Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree3Likes
  • 2 Post By pedjakv
  • 1 Post By fotopetar

tema: Dzepni sat Eterna Grand Prix

  1. #1
    Novi član
    Član od
    25.12.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Dzepni sat Eterna Grand Prix

    Dobio sam na poklon stari sat od mog dede.Radi se o etrni grand prih.Neznam nista o ovim satima pa molim forumase koji se pomalo razumeju da mi daju neku informaciju.Interesuje me kolika je vrednos ovog poklona,koliko su ovi satovi kvalitetni,kolko su poznati u svetu sobzirom da pre ovoga iskreno nikada nisam cuo za ovu marku satova .Unapred svima hvala
    Priložene slike Priložene slike Dzepni sat Eterna Grand Prix-img_20121227_175441.jpg   Dzepni sat Eterna Grand Prix-img_20121227_175614.jpg   Dzepni sat Eterna Grand Prix-img_20121227_175742.jpg  
    83stojan and fotopetar like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Dzepni sat Eterna Grand Prix

    Eterna je jedna od nekoliko marki satova koje je uzimala državna željeznica!
    Po mom praćenju bili su Zenith,Omega,Longines od najjačih brendova zatim Eterna,Tissot,Lonville i možda još koja marka koji su po kvaliteti jako dobri i cijenjeni jer da budu željezničarski morali su biti dobri,točni i pouzdani.Cijena svih ovih satova u super stanju nije mnogo različita,svi su oni vrlo cijenjeni.
    Inače u tim satovima samo su mehanizmi bili različitih proizvođača,cifer,kazaljke,kućište,staklo,krun ica su bili jednaki kod svih-bolje rečeno bili su standardizirani,i to je veoma lijepo kod ovih satova,izdaleka su svi isti.
    Tvoj sat je koliko vidim dosta oštećen i gubi mnogo na vrijednosti.Pošto ti je to djedov sat moj savjet je ako sat ne radi servisiraj ga i spremi bez obzira u kakvom je stanju.On za te vrijedi mnogo i kao takav nek ostane u kući za buduća pokoljenja.
    Vrijednost tvome u takvom stanju ne prelazi 100€,al za te trebao bi vrijedit beskonačno ipak je sat djedov!
    Lp!
    Varga likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    25.12.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dzepni sat Eterna Grand Prix

    Nije on u toliko losem stanju,malo mi je kamera losija slikano je prema sijalici pa sve to utice na losiju sliku.Ono sto me zanima je sledece--na satnom mehanizmu ima ukucan neki broj predpostavljam da je to serijski broj mehanizma pa me zanima da lli postji neka mogucnost da se na osnovu tog broja utvrdi tacna godina izrade satnog mehanizma.Na samom poklopcu -kucistu sata ima ukucan broj 2348160 a na satnom mehanizmu je broj 2516468.Moze li neko da mi objasni sta znace ovi brojevi i kako to da nisu isti da li uopste oni trebaju da budu isti.Hvala

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dzepni sat Eterna Grand Prix

    Po serijskom broju na mehanizmu,ako firma ima to objavljeno na svojoj stranici (uz to ako firma danas postoji)može se otkriti iz koje je godine sat,po mom mišljenju negdje iz dvadesetih godina prošlog stoljeća.isto vrijedi i za serijski broj na kućištu.Isti serijski broj na mehanizmu i kućištu ja u svojoj kolekciji imam samo na Longinesima (možda i još nekom al nisam previše išao za tim) samo zato što je ta firma ugrađivala mehanizme u svoja kućišta.Treba vidjet ima li na tvom kućištu oznaka Eterne il je bez oznaka.Ako ima oznaka firme znači da je ona radila kućišta ako nema onda je kućište uzimala od nekog(inače kućišta su bila standardizirana-jednaka za sve tadašnje željezničarske satove.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •