrijedi čuvat.Mehanizam je kalibra 830 kako stoji uz znak Omege i malo je bolja varijanta od one koju sam ja imao u rukama.
    Tako očuvanom satu tog godišta i uz sve dao bih neku cijenu od oko 150€ al to nije nešto po čemu se točno možeš orjentirat.
    Čuvaj sat i sretno s njim!

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom re: Pomoc oko dedine dzepne Omege

    Pa ako ima 30 godina valjda mu treba servis (podmazivanje)

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Pomoc oko dedine dzepne Omege

    Treba mu podmazivanje i servis ako će sat biti nošen i navijan,al ako neće tad ne treba servisirat sat već ostavit ga kakav jest.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Pomoc oko dedine dzepne Omege

    Ako ćeš ga koristiti, možeš ga odneti u sledeće servise:

    Časovničarska radnja Kostić - Dojčinović
    Jug Bogdanova 3 (Zeleni venac), 11000 Beograd, Srbija
    Tel.: +381 11 2631036

    Ranka Rodin, Szr Časovničarska Radnja
    Akademska 2, 11080 Beograd (Zemun)
    Tel.: +381 11 2612 002

    Ne znam koliko košta servis džepnih satova, pa predlažem da pitaš telefonom. Oba majstora pošteno rade svoj posao.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Pomoc oko dedine dzepne Omege

    Dobro veče!

    Svi mehanički časovnici, uključujući i analogne kvarcne, moraju povremeno biti servisirani. Uz današnje kvalitetne lubrikante časovnici se mogu servisirati na svakih pet do sedam godina.

    S obzirom da su moderni lubrikanti sintetički, a ne mineralnog porekla, ne bi valjalo da među-servisni period bude duži, pošto će svi ležajevi biti suvi i može doći do nepotrebnog trošenja osovina.

    U svakom slučaju čuvajte Vaš časovnik na suhom mestu gde je temperatura stabilna i gde ne može lako doći do situacije da se vlaga kondenzuje unutar samog časovnika, u suprotnom ništa neće sprečiti koroziju.

    Još jedna stvar, nemojte ništa dirati prstima unutar časovnika jer to će zasigurno ostaviti tragove i konačno prouzrokovati koroziju u vidu neizbrisivih fleka.

    CMW
    jagos likes this.

Slične teme

  1. Odredjivanje godine proizvodnje Omege
    By nikola.beograd in forum Omega
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.6.2019., 16:02
  2. Kupujem neispravne dzepne satove
    By nenadudu in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.12.2011., 21:39
  3. Identifikacija moje Omege
    By momcilo82 in forum Omega
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 6.1.2011., 14:44
  4. Pomoc oko kupovine Omege Seamaster
    By Jelena in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.5.2010., 18:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •