Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 41
Like Tree28Likes

tema: Hublot Dwayne Wade Watch

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    A zašto je opravdano za PP dati milion i kusur $ ???
    Samo zato što je PP ?
    Šta je to tako vrijedno kod njih pa da toliko koštaju?
    Nije opravdano za obicne smrtnike, ali PP za milion i kusur dolara pojede bilo kojeg Hublota za dorucak. Ustvari vjerojatno pojede bilo sto i bilo koga hehe. I vrijednost mu ima samo jedan smjer u krivulji vremena ---> prema gore. Volio bi vidjet Hublot od milijun dolara na vintage trzistu za 30tak godina...
    vladas and jagos like this.

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    Koštaju toliko zato što na njima piše PP i zato što neko lupi tu cijenu ali je stvarna vrijednost daleko ispod,sviđalo se to nekom ili ne.
    Misko81 likes this.

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    hadzi dalibiore PP od milion eura ima in house mehanizam + tourbillon + miute repeater + perpetual kalendar

    dok hublot ima eventalno tourbillon u nekoj "nabudzenoj" eti + gomilu dijamanata.

    e sad postavlja se pitanje "sta ja imam protiv dijamanata? sta i dijamanti su super jel" pa jesu ali ako oces dijamante onda lepo kupis lanac ili narukvicu a ako oces sat onda kupis nesto sta cini sat a to je mehanizam+dizajn+brend+istorija. od ova 4 elementa hublot ima samo 2 (dizajn i brend), sto je meni opet dovoljno razloga da ga kupim ali naravno da prethodno imam jedno 10-ak satova koji ispunjavaju sva 4 kriterijuma a takvih za 20 000e ima dosta!!
    jagos likes this.

  4. #34
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    Pa kada kupuješ PP velikim delom plaćaš razvoj da ne kažem R&D. Prost primer: PP je prvi krenuo sa silikonskim delovima za satove, sada to kreće da radi sve više manufaktura. Sada, da li bi i nekom drugom palo na pamet da to uradi bez njih, ne znam, ali oni su bili prvi 2005/06, i pokrenuli su trend, uneli nešto novo. Ili, evo sada nešto skorije:



    Patek Philippe Announces New GyromaxSi Balance and Updated Pulsomax Escapement; Endows Materials Chair | WatchTime.com

    Ako je bitan dizajn, onda uzmeš nešto od brenda koji je uveo taj dizajn, a koji pride napravi nešto ovako Audemars Piguet - The New, Lubrication Free Escapement

    Kada bi svi kupovali Hubolte, verovatno nikada ne bi bilo ništa nalik na ovo prethodno, a sav napredak u industriji doveo bi do ovog:


    Možda sam bio malo konfuzan, ali nadam se da kontate šta sam hteo da kažem. Ne sviđa mi se Hubolt nikako.
    Poslednja ispravka: skydiver (9.10.2011. u 0:57)
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

  5. #35
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    Citat HADzI DALIBOR kaže:
    A zašto je opravdano za PP dati milion i kusur $ ???
    Samo zato što je PP ?
    Šta je to tako vrijedno kod njih pa da toliko koštaju?
    Sad si otišao u neku drugu krajnost i to bespotrebno. Nema razloga da Hublot porediš sa PP od milion dolara jer Patek Philippe u svojoj ponudi ima i daleko jeftinije, pristupačnije satove koji su cenovno bliže pomenutom Hublot Dwayne Wade modelu a na koje sam ja asocirao. Recimo, Patek Philippe Nautilus 5711/1A. Klasika koja vuče korene još iz sedamdesetih godina prošlog veka i koja gle čuda, ima svoj mehanizam u koji je uloženo vreme, znanje i novac ne bi li se razvio. Ne znam zašto pokušavaš da opovrgneš činjenicu da je Hublot sa cenom od 20000€ ušao u domen proizvođača koje sam naveo a među kojima mu jednostavno nije mesto, niti mogu da razumem zbog čega pokušavaš toliko da opravdaš upravo tu cenu za sat i proizvođača koji u ovom slučaju ne nude apsolutno ništa vredno pomena?!

    Da odgovorim i na ovo drugo pitanje. Ne, naravno da ne smatram da je opravdano dati milion dolara za PP ili sat bilo kog drugog proizvođača jer, bez obzira na uložen trud, razvoj, ime, plemenite metale i sve ostalo što prati jedan luksuzan brend, realno ni jedan sat ne vredi toliko novaca.
    Da li PP može sebi da dozvoli da vrednuje svoje satove u milionskim iznosima i da mu na tome niko ne zameri? DA, apsolutno i to samo zbog jednog razloga. To je PATEK PHILIPPE. Ime koje postoji gotovo dva veka koje je, kao i svako dobro vino, sazrevalo s godinama. Patek Philippe je manufaktura čije satove su sa ponosom nosili članovi kraljevskih porodica, proizvođač koji je u vreme kada su se vrhunski majstori služili samo svojim (spretnim) rukama i oštrim okom napravio neke od najkomplikovanijih mehanizama koji i dan danas izazivaju poštovanje i koji još uvek pomera granice u časovničarskoj industriji. Dakle, to je proizvođač koji je pisao i koji PIŠE istoriju kada je reč o časovničarstvu. Da, Patek Philippe jeste oličenje luksuza, eksluzive i statusnog simbola u društvu. To je Manufaktura sa velikim M na koju se gleda sa poštovanjem i zato može sebi da dozvoli to pravo da kaže "naš sat košta milion dolara" i da to u svetu luksuza i elite bude opravdano.

    Hublot? Možda malo preoštro ali šta ili ko je to? Šta su oni tako revolucionarno uradili za časovničarsku industriju pa da mogu sebi da dozvole da za jedan sat napravljen od gomile čelika u kojem se nalazi ETA mehanizam traže tako ludo visoku cenu? Ništa. Upumpali gomilu novca u marketinške kampanje i veštački stvorili sliku o eksluzivitetu a u stvarnosti su jako daleko od toga.

    Kada kupiš Patek Philippe kupio si SAT i deo istorije koji vrede milion dolara... kada kupiš Hublot Big Bang kupio si dijamante koji vrede milion dolara ali su, eto, silom prilika prikačeni na komad gvožđa ili eventualno zlata koji je neko nazvao sat.

    Citat HADzI DALIBOR kaže:
    Koštaju toliko zato što na njima piše PP i zato što neko lupi tu cijenu ali je stvarna vrijednost daleko ispod,sviđalo se to nekom ili ne.
    Eto, sam si na kraju napisao suštinu koju bih pre povezao sa Hublot-om a ne sa PP. Hublot Dwayne Wade košta toliko koliko košta jer je neko lupio cenu ali stvarna vrednost mu je daleko daleko daleeeeko ispod, sviđalo se to nekome ili ne.


    Pozdrav
    Djordje, nikola0406 and Refresh like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    Ko ne bi volio nositi sat kakav nosi i Bernie.
    Iako mu je u pljacki ukraden JLC on masama prodaje pricu kako je to bio Hublot. LoL.
    Jer eto ljudi bi ucinili sve za Hublot. Ma daj ajde, da je nosio Hublota ne bi dobio masnicu na oku...ovako se borio jer je imao svoj JLC na ruci.

  7. #37
    pel
    pel je offline
    Novi član Avatar korisnika pel
    Član od
    12.8.2011.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    .........
    svaki proizvod ima ciljano trziste,njegov izgled i marketing su tome podredjeni,njegova cijena je samo rezultat toga.nijedan proizvod nije u proporciji sa njegovom realnom vrijednoscu a koliko je taj omjer precijenjen zavisi kome je namijenjen.
    naravno o ukusima i licnim preferencijama je bespredmetno raspravljati.
    licno, hublot je kreacija koju nikad ne bi stavio na ruku kao rezultat vlastitog izbora...just my two cents worth.
    Poslednja ispravka: pel (9.10.2011. u 8:45)

  8. #38
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    @dragon

    PP Nautilus 5711 nije hronograf i zbog toga se ne može porediti sa Hublot Dwayne Wade!
    Ali zato mu je mnogo bliži npr. PP 5070!
    E u ovom Patek Philippe čudu kuca nešto što oni zovu 27-70.
    Međutim,to ne bi bio problem i ti bi bio u pravu(makar djelimično) da ovaj 27-70 mehanizam nije Lemania 2310 !
    Sada ga je zamijenio 29-535PS u modelu PP 5170 ali je to još uvijek dizajn Lemania!

    Šta sada da kažemo za jednu takvu manufakturu("sa velikim M")!?
    Mis'im,172 godine stara manufaktura koristi tuđe ideje i proizvode(kao i Hublot)!!!
    I dalje je oličenje luksuza!?
    I dalje vrijede desetine,stotine hiljada ili milione $,€!?

    Naravno da jeste i naravno da vrijede dok god ima ko da to kupi,a takvih danas ima sasvim dovoljno!!!
    Isto vrijedi za skoro sve proizvode skoro svih proizvođača(niko ne smanjuje cijene - niko)!

    pozdrav

  9. #39
    Mlađi član
    Član od
    27.8.2011.
    Lokacija
    Novo Mesto - Slovenija
    Poruke
    35
    Lajkovi
    151
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    PATEK - HUBLOT, isto ko BENTLEY - FIAT.

  10. #40
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hublot Dwayne Wade Watch

    Naravno da može da se poredi sa pomenutim Hublotom jer nije suština u komplikacijama koje mehanizam nudi već u samom mehanizmu i onome šta svaki od ova dva proizvođača nudi kod svojih satova za približnu jednaku cenu. Dok je jedan proizvođač skinuo (kupio) mehanizam koji je sišao sa proizvodne trake i samo ga stavio u kućište, drugi je uložio vreme i znanje da razvije i izradi sopstveni mehanizam i kreira prepoznatljivu klasiku. Možda ne nudi hrono komplikaciju ali nudi eksluzivitet i Patek svrstava u vodeće manufakture a to je ono što se gleda kod satova čije se cene mere u desetinama hiljada dolara ili evra.

    Kada si već pomenuo 5070 model sa Lemania mehanizmom što odmah nisi napisao da se taj model radio u zlatu i platini što samo po sebi donosi određenu dozu luksuza i što nisi stavio da je Patek Philippe mehanizam doradio i obradio ne bi li ga prilagodio svojim potrebama i standardima? Vidiš, koliko god da je taj mehanizam pozajmljen od drugog proizvođača i koliko god se PP "kitio tuđim perjem", ipak se potrudio u određenoj meri da opravda cenu svog sata što Hublot nije učinio.

    Ta Patek-ova Lemania inače izgleda ovako...
    pic borrowed


    Nemojmo ni o milionskim sumama. Napisao sam šta mislim o tome ali nisam morao ni da gledam u pravcu jednog Pateka, mogao sam da se okrenem daleko jeftinijem Zenith-u sa El Primerom ili Rolexu sa 4130 mehanizmom. Šta bi rekao u tom slučaju?

    Cela priča i jeste krenula od toga da ti opravdavaš upotrebu ETA mehanizma u satu vrednosti 20000€ jer je, Bože moj, ETA odličan i pouzdan mehanizam i nema ničeg lošeg u tome da se koristi. Pa niko nije ni napisao da je ETA loša i svi se slažemo oko tog dela ali kada se ta ETA stavi u proizvod kao što je Hublot Dwayne Wade i na njega okači pomenuta cena pri čemu proizvođač nije pokušao barem plemenitim metalima donekle da opravda Vrednost... e onda već postoji problem.

    I da, Patek Philippe za mene i dalje jeste manufaktura sa velikim M a za Hublot je u svetu časovničarstva i luksuza "Gospodar Vremena i Vladar Univerzuma". Činjenica na kojoj Hublot može samo da zavidi PP-u.

    Simple as that.
    Djordje and nikola0406 like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Hublot mehanizmi
    By iwc in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 2:08
  2. Hublot satovi - Take the control
    By dragon in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.6.2011., 12:25
  3. Hublot King Power Red Devil
    By milan zmaj in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.5.2011., 18:15
  4. Hublot satovi
    By nikolabido in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 7.1.2011., 17:13
  5. Hublot BIG BANG 44mm
    By complication in forum Opšti forum
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.6.2009., 21:42

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •